Arsen – Mia Asher

Date
gru, 09, 2022

Arsen

Rzadko kiedy sięgam po romanse, o „Arsen” jednak słyszałam tak wiele pozytywnych opinii, że książka bez trudu mnie skusiła. Szczególnie teraz, gdy po latach, nakładem wydawnictwa Szósty Zmysł, ukazało się jej wznowienie. 

Zarys fabuły

W życiu wiele rzeczy bywa naprawdę kuszących, szczególnie tych, po które nie powinniśmy sięgać. Catherine po kilku poronieniach czuje się załamana i nic jej nie cieszy, przynajmniej dopóki nie spotyka lubiącego polować na kobiety Arsena, z którym zdradza męża. Czy ta historia może mieć dobre zakończenie?

Moja opinia i przemyślenia

„Arsen” to niesamowicie mocna książka, jest kontrowersyjna i wzbudza wiele skrajnych emocji. Blurb z tyłu okładki jest jak najbardziej prawdziwy — wobec tego tytułu nie sposób pozostać obojętnym. Myślę jednak, że nie powinny jej czytać kobiety, które w życiu zdrada dotknęła osobiście. W ten sposób ujęta historia będzie dla nich z pewnością nieprzyjemna i bolesna. 

Powieść jest dobrze napisana, a Mia Asher ma swój niepowtarzalny styl, który sprawia, że lektura nabiera wyjątkowego smaku. Nie boi się używać mocnego języka, a od czasu do czasu również i wulgaryzmów. Swoją rolę odgrywa również świetne tłumaczenie powieści. To książka od której po prostu nie sposób się oderwać.  

W fabule jest wiele scen erotycznych, ale myślę, że historia trójkąta miłosnego głównych bohaterów ma całkiem barwne, bogate tło. Opowiada o bólu straty, o tym, jak źle czują się kobiety, które mimo szczerych chęci nie mogą spełnić się jako matki i o tym, jak łatwo jest popełniać błędy, a później trudno mierzyć się z ich konsekwencjami. To bardzo życiowa lektura i historia, która mogłaby przydarzyć się każdemu, niezależnie od tego, po której stronie by stał. 

Mimo że powieść bardzo szybko się czyta, to „Arsen” nie jest ani lekką, ani łatwą książką. Sądzę jednak, że nie ma możliwości, by jej treści nie odebrać przez pryzmat własnych doświadczeń. Z pewnością Mia Asher daje nam pole do moralnych rozważań.  

Podsumowanie

Jeżeli, drogie Czytelniczki, szukacie powieści pełnej wrażeń, która wstrząśnie wami, wywoła wiele (również negatywnych) emocji i nie pozwoli wam nawet na chwilę oderwać się od swoich kartek, to „Arsen” będzie idealnym wyborem. Pamiętajcie jednak, że opis na okładce jest zgodny z prawdą — ten tytuł można albo pokochać, albo znienawidzić. Nie ma innej możliwości. Dlatego przed lekturą zastanówcie się, czy jesteście w stanie znieść tak trudne i bolesne tematy. 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Beholden – Corinne Michaels

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

14 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  11 grudnia 2022

  Ja z kolei wcześniej o niej nie słyszałam, a lubię sięgać po romanse. Dziękuję za polecenie tego tytułu.

  • Odpowiedz

   Vicky

   12 grudnia 2022

   Tak to czasem bywa, że jakieś premiery przelatują w ogóle bez echa.

 2. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  11 grudnia 2022

  Na dobry romans zawsze skuszę się z jak największą przyjemnością.

 3. Odpowiedz

  Marlena Hr

  11 grudnia 2022

  Już wiem, że nie jest to książka dla mnie. Tak jak piszesz, można ją albo pokochać, albo znienawidzić. Ja byłabym do niej negatywnie nastawiona. Myślę, że jednak znajdzie swoich odbiorców. Dla mnie byłaby trudną lekturą.

  • Odpowiedz

   Vicky

   12 grudnia 2022

   Niestety na wiele rzeczy patrzymy przez pryzmat własnych, niekoniecznie dobrych doświadczeń.

 4. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  12 grudnia 2022

  Za romansami zupełnie nie przepadam, ale Twoja recenzja brzmi zachęcająco

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 grudnia 2022

   Myślę, że każdy ma swoje ulubione gatunki 🙂

 5. Odpowiedz

  Ada

  12 grudnia 2022

  Mam ta książkę i chętnie przeczytam. Wiem Żr w życiu nie ma sytuacji czarnibialych, a to co kiedyś wydawało nam się nieowyorazalne teraz już takie nie jest. Sytuacje życiowe zmuszają nas do różnych dzialan. Lubie mocne książki

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 grudnia 2022

   Ta z pewnością jest bardzo życiowa, chociaż wielu czytelników odbierze ją negatywnie.

 6. Odpowiedz

  Malwina

  12 grudnia 2022

  Już długi czas zastanawiam się nad tą książką, i nadal mam niepewności mimo, że twoja recenzja jest świetna 🙂

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 grudnia 2022

   Jeżeli nie zdenerwuje cię motyw zdrady to polecam.

 7. Odpowiedz

  Kiti

  13 grudnia 2022

  Jestem przekonana, że jest to jedno z tych wydań, na które warto zwrócić uwagę.

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 grudnia 2022

   Tak sądzę, choć nie jest dla wszystkich.

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »