Bullet Book – Bądź pięknie zorganizowana

Date
st., 24, 2021

Bullet Book

Bądź pięknie zorganizowana

W ubiegłym roku wydawnictwo Insignis wydało naprawdę śliczny planner. Dlatego ogromnie ucieszyło mnie, że po jego sukcesie, zdecydowało się na wydanie następnego. Dzięki temu w moje ręce trafił Bullet Book, którego zadaniem jest pomoc w zorganizowaniu wolnego czasu. Z dzisiejszego wpisu dowiecie się, co znalazło się w środku.

Czym jest Bullet Book?

Właściwie najprościej byłoby powiedzieć, że to taki nieco rozbudowany planner. Tylko że oprócz list TODO i stron na ważne daty, zawiera również wiele zadań i cytatów motywacyjnych. Jest też specjalnie wyznaczone miejsce na listę marzeń czy najpiękniejsze wspomnienia. 

Postaw na marzenia, a potem patrz, jak się spełniają. 

Całość została pięknie wydana i elegancko ozdobiona. Mimo że w publikacji jest wiele miejsca na planowanie, to jednak nie ma w niej konkretnych dat. Można więc zacząć prowadzić swój Bullet Book o dowolnej porze roku. Twórca plannera, David Sinden, postawił na prostotę i minimalizm. Na początku wydania umieszczony został bogaty spis treści. 

Bo słowa, niczym natura, w połowie odsłaniają, a w połowie skrywają duszę.

Moja opinia i przemyślenia

Zawsze chciałam prowadzić swój własny Bullet Jurnal, taki w zwykłym zeszycie z zupełnie czystymi, białymi kartkami. Po dwóch próbach jednak szybko okazało się, że po prostu nie mam na to czasu. Znacznie łatwiej jest stworzyć arkusz w dokumentach Google albo korzystać ze specjalnie przygotowanego już plannera. Natomiast Bullet Book od wydawnictwa Insignis jest do tego wręcz idealny, chociaż przyznam, że jak na mój gust, trochę za dużo w nim elementów motywacyjnych. Dla kobiet lub młodych dziewczyn, które nie wiedzą, czego chcą od życia, nie udało im się jeszcze poukładać swoich celów i jasno sprecyzować marzeń, z pewnością będzie sporym ułatwieniem. Ja jednak już to wiem i tak naprawdę kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt stron z publikacji po prostu mogę sobie bez wyrzutów sumienia pominąć. Na osoby, które nie wiedzą co zrobić z rękami na przykład podczas słuchania wykładu, w publikacji czeka miła niespodzianka. Są nią kwiatowe wzory, które świetnie nadają się do kolorowania.

 

Podsumowanie 

„Bullet Book. Bądź pięknie zorganizowana” to ładnie wydany planner, którego Autor zadbał o najdrobniejsze szczegóły. Jest jednocześnie elegancki i minimalistyczny. Ma rozmiar standardowego zeszytu, idealnie więc zmieści się do damskiej torebki. Pojawia się w nim wiele ciekawych, nieoczywistych pomysłów i chociażby z tego względu myślę, że jest wart, by w niego zainwestować. Zachęca do tego również przystępna cena.  

Dziękuję!

Ps. Rozbieżność kolorystyczna na moim zdjęciu i okładce od wydawnictwa wzięła się stąd, że on tak fajnie się mieni i w zależności od tego, jak pada światło, napisy na okładce są złote lub srebrne. Śliczny efekt!

Przeczytaj również:

Niegrzeczny planer

Planer utkany z marzeń od Gabrieli Gargaś  

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

13 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  24 stycznia 2021

  Kiedyś prowadziłam planery i dobrze mi się wtedy organizowało czas i wszystko miałam dopięte na ostatni guzik. Po urodzeniu córki jakoś od tego odeszłam i chyba powinnam do tego wrócić, bo nie zawsze udaje mi się wszystko wykonać.

 2. Odpowiedz

  Wędrówki po kuchni

  24 stycznia 2021

  Szata graficzna jest bardzo ciekawa. Przekonujące są te cytaty motywujące – miło z rana przeczytać coś przyjemnego 🙂

 3. Odpowiedz

  Akacja

  24 stycznia 2021

  A ja ciągle mam problem z planerami. Chciałabym być bardziej zorganizowana.

 4. Odpowiedz

  Agnieszka

  24 stycznia 2021

  Nie umiem kompletnie w bullet journal, ale robię notorycznie spisy zadań i listy na karteczkach 😀

 5. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  24 stycznia 2021

  Cytaty motywacyjne natychmiast chciałabym poznać, cały rok w jeden dzień. 😉

 6. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  24 stycznia 2021

  Piękny pomysł na prezent dla kogoś, kto lubi być zorganizowanym. Ja nie potrafię działać wg planerów, choć wiele razy próbowałam. Muszę mieć karteczki, wszędzie karteczki!

 7. Odpowiedz

  Lilianna

  24 stycznia 2021

  Idą moje urodziny chciałabym dostać taki organizer. A ten jest tak starsze śliczny, naprawdę uroczy.

 8. Odpowiedz

  Irena -Hooltaye w podróży

  24 stycznia 2021

  Dobrze być zorganizowaną i planować.
  Cytaty motywujące to doskonały pomysł.
  Ładny planer, podoba mi się szata graficzna.
  Mam, ale inny. Lubię go prowadzić 🙂

 9. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  24 stycznia 2021

  wygląda bardzo fajnie, ja też zamówiłam sobie planner, bo mam na ten rok bardzo ambitne plany 😉

 10. Odpowiedz

  Ala

  25 stycznia 2021

  U mnie takie plannery zazwyczaj są na miesiąc, dwa, a potem lądują gdzieś na dnie szafy. Muszę przyznać, że ten mi się spodobał, ale obawiam się, że mogłoby być z nim tak samo jak z innymi. 🙂

 11. Odpowiedz

  Julia Łukasik

  25 stycznia 2021

  Bardzo lubię plnnery z tego względu, że ;lubię planować i mieć te cele na papierze, ale niestety robiony samemu to nie moja bajka, a ten planner jest prześliczny, pozdrawiam serdecznie<3

  Zapraszam do siebie

 12. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  25 stycznia 2021

  Ja mam Niegrzeczny Planer i jestem w nim zakochana. Cudowny jest, tylko bardzo ciężki.

 13. Odpowiedz

  Justyna

  25 stycznia 2021

  Czegoś takiego było mi trzeba, szkoda tylko że nie wiedziałam o tym plenerze wcześniej, bo jest ciekawy.

Leave a comment

Moje Patronaty

 • Wiedzmy-Kijowa
 • lonely-heart
 • nastepca-tronu

Najnowsze Recenzje

 • Ogromne okno

Ostatnia Gra

Ostatni Film