Cichy kochanek – Clara Sanchez 

Date
wrz, 07, 2022

Cichy kochanek 

Akcja książki „Cichy kochanek” spod pióra wielokrotnie nagradzanej, hiszpańskiej pisarki Clary Sanchez, rozgrywa się w Hiszpanii i w Kenii, co z mojej perspektywy czyni ją mocno egzotyczną i zachęca do zagłębienia się w treść powieści. 

Zarys fabuły

Młoda kobieta o wdzięcznym imieniu Isabel pod przykrywką fotografa zjawia się na przyjęciu w hiszpańskiej ambasadzie w Kenii. Aparat, za którym się skrywa jest jednak tylko kamuflażem dla poszukiwań, które faktycznie prowadzi. W jak wielką intrygę się wplątała i co wydarzy się podczas jej pobytu w Afryce? 

Moja opinia i przemyślenia

„Cichy kochanek” to historia, którą trudno sklasyfikować w ramach jakiegokolwiek popularnego gatunku. Pisarka zaczyna od motywów powieści obyczajowej, by płynnie przenieść się w ramy thrillera, całokształt kończąc romansem. 

Fabuła powieści jest ciekawa i niejednoznaczna. Pisarka postarała się, by nadać jej głębi. Główny jej motyw stanowi zaledwie tło dla świetnie zarysowanych profili psychologicznych bohaterów. Mimo wszystko jednak nie jest to książka porywająca, którą przeczytamy jednym tchem. Jest na to zbyt skomplikowana i szczegółowa. Autorka w doskonały sposób poprowadziła w niej temat sekty, oraz dążenia do władzy i wcale nieoczywistych manipulacji.

Akcja powieści dzieje się w Afryce i na stronach książki wyraźnie czuć jej niezwykły klimat. Nie jest to jedna z tych historii, których fabuła mogłaby się rozgrywać dosłownie wszędzie i nie miałoby to dla niej najmniejszego znaczenia. Przyznam, że moim zdaniem jest to ogromny plus dla powieści.

„Cichy kochanek” to doskonale przemyślana i świetnie napisana książka. Idealnie nadaje się dla osób, które lubią nieco bardziej zagmatwane historie, wymagające naszych własnych rozważań. 

Podsumowanie

Jeżeli, drogi Czytelniku szukasz akurat lekkiego czytadła, to myślę, że „Cichy kochanek” nie jest tytułem dla Ciebie. To wielowymiarowa, skomplikowana powieść, która dostarcza nie tylko rozrywki, ale i wielu tematów do myślenia. Porusza trudne i ciekawe zagadnienia, analizując przy okazji to, jak mogłyby się odbić na ludzkiej psychice. Jest przy tym bardzo dobrze napisana i pozwala poczuć egzotyczny, afrykański klimat. „Cichy kochanek” to tytuł, który zdecydowanie warto przeczytać. Można mieć pewność, że po poznaniu zakończenia i zamknięciu książki jej wnętrze jeszcze na długo pozostanie w naszej pamięci. 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Jestem otchłanią – Donato Carrisi

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

13 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Joanna

  14 września 2022

  Ciekawa propozycja do poczytania jesienią. Zapiszę sobie ten tytuł. Będzie dobrym przerywnikiem.

 2. Odpowiedz

  Justyna

  14 września 2022

  Podoba mi się miejsce akcji. Jestem bardzo ciekawa tej książki, bo recenzja jest interesujaca

 3. Odpowiedz

  Ala

  13 września 2022

  Mam tę książkę, ale czeka grzecznie na swoją kolej na regale. Mam nadzieję, że mi się spodoba. 😉

 4. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  13 września 2022

  Zaskoczyłaś mnie tym tytułem. po nim spodziewałabym się raczej jakiegoś lekkiego romansu, a tu coś mocnego i trafiającego w samo serce.

 5. Odpowiedz

  Martyna K

  13 września 2022

  Także bardzo przypadła mi do gustu, również pod względem miejsca akcji.

 6. Odpowiedz

  Agnieszka D.

  13 września 2022

  Bardzo lubię takie mieszanki gatunkowe. Dzięki temu zawsze znajdę w powieści coś dla siebie, co mnie zainteresuje.

 7. Odpowiedz

  Apartamentnawsi

  9 września 2022

  Fajna poropozycja , miłego dnia

 8. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  8 września 2022

  W tym wydawnictwie zawsze można znaleźć bardzo ciekawe pozycje i tak też robię.

 9. Odpowiedz

  Świat książkowy Mali

  8 września 2022

  Brzmi bardzo ciekawie, już raz się zastanawiałam czy po nią sięgnąć czy też nie i chyba się skuszę po twojej opinii.

 10. Odpowiedz

  Olka

  7 września 2022

  Brzmi mega intrygująco. Zapisuję sobie na zaś!

 11. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  7 września 2022

  W przerwie między lekkimi lekturami dobrze jest skusić się także na te bardziej skomplikowane.

 12. Odpowiedz

  M. Kwiatkowska

  7 września 2022

  Książka, która dostarcza wiele tematów do myślenia zawsze znajduje u mnie uznanie.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »