CEWE PHOTO AWARD 2021 – „Our world is beautiful”

Date
maj, 20, 2021

Cewe Photo Award 2021

Trwa IV edycja międzynarodowego konkursu CEWE Photo Award 2021. Poprzednia edycja konkursu była największa na świecie. W tej edycji zgłoszono już ponad 100 000 zdjęć, w 10 kategoriach. To nie tylko okazja dla wszystkich pasjonatów fotografii, by mogli zaprezentować swój talent przed międzynarodowym jury i wygrać wspaniałe nagrody o łącznej wartości 250.000 EUR. To również wyjątkowa możliwość wsparcia dobroczynnych działań na rzecz misji Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Sprawdź, jak wziąć udział w konkursie, pokaż Twoją interpretację „pięknego świata” i pomóż uczynić go jeszcze lepszym – dla innych.

Momenty uchwycone na fotografiach

Zdjęcia dają możliwość udokumentowania chwil, wydarzeń i miejsc – szczególnie tych ulotnych i niepowtarzalnych. Każdy na swój sposób obserwuje rzeczywistość i dzięki fotografii dostaje możliwość, by uwiecznić i później pokazać jej fragment w autorskiej interpretacji.

To sztuka, która wymaga patrzenia na świat i pokazania go w taki sposób, który prezentuje jego kluczowe i najpiękniejsze aspekty – w wielu różnych wymiarach. Zdjęcia mogą być również komentarzem do rzeczywistości, szczególnie ważnym, gdy dokumentują idee, np. te dotyczące problemów współczesnego świata i jego potrzeb. Konkurs CEWE Photo Award  2021 umożliwia fotografom pokazanie nie tylko własnych umiejętności, wizji czy estetycznych i niosących emocje zdjęć. To również wspaniała okazja, by wesprzeć i nagłośnić dobroczynne idee, takie jak Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

W trosce o dzieci

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Dzięki pomocy dostają one szansę na rozwój i warunki bytowe na odpowiednim poziomie. Biorąc udział w Konkursie, wspierasz tę inicjatywę.  To okazja, by pokazać jak rozumie się piękno tego świata i uczynić go lepszym i piękniejszym poprzez pomoc dla podopiecznych stowarzyszenia.

CEWE i Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce współpracują od 2013 roku. Firma przekazała już ponad 1 milion Euro na pomoc rodzinom i dzieciom w potrzebie. Długotrwałe współpraca pozwoliła zainicjować szereg projektów pomocowych i pomyślnie je zrealizować. CEWE nie ustaje w realizacji dobrych dla społeczeństwa inicjatyw –  takich jak CEWE Photo Award. Konkurs ten daje szanse nie tylko fotografom, ale i niesie ze sobą ideę wspierania dobroczynnych i ważnych aktywności i działań charytatywnych.

Za każde zgłoszone w Konkursie zdjęcie (każdy uczestnik ma możliwość przesłania ich aż 100), CEWE przeznacza 10 Euro centów na misję Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Na tę chwilę zebrano już ponad 10 000 EUR. W poprzedniej edycji zgłoszono prawie 450 tysięcy zdjęć i zebrano sumę prawie 45 000 EUR na rzecz Stowarzyszenia. Z Polski zgłoszono aż 43 tysiące fotografii, a zwycięzcą kategorii „Codzienność” został Polak – Janusz Nadolski.

Kolejna edycja konkursu CEWE Photo Award

W ramach czwartej edycji Konkursu Fotograficznego CEWE Photo Award 2021, każdy fotograf może przesłać swoje zdjęcia, które zostaną ocenione przez międzynarodowe jury. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest pokazanie, że „Nasz świat jest piękny”. Ideą przyświecającą temu hasłu jest zwrócenie uwagi na rzeczy, które są piękne i warte ochrony
w każdej sytuacji. 

Prace można składać w 10 kategoriach – „Krajobrazy”, „Ludzie”, „Natura”, „Architektura i technologia”, „Sport”, „Gotowanie i jedzenie”, „Hobby i wypoczynek” , „Zwierzęta”, „Podróż i Kultura” oraz „Aerofotografia”. Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem czy profesjonalistom, to najważniejsze jest Twoje zdjęcie – które jest wyrazem artystycznej wizji, bycia w odpowiednim miejscu i czasie oraz Twojej interpretacji piękna otaczającego nas świata. 

Dołóż swoją cegiełkę biorąc udział w konkursie

Przesyłając pracę konkursową, otrzymujesz szansę na ocenę Twojej fotografii przez profesjonalistów z międzynarodowego jury, wygranie nagrody oraz realnie wspierasz Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Zrobione przez Ciebie zdjęcie ma ogromne znaczenie – za każdą przesłaną fotografię CEWE wpłaca pieniądze na rzecz Stowarzyszenia. Odważ się i zaprezentuj swoje dzieło, które udowodni, że „Nasz świat jest piękny” oraz pomoże uczynić go jeszcze lepszym dla innych. 

Termin przyjmowania zgłoszeń: 31 maja 2021

Więcej na: www.cewephotoaward.com

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

15 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Agnieszka

  15 czerwca 2021

  Za późno się dowiedziałam, a szkoda, bo lubię robić zdjęcia.

 2. Odpowiedz

  Wiktoria

  30 maja 2021

  Bardzo ciekawy konkurs, w sumie mogłabym wziąć udział w nim, jednak już jest mało czasu i nie zdążę z przygotowaniem zdjęcia do oddania.

 3. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń | Pasieka Kulturalna

  23 maja 2021

  Świetna inicjatywa i pomysł. Brawo dla CEWE! Bardzo chętnie dołożę swoją cegiełkę.

 4. Odpowiedz

  Ala

  23 maja 2021

  Świetna akcja, może i ja spróbuję i wyślę jakieś moje zdjęcie. Muszę przejrzeć foldery z fotografiami. 🙂

 5. Odpowiedz

  Angela

  23 maja 2021

  Piękne fotografie, osobiście nie mam i robienia zdjęć talentu, ale zawsze podziwiam innych.

 6. Odpowiedz

  Koralina

  22 maja 2021

  wydaje mi się, że nie jestem dobrą fotografką, ale to nie ma znaczenia i tak postaram się coś wybrać i wysłać 🙂

 7. Odpowiedz

  Lilianna

  22 maja 2021

  Bardzo fajny i ciekawy konkurs. Brawo za pomysł. Może i ja się skuszę na taki konkurs. Super post.

 8. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  21 maja 2021

  Konkurs bardzo na plus, fajnie, że w sumie przy okazji można komuś pomóc.

 9. Odpowiedz

  Anna Tymińska

  21 maja 2021

  Bardzo lubię robić foto książki na prezenty dla moich bliskich, z tej firmy jeszcze nigdy nie korzystałam, ale jestem ciekawa 😉 Co do konkursu nie słyszałam ale fajna sprawa 😉

 10. Odpowiedz

  justyna

  21 maja 2021

  Lubię robić zdjęcia zwłaszcza naturze właśnie. Słyszałam o tym konkursie, bardzo interesujący.

 11. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  21 maja 2021

  Dostałam mailowe zaproszenie do udziału w tym konkursie, ale nie wzięłam w nim udziału. Nie mam pomysłu na zdjęcie.

 12. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  21 maja 2021

  Kiedyś z przyjemnością sama wzięłabym udział, ale teraz zupełnie nie mam czasu na rozwijanie mojej pasji jaką jest fotografia krajobrazowa. Dodatkowo podoba mi się inicjatywa. Brawo!

 13. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  20 maja 2021

  Bardzo popieram tego typu akcje, łączą wiele elementów, cieszy, że to nie jednorazowe wydarzenie, a już kolejna edycja, aby zgłoszono jak najwięcej prac. 🙂

 14. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  20 maja 2021

  Warto pomagać, także w taki sposób. Świetny pomysł na konkurs.

 15. Odpowiedz

  MonikaW

  20 maja 2021

  Super pomysł żeby przy okazji pomóc dzieciom. A zdjęcia robią wrażenie !

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły