Akademia Mądrego Dziecka ♥ Niesamowity Spacer

Date
sie, 19, 2022

Akademia Mądrego Dziecka: Niesamowity Spacer

Twórcy „Akademii Mądrego Dziecka” wyraźnie nie próżnują. Niemalże każdego miesiąca mali czytelnicy mogą spodziewać się nowej serii książeczek lub przynajmniej kontynuacji tych już wcześniej wydanych. W dzisiejszym wpisie chciałam opowiedzieć Wam o cudownie wydanych tytułach dla najmłodszych, które ukazały się w cyklu „Niesamowity spacer”. Są nimi niewielkich rozmiarów książeczki o tytułach „Poz ziemią” i „Ocean”.

Pod ziemią

Krótka, pięknie ilustrowana przez Emiri Hayashi historia, zamknięta została w barwach sepii. Tóż pod naszymi stopami żyją tysiące małych i dużych zwierząt. Wiele elementów tekturowej książeczki jest ruchoma. Niektóre błyszczą i odbijają światło. Mrówki drążą tunele podziemnego mrowiska. Borsucza mama szuka pożywienia dla swoich młodych. Króli w norze bawią się i harcują. Całość zachwyca i sprawia, że najmłodsi czytelnicy nie mogą oderwać się od przeglądania książeczki.

Ocean

Czy Twój maluszek zna już wszystkich mieszkańców oceanu? Wie co jedzą i jakie mają zwyczaje?  Znają ich podwodne tańce? Jeżeli nie, to tytuł „Ocean” z serii „Niesamowity spacer” będzie dla niego idealnym początkiem przygody. Książka jest pięknie wydana. Grubą tekturę pokrywają kolorowe ilustracje autorstwa Emiri Hayashi. Wiele elementów książeczki jest ruchoma. W wodzie ukrywają się setki ryb, koniki morskie, meduzy i ośmiornice. Kto by przypuszczał, że pow wodą żyje tyle różnych zwierząt. „Akademia Mądrego Dziecka” i tym razem zabiera nasze pociechy na cudowny, pełen życia spacer.  

O książeczkach słów kilka

Dzieci uwielbiają ruchome książeczki, w których to one same choćby w małym stopniu odpowiadają za przebieg historii. Mogą znaleźć ukryte stworzonka, albo sprawić, że po norce biegały będą króliki. To pobudza ich wyobraźnię i sprawia, że z wielką chęcią sięgają po ulubione książeczki, nawet wtedy, kiedy akurat dorośli nie mają czasu na to, żeby im poczytać. „Niesamowity Spacer” to seria takich właśnie publikacji. 

Podsumowanie

Również tym razem książeczki, które ukazały się pod szyldem Akademii Mądrego Dziecka wzbudzają w najmłodszych zachwyt i ogromne zainteresowanie. Do tego pełnią funkcje dydaktyczne. To pięknie wydane i doskonale przemyślane publikacje, obok których po prostu nie sposób przejść obojętnie. I tym razem nowe tytuły z Akademii Mądrego Dziecka staną na półce w biblioteczce, wśród ulubionych książeczek naszych dzieci. Polecam! Zdecydowanie warto je poznać! 

Dziękuję!

Przeczytaj również:

Książki z magnesami od Harper Kids 

 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

11 komentarzy

 1. Odpowiedz

  M.

  29 sierpnia 2022

  Wiele dzieci z przyjemnością wybierze się na taki niesamowoty spacer.

 2. Odpowiedz

  halmanowa

  28 sierpnia 2022

  Bardzo lubię książeczki z ruchomymi elementami. Dziecku taki dodatkowy element uatrakcyjnia obcowanie z literaturą, a do tego wspomaga rozwój motoryki małej.

 3. Odpowiedz

  Paula

  25 sierpnia 2022

  Te książeczki są prześliczne. AMD to klasa sama w sobie.

 4. Odpowiedz

  Zuzka

  22 sierpnia 2022

  Takie serie książeczek bardzo lubiłam kupować moim dzieciom jak były mniejsze, bo z przyjemnością słuchali jak im czytam i oglądali je samodzielnie.

 5. Odpowiedz

  Martyna K

  22 sierpnia 2022

  Sama z przyjemnością oglądam te wszystkie wydania. Są naprawdę zachwycające i piękne!

 6. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  22 sierpnia 2022

  Książeczki, po które z przyjemnością sięgnę w ramach spędzania wolnego czasu z moją młodą czytelniczką. 🙂

 7. Odpowiedz

  apartament na wsi

  20 sierpnia 2022

  fajne propozycje , milego dnia

 8. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń

  20 sierpnia 2022

  Chociaż mój synek wtrasta z tych książeczek, nadal je uwielbia, bo są rewelacyjne 🙂

 9. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  19 sierpnia 2022

  To genialna propozycja na prezent dla dzieci. Na pewno będą zachwycone.

 10. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  19 sierpnia 2022

  Te wydania są naprawdę piękne i bardzo ciekawe.

 11. Odpowiedz

  Pojedztam

  19 sierpnia 2022

  Bardzo podoba mi się w nich treść i błyszczące elementy.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »