Ciesz się – Sylwia Krachulec

Date
lis, 14, 2022

Ciesz się okładka

Jak wiele dostrzegasz w swoim życiu powodów do radości? Gdzie ukryte jest Twoje szczęście? Sylwia Krachulec odnalazła je w codzienności i postanowiła uwiecznić w intrygującej i uniwersalnej szacie graficznej swojej książki oraz prostej rymowance. 

O czym jest książka?

Książka jest bardzo pozytywna, pięknie ilustrowana i wspaniale wydana. Ma twardą oprawę i całą masę ciekawych, czarno-białych rysunków. Treści w środku jest niewiele i jest ona liryką. W swoim płynnym wierszu Sylwia Krachulec podsuwa czytelnikom całą masę powodów do radości. 

Moja opinia i przemyślenia

Mimo że tytuł „Ciesz się” jest wyjątkowo prosty, to niesie ze sobą bardzo ważne przesłanie. Nawołuje do celebrowania drobnych przyjemności, jednocześnie poprzez szatę graficzną pokazując, jak niezwykły może być świat. Myślę, że to książeczka, którą przez wzgląd na nietypową i ciekawą szatę graficzną warto obejrzeć wraz z dziećmi, omawiając po kolei każdy rysunek. Gruszka śpiąca pod kołderką, osiołek na rowerze, tańczący liść dębu w czapeczce z żołędzia, czy aligator jedzący romantyczną kolację z ptakiem – te wszystkie niezwykle obrazy, a także wiele innych, można znaleźć na stronie książki. 

Ciesz się środek

Myślę że tytuł skierowany jest dla wrażliwych osób, które docenią piękno jego przesłania i niezwykłość szaty graficznej. Skupia się na filozofii slow life, która polega między innymi na nie traceniu cennych chwil z życia. Jest ono zdecydowanie za krótkie, żeby miało nam uciec. 

Podsumowanie

„Ciesz się” Sylwii Krachulec to krótka, ale wartościowa lektura, wypełniona po brzegi niesamowitymi grafikami. Zmusza do myślenia i przewartościowania pewnych spraw w swoim życiu. Warto na chwilę się przy niej zatrzymać, bo może dzięki niej dostrzeżemy coś wyjątkowo cennego. Ważne, byśmy patrząc wstecz niczego nie musieli żałować. 

Dziękuję!

widnokrąg logo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

18 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Kruszynka

  18 listopada 2022

  Na pewno jest to jedno z wydań, na które warto się skusić.

 2. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  17 listopada 2022

  Eh, kolejny tytuł, który umknął mojej uwadze, a brzmi jak coś dla mnie. Lubię poznawać tak piękne książki niosące przesłanie.

  • Odpowiedz

   Vicky

   21 listopada 2022

   Książka z pewnością jest niezwykła.

 3. Odpowiedz

  Katarzyna

  17 listopada 2022

  Lubię czytać książki, ale na tą pozycję jeszcze nie wpadła. Myślę, że w obecnych czasach bardzo potrzebna

 4. Odpowiedz

  Honorata

  17 listopada 2022

  Książki z przesłaniem z pewnością stanowią wartościową lekturę.

 5. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  17 listopada 2022

  Uwielbiam tego typu książki, przypominają mi o tym, co w życiu najważniejsze, jak cieszyć się najdrobniejszym nawet jego aspektem.

  • Odpowiedz

   Vicky

   21 listopada 2022

   Dokładnie ta taka właśnie jest 🙂

 6. Odpowiedz

  Martyna K

  17 listopada 2022

  Jestem przekonana, że pod względem treści jest to jedno z wydań, na które warto zwrócić uwagę.

  • Odpowiedz

   Vicky

   21 listopada 2022

   Może nie tyle treści, co magicznych szkiców.

 7. Odpowiedz

  Pojedztam

  17 listopada 2022

  Pewnie, że idealnie byłoby, gdyby patrząc wstecz niczego się nie żałowało.

 8. Odpowiedz

  Aga

  17 listopada 2022

  Bardzo mi się podobała ta pozycja, była pięknie wydana, a ilustracje mnie zachwyciły

 9. Odpowiedz

  Anna

  17 listopada 2022

  W wolnej chwili przyjrzę się dokładniej tej książce. Może kupię ją Koleżance na prezent.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »