Aplikacja – Lauren Miller

Date
gru, 07, 2015

aplikacja-b-iext27647753Lux to świetnie pomyślana aplikacja, która ma na celu ułatwienie ludzkiego życia. Gdy zapytasz jej o zdanie, dokonuje słusznych wyborów – mówi co jeść, w co się ubrać, gdzie lepiej napić się kawy, przypomina o ważnych wydarzeniach. Dzięki niej ludzie czują się bezpieczni i mają znacznie więcej czasu dla siebie. To jednak nie jest cały jej urok, gdyż twórcy Lux ukrywają pewną przerażającą tajemnicę.

Rory nie może uwierzyć, że dostała się do tak elitarnej szkoły jak Akademia Theden. To właśnie tam uczą się przyszli lekarze, prawnicy i przywódcy państwa. Okazuje się również, że tam uczyła się jej zmarła matka, przez co dziewczyna czuje się jeszcze bardziej związana z nowym, przeznaczonym jej miejscem. Tylko dlaczego jedna z profesorek jej tak szczerze nienawidzi, a przystojny, pracujący w kawiarni North, wyśmiewa jej wiarę w skuteczność i pozytywne działanie Lux’a?

Znacie serię „Wybrani” popularnej pisarki C.J. Daugherty? „Aplikacja” to coś właśnie takiego, tylko, moim skromnym zdaniem, znacznie ciekawiej napisana. Gdy czytałam kontynuację „Wybranych” poza scenami miłosnymi i wszechstronnie panującym napięciem nic w książce się nie działo. W „Aplikacji” dzieje się coś non stop, a na pierwszy plan wysuwa się zagadka, którą próbuje rozwiązać bohaterka, a nie jej miłosne rozterki.

Sądzę, że Rory jak na geniusza jest dość naiwna. Trzeba jej jednak przyznać, że szybko rozwiązuje zagadki. Niekiedy odnosi się wrażenie, że akcja toczy się tuż obok, a główna bohaterka zupełnie niechcący została wciągnięta w jej wir. W innych jednak wypadkach to jej działania wpływają na to co będzie dalej, a to uważam za duży plus.

Powieść sprawia wrażenie nieco infantylnej, ale rewelacyjnie szybko się ją czyta, a śledzenie poczynań Rory dostarcza sporo przyjemności. Stworzona przez Autorkę tajemnica jest ciekawa i logicznie skonstruowana. Niewiele można jej zarzucić. Książka została napisana w lekkim stylu i w taki sposób, że bez trudu dotrze do młodzieży.

„Aplikację” z przyjemnością polecę wszystkim nastoletnim czytelnikom (nie tylko fanom C.J. Daugherty). Jej fabuła, chociaż momentami nieco naciągana, daje wiele do myślenia. Pisarka stawia w książce ważne pytania. Czy współczesna technika jest w stanie nam zagrozić? Czy powinniśmy jej całkowicie zaufać? Może warto od czasu do czasu telefon czy inne urządzenia zostawić w domu i po prostu przejść się na zwyczajny spacer…

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Feeria

569cf2cec9_wydawnictwo-feeria-podroze

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Wiktoria

  18 stycznia 2016

  Ksiazka strasznie mi się podobała 😀 super sie czytali szkoda ze nie ma następnych części pozdrawiam

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »