Chłopak z sąsiedztwa – Kasie West

Date
paź, 26, 2016

chlopak-z-sasiedztwa-b-iext44524085-2Po lekturze „Chłopaka na zastępstwo” spod pióra Kasie West przepadłam. Stałam się wielką fanką pisarki i nic nie mogło mnie tak bardzo ucieszyć jak nowa, napisana przez nią książką. Czy jednak „Chłopak z sąsiedztwa” sprostał moim oczekiwaniom?

Charlie wychowuje się bez matki, za to z kochającym ojcem, otoczona gronem starszych braci. Co prawda tych rodzonych posiada trzech, ale do swojej rodziny zalicza również czwartego – Bradena, który mieszka tuż za płotem  Jej życie mogłoby pozostać niezmienione, gdyby nie fakt, że o jeden raz za dużo dostała mandat za przekroczenie prędkości. Wówczas ojciec kazał jej znaleźć pracę i samodzielnie spłacić dług. Swoją nową pracodawczynię Charlie znajduje w miejscu, do którego z własnej, nieprzymuszonej woli z pewnością nigdy by nie poszła – w butiku z modną odzieżą.

Wbrew pozorom powieść wcale nie jest romansem, a przynajmniej wątek romantyczny nie odgrywa w niej roli głównej. Historia opowiada o bolesnej przeszłości, problemach dojrzewania, poznawaniu samej siebie, tworzeniu się więzi międzyludzkich, cieple rodzinnym, wzajemnej miłości i przyjaźni. Wszystko to jednak zostało ujęte w ciekawej, przyjemnej i lekkiej formie. „Chłopak z sąsiedztwa” to – w prostych słowach rzecz ujmując – cudowna książka!

Bardzo polubiłam zarówno główną bohaterkę jak i osoby przebywające w jej otoczeniu. Charlie to silna, ale nieco zagubiona dziewczyna, która chce postępować dobrze i właściwie, tylko nie zawsze wie jak się do tego zabrać. Do tego posiada w sercu iskierkę buntu co niekiedy wpędza ją w różnego rodzaju tarapaty. Musi poznać samą siebie by dostrzec w jaki sposób postrzegają ją inni.

Druga powieść spod pióra Kasie West, a ja ponownie jestem oczarowana. Książka napisana została w lekkim stylu ze sporą dawką dobrego humoru i rodzinnego ciepła. Nie przepadam za literaturą obyczajową, nawet tą dla młodzieży, ale „Chłopak z sąsiedztwa” wywarł na mnie ogromnie pozytywne wrażenie i z pewnością będę do lektury jeszcze wielokrotnie wracała, przede wszystkim wówczas gdy będę potrzebowała lekarstwa na poprawę humoru.

„Chłopak z sąsiedztwa” to lekka, zabawna i mądra lektura, która pozytywnie nastawia do życia. Takie właśnie książki lubię najbardziej. Serdecznie polecam ją wszystkim tym, którzy potrzebują spojrzeć na świat przez różowe okulary, a jednocześnie nie chcą zasłodzić się watą cukrową. Powieść jest naprawdę świetna! Nie mogę doczekać się kolejnej.

Dziękuję!

569cf2cec9_wydawnictwo-feeria-podroze

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

  1. Odpowiedz

    Miłka Kołakowska

    26 października 2016

    Czuję, że i ja polubiłabym się z tak silną dobrą bohaterką. Pozdrawiam! 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Flirtation or Faceoff – Leah Brunner

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły