Absolutnie fantastyczne labirynty

Date
sty, 22, 2016

2254_absolutnie_fantastyczne_labiryntyNadszedł czas, w którym ludzie coraz bardziej zaczęli doceniać kreatywne zabawy. Bardzo popularne są kolorowanki i łączenie kropek. Co jednak stało się z wszelkiego rodzaju łamigłówkami? One wcale nie umarły, po prostu przybrały ładniejszą, bardziej kolorową formę. Najwyższa pora na wycieczkę po labiryntach.

„Absolutnie fantastyczne labirynty” to książeczka formatu A4, która zawiera w sobie 100 zakręconych przygód. Dokładnie, właśnie tak, nie „labiryntów”, a „przygód”, gdyż każda jej strona to kolejne, nowa przygoda. Autorzy pomysłów mieli wiele. Opowiadają o robocie, który ucieka z fabryki, o misiu polarnym, który ratuje swojego pływającego, na krze malucha, o kosmitach z Marsa, którzy boją się ataku ze strony Ziemian, o wycieczce na Safari i oglądaniu zwierząt. Labiryntów jest naprawdę wiele, a z każdym nie tylko łączy się specjalna, przeznaczona mu grafika i opowieść, ale także wymyślne przeszkody, które trzeba pokonać by dotrzeć do celu.

Uważam, że ktoś wpadł na bardzo fajny pomysł. Labirynty w książeczce znaleźć można zarówno bardzo proste jak i niezwykle trudne. W razie czego na końcu umieszczone zostały podpowiedzi. Historyjki opowiedziane przy ich pomocy są zabawne i pomysłowe. Ilustracje, zdobiące książeczkę są niezwykle barwne i szczegółowe. Wydanie również mnie usatysfakcjonowało. Jest solidne i bez trudu powinno przetrwać dziecięce zabawy. Rozsądnie użyto też papieru, który zniesie nie tylko ołówek, ale także długopisy, kredki i flamastry.

Sto zakręconych przygód przyniesie dzieciom sporo zabawy, a przy trudniejszych labiryntach również rodzice będą mogli się wykazać. Myślę, że książeczka będzie idealna jako podstawa wspólnej, rodzinnej rozrywki. Dzięki niej dzieci mogą nauczyć się spostrzegawczości, a także logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Labirynty zawsze stanowiły integralną część dziecięcego rozwoju i wydają się być zabawą ponadczasową – zawsze aktualną.

Książeczkę serdecznie wszystkim polecam – zarówno małym jak i tym nieco większym. Została bardzo fajnie pomyślana, a jej wykonaniu również niczego nie brakuje. To kolorowy świat, bogatej wyobraźni, który powinien spodobać się każdemu dziecku. Natomiast przebycie labiryntu by pomóc jakiemuś zabłąkanemu zwierzątku czy maluchowi, który zgubił balonik niesie ze sobą wiele satysfakcji. Zabawę czas zacząć!

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia

logo nasza ksiegarnia

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »