Chłopak z sąsiedztwa – Kasie West

Date
paź, 26, 2016

chlopak-z-sasiedztwa-b-iext44524085-2Po lekturze „Chłopaka na zastępstwo” spod pióra Kasie West przepadłam. Stałam się wielką fanką pisarki i nic nie mogło mnie tak bardzo ucieszyć jak nowa, napisana przez nią książką. Czy jednak „Chłopak z sąsiedztwa” sprostał moim oczekiwaniom?

Charlie wychowuje się bez matki, za to z kochającym ojcem, otoczona gronem starszych braci. Co prawda tych rodzonych posiada trzech, ale do swojej rodziny zalicza również czwartego – Bradena, który mieszka tuż za płotem  Jej życie mogłoby pozostać niezmienione, gdyby nie fakt, że o jeden raz za dużo dostała mandat za przekroczenie prędkości. Wówczas ojciec kazał jej znaleźć pracę i samodzielnie spłacić dług. Swoją nową pracodawczynię Charlie znajduje w miejscu, do którego z własnej, nieprzymuszonej woli z pewnością nigdy by nie poszła – w butiku z modną odzieżą.

Wbrew pozorom powieść wcale nie jest romansem, a przynajmniej wątek romantyczny nie odgrywa w niej roli głównej. Historia opowiada o bolesnej przeszłości, problemach dojrzewania, poznawaniu samej siebie, tworzeniu się więzi międzyludzkich, cieple rodzinnym, wzajemnej miłości i przyjaźni. Wszystko to jednak zostało ujęte w ciekawej, przyjemnej i lekkiej formie. „Chłopak z sąsiedztwa” to – w prostych słowach rzecz ujmując – cudowna książka!

Bardzo polubiłam zarówno główną bohaterkę jak i osoby przebywające w jej otoczeniu. Charlie to silna, ale nieco zagubiona dziewczyna, która chce postępować dobrze i właściwie, tylko nie zawsze wie jak się do tego zabrać. Do tego posiada w sercu iskierkę buntu co niekiedy wpędza ją w różnego rodzaju tarapaty. Musi poznać samą siebie by dostrzec w jaki sposób postrzegają ją inni.

Druga powieść spod pióra Kasie West, a ja ponownie jestem oczarowana. Książka napisana została w lekkim stylu ze sporą dawką dobrego humoru i rodzinnego ciepła. Nie przepadam za literaturą obyczajową, nawet tą dla młodzieży, ale „Chłopak z sąsiedztwa” wywarł na mnie ogromnie pozytywne wrażenie i z pewnością będę do lektury jeszcze wielokrotnie wracała, przede wszystkim wówczas gdy będę potrzebowała lekarstwa na poprawę humoru.

„Chłopak z sąsiedztwa” to lekka, zabawna i mądra lektura, która pozytywnie nastawia do życia. Takie właśnie książki lubię najbardziej. Serdecznie polecam ją wszystkim tym, którzy potrzebują spojrzeć na świat przez różowe okulary, a jednocześnie nie chcą zasłodzić się watą cukrową. Powieść jest naprawdę świetna! Nie mogę doczekać się kolejnej.

Dziękuję!

569cf2cec9_wydawnictwo-feeria-podroze

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Miłka Kołakowska

  26 października 2016

  Czuję, że i ja polubiłabym się z tak silną dobrą bohaterką. Pozdrawiam! 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »