Akademia Mądrego Dziecka: Pierwsze Bajeczki

Akademia Mądrego Dziecka: Pierwsze Bajeczki

Książeczka „Dobranoc, mała pando!”, mimo że już minęło trochę czasu, od kiedy ją dostały, wciąż pozostaje ulubionym tytułem moich młodszych dzieci. Dlatego z przyjemnością sięgnęliśmy po kolejne historie z serii „Pierwsze Bajeczki” Akademii Mądrego Dziecka. Jakie? Dowiecie się z dzisiejszego wpisu! 

Dzień dobry, traktorku!

Książeczka opowiada o dniu z życia traktorka. Historia jest krótka, ale konkretna. Publikacja jest niezwykle kolorowa i przyjazna. Jak zwykle w tej serii, pojawia się wiele ruchomych elementów, które dzieci mogą przesuwać i na przykład obracać koła traktora, albo wraz z nim zaorać pole. Jest z tym dużo zabawy zarówno dla najmniejszych maluchów, jak i dzieci w wieku wczesnoprzedszkolnym. 

Pora na kąpiel, hipopotamku!

Tym razem historia opowiada o przygodach małego, psotnego hipopotamka, który idzie się wykąpać wspólnie ze swoją mamą. Hipcio wspaniale się bawi, a mali czytelnicy, dzięki interaktywnym elementom, wraz z nim mogą chować się w wodzie, obracać dookoła własnej osi, czy rozchlapywać wszędzie dookoła kropelki. Po aktywnej zabawnie oczywiście nadchodzi czas na drzemkę. 

Moja opinia i przemyślenia

Bardzo lubię design książeczek z serii „Akademia Mądrego Dziecka: Pierwsze Bajeczki”. Zawsze są bardzo kolorowe i mają tęczowe grzbiety. Sprawiają dzieciom wiele radości, skupiają na sobie ich uwagę, a po skończonej lekturze świetnie prezentują się na półeczce dziecięcej biblioteczki. Mamy w domu sporo książek dla dzieci, ale to właśnie po Akademię Mądrego Dziecka moje pociechy sięgają najchętniej. 

Pomysły na historie w książeczkach są niezwykle proste, najczęściej to zaledwie parę zdań. Mimo to taka opowieść wciąga maluchy, szczególnie gdy to, co się dzieje w tekście pisanym, mogą obejrzeć na barwnych, często dynamicznych ilustracjach.

Podsumowanie

Akademia Mądrego Dziecka (niegdyś wydawana przez Egmont, a teraz przez Harper Collins Kids) to zdecydowanie jedna z naszych ulubionych serii. Książeczki są interesujące, stworzone z wyobraźnią i pomysłem. Zawierają również elementy edukacyjne, ale takie, które z pewnością spodobają się każdemu dziecku. Są śliczne pod względem wizualnym i pomagają maluchom w odkrywaniu świata i poznawaniu nowych rzeczy. Dodatkowo panuje wśród nich taka różnorodność, że na pewno każda rodzina znajdzie idealny dla siebie tytuł. Serdecznie polecam, to książeczki, które warto mieć w swojej domowej biblioteczce. 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Akademia Mądrego Dziecka: Pierwsze Bajeczki i Pierwsze Słowa

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

19 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Karolina G.

  10 lutego 2022

  Bardzo fajne książeczki dla maluchów. Przypominają mi te kartonowe książki z początku lat 90tych, które zawierały najczęściej jeden wierszyk.

 2. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  10 lutego 2022

  Z tej serii mamy o niedźwiadku i hipopotamku. Obie są naprawdę świetne i pieknie wydane.

 3. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  10 lutego 2022

  moje dzieciaki też uwielbiają tę serię, same często po nią sięgają 🙂

 4. Odpowiedz

  Anna z Bilingual kid

  11 lutego 2022

  Sliczne obrazki i ciekawe historie, idealne dla malych dzieci, polecam!

 5. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  11 lutego 2022

  Sympatyczne są takie przygody czytelnicze dla naszych najmłodszych pasjonatów książek, warto czytać maluchom takie książkowe przygody. 🙂

 6. Odpowiedz

  Ireneusz

  13 lutego 2022

  Bardzo ładne książeczki. Do tego o traktorze, chłopcy kochają traktory

 7. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  22 lutego 2022

  Mamy obie te książeczki i mój synek je bardzo lubi. Zresztą cała Akademia Mądrego Dziecka, to fajne propozycje dla dzieciaków.

 8. Odpowiedz

  Martyna K.

  22 lutego 2022

  Jestem zachwycona tą propozycją o hipciu, jest naprawdę świetna i na pewno znajdzie swoich odbiorców.

 9. Odpowiedz

  Monika Kilijańska

  23 lutego 2022

  Jak moje dzieci były małe, to dosłownie oszalałam na punkcie takich książek z „dziurą”. One też je uwielbiały, wiec mieliśmy ich sporo. Naprawdę to daje pole wyobraźni!

 10. Odpowiedz

  Joanna Kisiel

  23 lutego 2022

  Pieknie wydane są te książeczki i z pewnością każdemu dziecku przypadną do gustu. Moje córki jak były mniejsze miały sporo tego typu książeczek i je uwielbiały.

 11. Odpowiedz

  Irena Bujak

  24 lutego 2022

  Rany, sama chętnie bym zapoznała się z tymi książeczkami. 😉 Z pewnością znajdą swoich zwolenników wśród dzieci.

 12. Odpowiedz

  Zuzka

  24 lutego 2022

  Harper Kids w swojej ofercie ma sporo ciekawych książeczek, które bym kupiła, gdybym miała mniejsze dzieciaki.

 13. Odpowiedz

  Pasieka Kulturalna | Katarzyna Krasoń

  2 marca 2022

  Wiem z własnego doświadczenia, że te książeczki się nie nudzą. Ja uwielbiam je za trwałość wykonania 🙂

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS