Alfabet: kolorowanka

Date
gru, 12, 2016

alfabetTVP ABC zaczęłyśmy oglądać przez wzgląd na „Maszę i Niedźwiedzia” oraz „Smerfy”. Szybko jednak okazało się, że prezentuje ona kilka innych, ciekawych programów oraz inicjatyw. Jednym z takich pomysłów jest właśnie książeczka do kolorowania, pod tytułem „Alfabet”.

Gdy alfabet jest wesoły, chętnie chodzi się do szkoły.

Literkowi przyjaciele super przygód mają wiele.

A w tej książce wielka sztuka – tu zabawa to nauka!

Zapewne niejedno dziecko w pierwszej klasie ma problemy z pisaniem literek i musi włożyć nieco więcej pracy w ćwiczenie swoich zdolności kaligraficznych. Książeczka „Alfabet” pozwoli na doskonalenie swoich literek w przyjemny, pełen przeróżnych zabaw sposób.

Książeczka składa się z kilku różnych pomysłów, połączonych w jedno. Każda literka posiada swoje własne otoczenie. Przykładowo „L” piszemy obok rysunku lemura, kolorowanki z lemurami i wierszyka również o tym zwierzątku. Na kolejnej stronie pojawia się zadanie, w którym trzeba pokolorować zwierzęta mniejsze od lemura i cała kartka na ćwiczenie kwadracikowego szlaczku. Dalej przechodzimy do kolejnej literki alfabetu. Zabawy jednak nie kończą się na kolorowaniu. W książeczce pojawiają się labirynty, rysunki do dokończenia, dobieranie par i wiele, wiele innych zadań.alfabetobrazek

Oprócz ciekawej zawartości godne uwagi jest również wydanie. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z kolorowanką w twardej oprawie! „Alfabet” jest pierwszy. Rysunki w książeczce są zabawne i przyjemne dla oka. Te stojące kolo literek są kolorowe, pozostałe pozostawione zostały twórczej inwencji dziecka. Zadania, które pojawiają się w „Alfabecie” są łatwe, ale pomysłowe. Idealnie dopasowane do potrzeb i rozwoju zaczynającego przygodę z pisaniem malucha. Na tyle proste by dziecko się nie zniechęciło, ale jednocześnie na takim poziomie trudności, że mały czytelnik musi włożyć w nie odrobinę wysiłku.

Kolorowanka „Alfabet” bardzo pozytywnie wyróżnia się na tle podobnych publikacji. Jest przyjazna, bajkowa, wypełniona fajnymi rysunkami oraz ciekawymi pomysłami. Została świetnie wydana, a do tego jak na swoją jakość jest stosunkowo tania. Myślę, że to idealny sposób by przekonać dziecko do pisania kolejnych literek, ćwiczenia ręki poprzez kolorowanie, umysłu poprzez rozwiązywanie zagadek i poznawania polskiego alfabetu. To książeczka, w której niczego nie brakuje.

Dziękuję!

logodk

16 grudnia 2016

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Cień w żarze – Jennifer L. Armentrout

Odjechane jednorożce 

Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »