Ach, zapach! Przewodnik po fantastycznym świecie zapachów

Date
gru, 12, 2023

Ach, zapach!

Przewodnik po fantastycznym świecie zapachów

„Ach, zapach!” to książka autorstwa Katarzyny Białousz i Anny Budyńskiej, która otwiera przed nami niezwykły świat zapachów. To niecodzienna publikacja, zabierająca nas w podróż przez niewidzialny, ale fascynujący świat aromatów. Już od samego wstępu czujemy, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym — twarda oprawa, pastelowe barwy, duży format i obietnica odkrywania potencjału niezwykłego zmysłu, jakim jest powonienie. 

O czym jest książka

„Ach, zapach!” to pierwszy przewodnik, który zabiera nas w podróż przez niezwykły świat zapachów i uczy ich znaczenia w naszym życiu. Książka odpowiada na wiele ciekawych pytań: Jak powstają zapachy? Jak oddziałują na nasz mózg? Dlaczego warto wąchać świadomie? Od czego zacząć naukę dostrzegania zapachów w otaczającym nas świecie? Kim są ludzie, którzy swoje życie poświęcają zapachom? Ale to nie wszystko, książka „Ach, zapach!” to także inspiracje i wskazówki, jak odkryć potencjał węchu i cieszyć się nim na co dzień. Ponadto, autorzy zabierają nas w podróż po zapachowych destynacjach w Europie, gdzie możemy odkrywać różnorodność aromatów.

Moja opinia i przemyślenia

Czytając „Ach, zapach!”, nie tylko poznajemy fascynujący świat zapachów, ale także zaczynamy dostrzegać je wokół siebie w zupełnie inny sposób. Książka prowadzi nas przez tajniki tworzenia i oddziaływania zapachów, a także wprowadza nas w historie ludzi, którzy z pasją poświęcają swoje życie temu zmysłowi. To podróż w głąb siebie, która pozwala nam lepiej zrozumieć nasz własny węch i odkryć nowe, niezwykłe doznania.

Niezwykle ważnym aspektem książki jest również jej estetyka. Twarda oprawa, staranne wykonanie, piękne zdjęcia i grafiki sprawiają, że czytanie staje się nie tylko intelektualną przyjemnością, ale także wizualnym doznaniem.

Podsumowanie

Książka „Ach, zapach! Przewodnik po fantastycznym świecie zapachów” to niezwykła podróż przez niewidzialny, ale niezwykle bogaty świat aromatów. To zarazem przewodnik i książka pełna inspiracji do odkrywania i doceniania zapachów w codziennym życiu. Dzięki niej dowiadujemy się, jak powstają zapachy, jak oddziałują na nasz mózg i dlaczego warto świadomie wąchać. To także opowieść o ludziach, którzy oddają się temu zmysłowi z pasją i poświęceniem. Publikacja nie tylko przekazuje ciekawą wiedzę, ale także zachwyca estetyką i dbałością o każdy detal. Gorąco polecam „Ach, zapach!” wszystkim miłośnikom podróży w świat zmysłów i poszukiwania piękna w codzienności.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu.

Przeczytaj również:

Świece z wosku pszczelego ♦ Naturalny blask w Twoim domu

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

12 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Martyna K.

  21 grudnia 2023

  Różnorodność zapachów jest tak duża, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

 2. Odpowiedz

  Anna

  17 grudnia 2023

  chętnie poznam ten przewodnik po zapachach. Książka zapowiada się ciekawie.

 3. Odpowiedz

  Malwina

  17 grudnia 2023

  Bardzo interesujący przewodnik. Wydaje mi się, że warto po niego sięgnąć 🙂

 4. Odpowiedz

  Marysia K

  17 grudnia 2023

  Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat zapachów które nas otaczają, taka książka to na pewno skarbnica wiedzy. Dzięki za polecenie.

 5. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  17 grudnia 2023

  Przyjemne doznania olfaktoryczne to coś co lubię, chętnie zapoznam się z tym przewodnikiem po zapachach

 6. Odpowiedz

  Pojedztam

  16 grudnia 2023

  Myślę, że ta propozycja bez wątpienia jest genialna.

 7. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  16 grudnia 2023

  Nawet nie wiedziałam o istnieniu takiej książki. Będę miała ją na uwadze!

 8. Odpowiedz

  Akacja

  16 grudnia 2023

  Książka wygląda tak pięknie, że sprawdzi się jako prezent.

 9. Odpowiedz

  Anna

  16 grudnia 2023

  Piękna sensualna książka. Bardzo mi się podoba i może kupię ją na prezent.

 10. Odpowiedz

  Adrianna

  15 grudnia 2023

  To musi być ciekawe 😍 kocham perfumy, uwielbiam jak w domu pięknie pachnie, a ciekawe jak to powstaje, na pewno wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć

 11. Odpowiedz

  Wędrowki po kuchni

  14 grudnia 2023

  Cudna i estetyczna okładka aż zachęca, aby zajrzeć do środka

 12. Odpowiedz

  Irena

  14 grudnia 2023

  Zachwyciłam się już samym wydaniem, a tutaj widać, że i treść jest warta uwagi.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Karuzela – Sergio Rossi i Agnese Innocente

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły