Alchemia miłości – Eve Edwards

Date
kwi, 12, 2014

alchemia_milosciW książkach wydawnictwa Literacki Egmont już od dłuższego czasu jestem zwyczajnie zakochana. Zwłaszcza w serii “Poza Czasem”. Dlatego też byłam niezmiernie szczęśliwa, gdy okazało się, że pojawiały się będą również inne powieści – tym razem są to historie młodzieżowe oparte na motywach historycznych. Jedną z nich jest właśnie “Alchemia miłości”, którą miałam okazję niedawno przeczytać.

Ojciec Ellie ponad wszystko kocha alchemię. To właśnie przez swoje niebezpieczne eksperymenty został wyrzucony z dworu. Od tej pory właściwie nie mają się gdzie z córką podziać. Do czasu gdy spotykają kolejnego, szlachetnie urodzonego miłośnika alchemii, który obdarzy ich propozycją współpracy.

Młody Will Lacey, na dworze królowej Elżbiety I, poszukuje dla siebie godnej żony. Takiej, która zapewniłaby godziwy byt jego rodzinie. Poznaje tam piękną i bogatą lady Jane, która przychylnym okiem patrzy na zaloty hrabiego. Problem pojawia się jednak, gdy zamiast w swojej wybrance, chłopak zakochuje się w Ellie, która posiada jedynie nic nieznaczący, hiszpański tytuł i z pewnością do małżeństwa nie wniosłaby żadnego posagu.

“Achemia miłości” to ni mniej ni więcej, tylko skierowany do młodzieży romans historyczny. Jego zarys fabularny jest dokładnie taki sam jak w przypadku setek innych tego typu książek, zaś epoka stanowi jedynie barwne tło dla przedstawionej historii. Co więc wyróżnia tą powieść spośród wielu?

Przede wszystkim książka przepełniona jest intrygującymi, drugoplanowymi bohaterami, którzy z pewnością dodają jej smaku. Historia przedstawiona jest z różnych perspektyw, a dzięki temu, że została w ten sposób ujęta, widzimy różne szczegóły i sytuacje, które pojedynczemu bohaterowi by najzwyczajniej w świecie umknęły. Do tego postacie te mają swój urok i swoje własne grzeszki, które urealniają przedstawiony świat.

Czyżby “Achemia miłości” była kolejną formą przedstawienia historii Kopciuszka? Sam wątek romantyczny należy zdecydowanie bardziej do typowych niż oryginalnych, został jednak ujęty w bardzo zgrabną, ładną formę, dzięki czemu przyjemnie się o nim czyta. Młody hrabia stara się zapewnić godne życie owdowiałej matce i rodzeństwu. Na drodze jednak stają mu uczucia. Miłość nie do pokonania i niezwykle trudne wybory.

Pisarka używa barwnego języka, który stara się dopasować do epoki, o której pisze. Mimo to powieść czyta się niezwykle szybko i łatwo, a jej poznawanie dostarcza wiele rozrywki i przyjemności. Choć nie jest to dzieło unikalne, to jednak książka ma swój niewątpliwy urok, a przedstawiony świat jest miejscem, w którego głębinach czytelnik z przyjemnością będzie chciał zatonąć. Wszystkim miłośnikom (a zwłaszcza miłośniczkom) historii romantycznych “Alchemię miłości” jak najbardziej mogę polecić. To godna uwagi, śliczna i wciągająca baśń, zabarwiona fascynującymi czasami dynastii Tudorów.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont

egmont

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

 1. Odpowiedz

  Irena Bujak

  12 kwietnia 2014

  Moim zdaniem to najlepsza część z trylogii, moźe dlatego, że zakochałam się w Willu 😉

  • Odpowiedz

   Vicky

   12 kwietnia 2014

   Mówiłaś, że mi się spodoba i miałaś rację 🙂 Czytam dalej!

 2. Odpowiedz

  authentic

  18 kwietnia 2014

  Doskonale napisana książka!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »