Arkadia Płonie – Kai Meyer

Date
cze, 09, 2014

arkadia-plonie-b-iext24799631“Arkadia Płonie” to drugi tom fantastycznej, mafijnej serii, autorstwa niemieckiego pisarza, dziennikarza i scenarzysty Kai Meyer’a. Trzecia część, zatytułowana “Upadek Arkadii” na polskim rynku ukaże się już niebawem.

Po śmierci swojej rodziny Rosa musi sobie poradzić z rolą przywódczyni mafijnego klanu. Wsparcia udziela jej nie kto inny jak Alessander Carnevare, mimo że ich związek, niczym w szekspirowskim dziele “Romeo i Julia”, wcale nie jest dobrze widziany. Wspólnie rozwiązują również kilka magicznych zagadek. By spełnić obietnicę, którą Rosa złożyła siostrze przed śmiercią, dziewczyna wyrusza w podróż do Nowego Jorku, w poszukiwaniu informacji na temat tajemniczej organizacji – TABULI. Droga, którą musi przebyć wcale jednak nie będzie łatwa.

Większość fabuły dotyczy pewnego zdarzenia z Halloween’owej imprezy sprzed szesnastu miesięcy i związanych z nią bolesnych wspomnień Rosy. “Arkadia Płonie” to książka o jej przeszłości i tym jak dziewczyna sobie z nią poradzi. Niewiele pozostało niestety miejsca na cokolwiek innego. Szkoda, ponieważ autor tworzył w naprawdę niezwykłym klimacie.

Z przykrością stwierdzam, że w tym wypadku kontynuacja wypada nieco gorzej od pierwowzoru. Brakuje tu cudownego klimatu Sycylii, nowości na temat zmiennokształtnych oraz mocno zarysowanego, buntowniczego charakteru głównej bohaterki. Również Alessander stracił nieco ze swojego pierwotnego uroku. Kai Meyer, mimo że pomysł na napisanie drugiej części miał, to jednak nie udało mu się w pełni wykorzystać jego możliwości.

Zarówno drugi tom, jak i cała seria, zostały wydane w mrocznych barwach. Grafika okładki jest intrygująca i ciekawa. Pasuje do opisującego mafię scenariusza. Tłumaczenie i edycja tekstu trzymają poziom, choć niekiedy pojawiały się drobne błędy. Wydanie jest dobre, ale nie najwyższej jakości – stąd też może niska cena książki. Coś kosztem czegoś. Myślę, że na tym polu powieści nie mam nic do zarzucenia.

Mimo że fabuła posiada kilka niedociągnięć, a niektóre wątki można było rozwinąć znacznie lepiej, to jednak warsztat pisarski i styl Kai Meyer’a zdecydowanie zachęcają do lektury. Pisarz ma lekkie pióro i czytanie jego twórczości sprawia niekłamaną przyjemność. Autor zdecydowanie wie jak zachęcić do siebie czytelnika, a słowem posługuje się z dużą wprawą.

Po “Upadek Arkadii” sięgnę z przyjemnością, mając nadzieję na to, że tym razem pisarz powróci do swojej pierwotnej konwencji, a książka będzie tak samo pełna akcji jak i fantastycznej otoczki oraz niezwykłych zdarzeń.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Media Rodzina

Logo-Media-Rodzina

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

 1. Odpowiedz

  Karolina K.

  10 czerwca 2014

  Nigdy nie słyszałam o tym autorze. A warto by kiedyś przeczytać.

 2. Odpowiedz

  Magda Charczuk

  10 czerwca 2014

  Całkiem niedawno dowiedziałam się o tej serii i chciałabym przeczytać. Wyposażyłam się już w ebooka, ale pewnie minie trochę czasu zanim się za niego zabiorę.

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »