CEWE PHOTO AWARD 2021 – „Our world is beautiful”

Date
maj, 20, 2021

Cewe Photo Award 2021

Trwa IV edycja międzynarodowego konkursu CEWE Photo Award 2021. Poprzednia edycja konkursu była największa na świecie. W tej edycji zgłoszono już ponad 100 000 zdjęć, w 10 kategoriach. To nie tylko okazja dla wszystkich pasjonatów fotografii, by mogli zaprezentować swój talent przed międzynarodowym jury i wygrać wspaniałe nagrody o łącznej wartości 250.000 EUR. To również wyjątkowa możliwość wsparcia dobroczynnych działań na rzecz misji Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Sprawdź, jak wziąć udział w konkursie, pokaż Twoją interpretację „pięknego świata” i pomóż uczynić go jeszcze lepszym – dla innych.

Momenty uchwycone na fotografiach

Zdjęcia dają możliwość udokumentowania chwil, wydarzeń i miejsc – szczególnie tych ulotnych i niepowtarzalnych. Każdy na swój sposób obserwuje rzeczywistość i dzięki fotografii dostaje możliwość, by uwiecznić i później pokazać jej fragment w autorskiej interpretacji.

To sztuka, która wymaga patrzenia na świat i pokazania go w taki sposób, który prezentuje jego kluczowe i najpiękniejsze aspekty – w wielu różnych wymiarach. Zdjęcia mogą być również komentarzem do rzeczywistości, szczególnie ważnym, gdy dokumentują idee, np. te dotyczące problemów współczesnego świata i jego potrzeb. Konkurs CEWE Photo Award  2021 umożliwia fotografom pokazanie nie tylko własnych umiejętności, wizji czy estetycznych i niosących emocje zdjęć. To również wspaniała okazja, by wesprzeć i nagłośnić dobroczynne idee, takie jak Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

W trosce o dzieci

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Dzięki pomocy dostają one szansę na rozwój i warunki bytowe na odpowiednim poziomie. Biorąc udział w Konkursie, wspierasz tę inicjatywę.  To okazja, by pokazać jak rozumie się piękno tego świata i uczynić go lepszym i piękniejszym poprzez pomoc dla podopiecznych stowarzyszenia.

CEWE i Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce współpracują od 2013 roku. Firma przekazała już ponad 1 milion Euro na pomoc rodzinom i dzieciom w potrzebie. Długotrwałe współpraca pozwoliła zainicjować szereg projektów pomocowych i pomyślnie je zrealizować. CEWE nie ustaje w realizacji dobrych dla społeczeństwa inicjatyw –  takich jak CEWE Photo Award. Konkurs ten daje szanse nie tylko fotografom, ale i niesie ze sobą ideę wspierania dobroczynnych i ważnych aktywności i działań charytatywnych.

Za każde zgłoszone w Konkursie zdjęcie (każdy uczestnik ma możliwość przesłania ich aż 100), CEWE przeznacza 10 Euro centów na misję Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Na tę chwilę zebrano już ponad 10 000 EUR. W poprzedniej edycji zgłoszono prawie 450 tysięcy zdjęć i zebrano sumę prawie 45 000 EUR na rzecz Stowarzyszenia. Z Polski zgłoszono aż 43 tysiące fotografii, a zwycięzcą kategorii „Codzienność” został Polak – Janusz Nadolski.

Kolejna edycja konkursu CEWE Photo Award

W ramach czwartej edycji Konkursu Fotograficznego CEWE Photo Award 2021, każdy fotograf może przesłać swoje zdjęcia, które zostaną ocenione przez międzynarodowe jury. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest pokazanie, że „Nasz świat jest piękny”. Ideą przyświecającą temu hasłu jest zwrócenie uwagi na rzeczy, które są piękne i warte ochrony
w każdej sytuacji. 

Prace można składać w 10 kategoriach – „Krajobrazy”, „Ludzie”, „Natura”, „Architektura i technologia”, „Sport”, „Gotowanie i jedzenie”, „Hobby i wypoczynek” , „Zwierzęta”, „Podróż i Kultura” oraz „Aerofotografia”. Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem czy profesjonalistom, to najważniejsze jest Twoje zdjęcie – które jest wyrazem artystycznej wizji, bycia w odpowiednim miejscu i czasie oraz Twojej interpretacji piękna otaczającego nas świata. 

Dołóż swoją cegiełkę biorąc udział w konkursie

Przesyłając pracę konkursową, otrzymujesz szansę na ocenę Twojej fotografii przez profesjonalistów z międzynarodowego jury, wygranie nagrody oraz realnie wspierasz Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Zrobione przez Ciebie zdjęcie ma ogromne znaczenie – za każdą przesłaną fotografię CEWE wpłaca pieniądze na rzecz Stowarzyszenia. Odważ się i zaprezentuj swoje dzieło, które udowodni, że „Nasz świat jest piękny” oraz pomoże uczynić go jeszcze lepszym dla innych. 

Termin przyjmowania zgłoszeń: 31 maja 2021

Więcej na: www.cewephotoaward.com

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

15 komentarzy

 1. Odpowiedz

  MonikaW

  20 maja 2021

  Super pomysł żeby przy okazji pomóc dzieciom. A zdjęcia robią wrażenie !

 2. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  20 maja 2021

  Warto pomagać, także w taki sposób. Świetny pomysł na konkurs.

 3. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  20 maja 2021

  Bardzo popieram tego typu akcje, łączą wiele elementów, cieszy, że to nie jednorazowe wydarzenie, a już kolejna edycja, aby zgłoszono jak najwięcej prac. 🙂

 4. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  21 maja 2021

  Kiedyś z przyjemnością sama wzięłabym udział, ale teraz zupełnie nie mam czasu na rozwijanie mojej pasji jaką jest fotografia krajobrazowa. Dodatkowo podoba mi się inicjatywa. Brawo!

 5. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  21 maja 2021

  Dostałam mailowe zaproszenie do udziału w tym konkursie, ale nie wzięłam w nim udziału. Nie mam pomysłu na zdjęcie.

 6. Odpowiedz

  justyna

  21 maja 2021

  Lubię robić zdjęcia zwłaszcza naturze właśnie. Słyszałam o tym konkursie, bardzo interesujący.

 7. Odpowiedz

  Anna Tymińska

  21 maja 2021

  Bardzo lubię robić foto książki na prezenty dla moich bliskich, z tej firmy jeszcze nigdy nie korzystałam, ale jestem ciekawa 😉 Co do konkursu nie słyszałam ale fajna sprawa 😉

 8. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  21 maja 2021

  Konkurs bardzo na plus, fajnie, że w sumie przy okazji można komuś pomóc.

 9. Odpowiedz

  Lilianna

  22 maja 2021

  Bardzo fajny i ciekawy konkurs. Brawo za pomysł. Może i ja się skuszę na taki konkurs. Super post.

 10. Odpowiedz

  Koralina

  22 maja 2021

  wydaje mi się, że nie jestem dobrą fotografką, ale to nie ma znaczenia i tak postaram się coś wybrać i wysłać 🙂

 11. Odpowiedz

  Angela

  23 maja 2021

  Piękne fotografie, osobiście nie mam i robienia zdjęć talentu, ale zawsze podziwiam innych.

 12. Odpowiedz

  Ala

  23 maja 2021

  Świetna akcja, może i ja spróbuję i wyślę jakieś moje zdjęcie. Muszę przejrzeć foldery z fotografiami. 🙂

 13. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń | Pasieka Kulturalna

  23 maja 2021

  Świetna inicjatywa i pomysł. Brawo dla CEWE! Bardzo chętnie dołożę swoją cegiełkę.

 14. Odpowiedz

  Wiktoria

  30 maja 2021

  Bardzo ciekawy konkurs, w sumie mogłabym wziąć udział w nim, jednak już jest mało czasu i nie zdążę z przygotowaniem zdjęcia do oddania.

 15. Odpowiedz

  Agnieszka

  15 czerwca 2021

  Za późno się dowiedziałam, a szkoda, bo lubię robić zdjęcia.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »