Zostawić Daringham Hall – Kathryn Taylor

Date
cze, 02, 2016

1462392659_hXPiYIETYsqs_400_autoSą takie momenty w życiu, kiedy nic nie idzie po naszej myśli. Wszyscy i wszystko sprzysięga się przeciwko nam. Czy warto wówczas walczyć? Być może niektóre sprawy są z góry przegrane i nie da się ich ocalić… Czy tak właśnie nie jest w przypadku Daringham Hall? 

„Zostawić Daringham Hall” to ostatni tom trylogii spod pióra Kathryn Taylor. Ben podjął się trudnego zadania i przyjął w spadku rodzinną posiadłość. Jednak ani rodzinie ani mieszkańcom wsi nie podobają się podejmowane przez niego działania, a on w pewnej chwili po prostu ma dość. Jedyne czego pragnie to powrót do dawnego życia i nawet Kate, która wciąż powtarza mu, że go kocha, przestała mieć dla niego jakiekolwiek znaczenie. Czy ta śliczna baśń ostatecznie będzie miała takie smutne zakończenie?

Powieść „Daringham Hall” to nie tylko historia Kate i Bena, a nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że przestali oni mieć wyłączność na bycie głównymi bohaterami. Poznajemy lepiej uczucia Dawida, dowiadujemy się o jego nowej relacji z dopiero co odnalezionym ojcem. Stajemy się świadkami rozmów i podejmowania ogromnej wagi decyzji w życiu Tilly oraz Petera. Dowiadujemy się jak ogromne znaczenie, nie tylko dla rodziny, ale także dla mieszkańców wioski ma zabytkowy dwór. Historia dojrzała, stała się pełna i wielowątkowa, a jej fabuła pomalowana została pełną gamą pastelowych barw.

Trylogia jest baśniowa i momentami mało realistyczna, ale ma w sobie nieodparty urok. Fabuła przedstawiona została na cudownym tle niemalże magicznej, angielskiej wsi i zabytkowej posiadłości. W powieści pojawiają się takie momenty, że tego co wydarzy się dalej wyczekuje się z zapartym tchem. Mnie osobiście najbardziej wzruszały sceny z udziałem Tilly i Petera. Ta para jest przecudowna!

trylogiadaringham

fot. wydawnictwo Otwarte

Pierwszy tom cyklu był typowym romansem, drugi nabrał nieco fabularnych barw, trzeci to już zupełnie inna historia, w której ujawnione zostają wszelkie tajemnice i rozwikłane rodzinne oraz sąsiedzkie waśnie. Trylogia jednak przez cały czas pisana jest w tym samym lekkim, ciepłym i przyjemnym stylu. To powieść baśniowa, delikatna i łagodna. Taka pozycja w sam raz żeby przy niej odpocząć lub poprawić sobie nienajlepszy humor.

Wydawnictwo Otwarte miało świetny pomysł, żeby „Zostawić Daringham Hall” ukazało się podczas ciepłych, leniwych dni. Trylogia idealnie nadaje się by zabrać ją na przykład na plażę i czytać, wygrzewając się na słońcu. To taka lekka, pogodna i niewymagająca lektura, w sam raz na lato. Skończyłam ostatni tom i już teraz wiem, że to jedna z tych książek, których będzie mi okropnie brakowało, a myślami niejednokrotnie jeszcze powrócę do mieszkańców pięknego Daringham Hall.

Dziękuję!

otwartelogo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  2 czerwca 2016

  Dobra, to już coś znaczy jeśli przeczytałaś prędzej niż ja. 😀
  Bardzo lubię dwa pierwsze tomy i liczę, że i ten mnie nie zawiedzie. 😉

 2. Odpowiedz

  Dannae Ammel

  2 czerwca 2016

  Wygląda cudnie!

 3. Odpowiedz

  Magia Słowa

  3 czerwca 2016

  Zazdroszczę, skusiłabym się na trzeci tom z ciekawości, czy by mi się spodobało, czy też nie.

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »