Bąbelsy

Date
lip, 24, 2017

Przestrzeń kosmiczna to wciąż niezbadany obszar. Istnieją formy życia, które przemierzają ją wzdłuż i wszerz szukając dla siebie miejsca. Tak właśnie dzieje się w przypadku wesołych Bąbelsów.

 [stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”1A5DB5″ ccolor=”1859AD” bcolor=”2483FF” bgcolor=”DEF5FF” cbgcolor=”A1F9FF” bgcolorto=”B5EBFF” cbgcolorto=”8FDAFF” mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]

wiek: 8+

liczba graczy: 1-2 osób

czas gry: około 30 minut

[/stextbox]

Cel i fabuła

Małe, kolorowe Bąbelsy przemierzają przestrzeń kosmiczną w poszukiwaniu nowych plant, na których mogłyby się osiedlić. Zadaniem gracza jest sprawienie, żeby to na jego planecie zmieściła się największa ich liczba.

Strona wizualna

Gra jest niezwykle kolorowa. Tytułowe Bąbelsy stroją przeróżne, zabawne miny. Do wyboru graczy pozostawione zostały dwie plansze, a na nich cztery różniące się szatą graficzną planety. Elementy gry są tekturowe, a do nich dołożony został materiałowy woreczek, z którego losuje się żetony. Całość prezentuje się niezwykle sympatycznie.

Przygotowanie gry

Bąbelsy to gra przygotowana z myślą o jednej lub dwóch osobach. W obydwu trybach zaczynamy od ustawienia planszy, na której środku układamy losowe żetony, w taki sposób by obok siebie nie znalazły się Bąbelsy w tym samym kolorze. W wersji dwuosobowej układamy na planetach czarne żetony, w zależności od poziomu trudności, który wybraliśmy. Pozostałe Bąbelsy wkładamy do woreczka, z którego będą losowane. W trybie jednoosobowym po stronie gracza układamy czarne żetony, na niebie i na wrogiej planecie natomiast ustawiamy Bąbelsy według instrukcji (zawiera ona dwadzieścia misji o różnym poziomie trudności). Podczas rozgrywki jednoosobowej zadaniem gracza jest zrzucenie Bąbelsów z wrogiej planety.

Przebieg rozgrywki

Każda tura składa się z pięciu kroków. Pierwszy to uzupełnianie Bąbelsów na niebie, tak by zawsze było ono zapełnione. W następnym kroku rozgrywający gracz może zamienić miejscami dwa, wybrane przez siebie żetony. Następnie wybiera dwa (leżące obok siebie), które spadną na jego planetę. Ponieważ na planecie działa siła grawitacji, będą leciały dopóki coś ich nie zatrzyma. Kiedy któryś z graczy ułoży rząd minimum trzech Bąbelsów w tym samym kolorze, będzie mógł użyć ich (opisanych w instrukcji) mocy specjalnych.

Wrażenia

Gra przypomina połączenie Tetrisa z Candy Crush Saga, tylko, że zamiast na komputerze rozgrywka toczy się na tekturowej planszy. Na rynku pojawia się niewiele gier przeznaczonych dla dwóch osób. Wszystkie te rozgrywki dla dwóch i większej ilości osób tak naprawdę fajne stają się dopiero w liczniejszym gronie. Bąbelsy idealnie trafiają właśnie w tą dziurę.

Podsumowanie

Bąbelsy to gra przeznaczone dla 1-2 osób. Zasady rozgrywki są przejrzyste i ciekawie pomyślane. Projekt zachęca kolorami i zabawną grafiką. Przyznam, że takiej zabawy mi właśnie do tej pory brakowało. To idealny pomysł dla osób, które chcą zagrać z dzieckiem lub znaleźć mu wymagającą myślenia zabawę, która zajmie je na jakiś czas.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Natalia

  26 lipca 2017

  Lubie gry planszowe bo uważam że to rozrywka wymagająca myślenia 😉 Teraz granie dzieci koncentruje się głównie wokół komputera, niestety. Ta gra to super pomysł na prezent dla ciekawego świata dziecka 🙂

 2. Odpowiedz

  Maciej Wojtas

  25 lipca 2017

  Siedzę trochę w tym temacie i zawsze zastanawiałem się, skąd producent gry wie, jaki jest czas rozgrywki (tak jak w tym przypadku – 30 minut) :)))

  • Odpowiedz

   Vicky

   25 lipca 2017

   Zapewne dzięki testerom 🙂 W Bąbelsach się nie sprawdziło – pojedyncze rozgrywki są nieco krótsze.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły