Bąbelsy

Date
lip, 24, 2017

Przestrzeń kosmiczna to wciąż niezbadany obszar. Istnieją formy życia, które przemierzają ją wzdłuż i wszerz szukając dla siebie miejsca. Tak właśnie dzieje się w przypadku wesołych Bąbelsów.

 [stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”1A5DB5″ ccolor=”1859AD” bcolor=”2483FF” bgcolor=”DEF5FF” cbgcolor=”A1F9FF” bgcolorto=”B5EBFF” cbgcolorto=”8FDAFF” mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]

wiek: 8+

liczba graczy: 1-2 osób

czas gry: około 30 minut

[/stextbox]

Cel i fabuła

Małe, kolorowe Bąbelsy przemierzają przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu nowych plant, na których mogłyby się osiedlić. Zadaniem gracza jest sprawienie, żeby to na jego planecie zmieściła się największa ich liczba.

Strona wizualna

Gra jest niezwykle kolorowa. Tytułowe Bąbelsy stroją przeróżne, zabawne miny. Do wyboru graczy pozostawione zostały dwie plansze, a na nich cztery różniące się szatą graficzną planety. Elementy gry są tekturowe, a do nich dołożony został materiałowy woreczek, z którego losuje się żetony. Całość prezentuje się niezwykle sympatycznie.

Przygotowanie gry

Bąbelsy to gra przygotowana z myślą o jednej lub dwóch osobach. W obydwu trybach zaczynamy od ustawienia planszy, na której środku układamy losowe żetony, w taki sposób by obok siebie nie znalazły się Bąbelsy w tym samym kolorze. W wersji dwuosobowej układamy na planetach czarne żetony, w zależności od poziomu trudności, który wybraliśmy. Pozostałe Bąbelsy wkładamy do woreczka, z którego będą losowane. W trybie jednoosobowym po stronie gracza układamy czarne żetony, na niebie i na wrogiej planecie natomiast ustawiamy Bąbelsy według instrukcji (zawiera ona dwadzieścia misji o różnym poziomie trudności). Podczas rozgrywki jednoosobowej zadaniem gracza jest zrzucenie Bąbelsów z wrogiej planety.

Przebieg rozgrywki

Każda tura składa się z pięciu kroków. Pierwszy to uzupełnianie Bąbelsów na niebie, tak by zawsze było ono zapełnione. W następnym kroku rozgrywający gracz może zamienić miejscami dwa, wybrane przez siebie żetony. Następnie wybiera dwa (leżące obok siebie), które spadną na jego planetę. Ponieważ na planecie działa siła grawitacji, będą leciały dopóki coś ich nie zatrzyma. Kiedy któryś z graczy ułoży rząd minimum trzech Bąbelsów w tym samym kolorze, będzie mógł użyć ich (opisanych w instrukcji) mocy specjalnych.

Wrażenia

Gra przypomina połączenie Tetrisa z Candy Crush Saga, tylko, że zamiast na komputerze rozgrywka toczy się na tekturowej planszy. Na rynku pojawia się niewiele gier przeznaczonych dla dwóch osób. Wszystkie te rozgrywki dla dwóch i większej ilości osób tak naprawdę fajne stają się dopiero w liczniejszym gronie. Bąbelsy idealnie trafiają właśnie w tą dziurę.

Podsumowanie

Bąbelsy to gra przeznaczone dla 1-2 osób. Zasady rozgrywki są przejrzyste i ciekawie pomyślane. Projekt zachęca kolorami i zabawną grafiką. Przyznam, że takiej zabawy mi właśnie do tej pory brakowało. To idealny pomysł dla osób, które chcą zagrać z dzieckiem lub znaleźć mu wymagającą myślenia zabawę, która zajmie je na jakiś czas.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Maciej Wojtas

  25 lipca 2017

  Siedzę trochę w tym temacie i zawsze zastanawiałem się, skąd producent gry wie, jaki jest czas rozgrywki (tak jak w tym przypadku – 30 minut) :)))

  • Odpowiedz

   Vicky

   25 lipca 2017

   Zapewne dzięki testerom 🙂 W Bąbelsach się nie sprawdziło – pojedyncze rozgrywki są nieco krótsze.

 2. Odpowiedz

  Natalia

  26 lipca 2017

  Lubie gry planszowe bo uważam że to rozrywka wymagająca myślenia 😉 Teraz granie dzieci koncentruje się głównie wokół komputera, niestety. Ta gra to super pomysł na prezent dla ciekawego świata dziecka 🙂

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »