Absolutnie fantastyczne labirynty

Date
sty, 22, 2016

2254_absolutnie_fantastyczne_labiryntyNadszedł czas, w którym ludzie coraz bardziej zaczęli doceniać kreatywne zabawy. Bardzo popularne są kolorowanki i łączenie kropek. Co jednak stało się z wszelkiego rodzaju łamigłówkami? One wcale nie umarły, po prostu przybrały ładniejszą, bardziej kolorową formę. Najwyższa pora na wycieczkę po labiryntach.

„Absolutnie fantastyczne labirynty” to książeczka formatu A4, która zawiera w sobie 100 zakręconych przygód. Dokładnie, właśnie tak, nie „labiryntów”, a „przygód”, gdyż każda jej strona to kolejne, nowa przygoda. Autorzy pomysłów mieli wiele. Opowiadają o robocie, który ucieka z fabryki, o misiu polarnym, który ratuje swojego pływającego, na krze malucha, o kosmitach z Marsa, którzy boją się ataku ze strony Ziemian, o wycieczce na Safari i oglądaniu zwierząt. Labiryntów jest naprawdę wiele, a z każdym nie tylko łączy się specjalna, przeznaczona mu grafika i opowieść, ale także wymyślne przeszkody, które trzeba pokonać by dotrzeć do celu.

Uważam, że ktoś wpadł na bardzo fajny pomysł. Labirynty w książeczce znaleźć można zarówno bardzo proste jak i niezwykle trudne. W razie czego na końcu umieszczone zostały podpowiedzi. Historyjki opowiedziane przy ich pomocy są zabawne i pomysłowe. Ilustracje, zdobiące książeczkę są niezwykle barwne i szczegółowe. Wydanie również mnie usatysfakcjonowało. Jest solidne i bez trudu powinno przetrwać dziecięce zabawy. Rozsądnie użyto też papieru, który zniesie nie tylko ołówek, ale także długopisy, kredki i flamastry.

Sto zakręconych przygód przyniesie dzieciom sporo zabawy, a przy trudniejszych labiryntach również rodzice będą mogli się wykazać. Myślę, że książeczka będzie idealna jako podstawa wspólnej, rodzinnej rozrywki. Dzięki niej dzieci mogą nauczyć się spostrzegawczości, a także logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Labirynty zawsze stanowiły integralną część dziecięcego rozwoju i wydają się być zabawą ponadczasową – zawsze aktualną.

Książeczkę serdecznie wszystkim polecam – zarówno małym jak i tym nieco większym. Została bardzo fajnie pomyślana, a jej wykonaniu również niczego nie brakuje. To kolorowy świat, bogatej wyobraźni, który powinien spodobać się każdemu dziecku. Natomiast przebycie labiryntu by pomóc jakiemuś zabłąkanemu zwierzątku czy maluchowi, który zgubił balonik niesie ze sobą wiele satysfakcji. Zabawę czas zacząć!

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia

logo nasza ksiegarnia

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bądź tak po prostu – Ewelina Dobosz

Everdell 

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły