Zostawić Daringham Hall – Kathryn Taylor

Date
cze, 02, 2016

1462392659_hXPiYIETYsqs_400_autoSą takie momenty w życiu, kiedy nic nie idzie po naszej myśli. Wszyscy i wszystko sprzysięga się przeciwko nam. Czy warto wówczas walczyć? Być może niektóre sprawy są z góry przegrane i nie da się ich ocalić… Czy tak właśnie nie jest w przypadku Daringham Hall? 

„Zostawić Daringham Hall” to ostatni tom trylogii spod pióra Kathryn Taylor. Ben podjął się trudnego zadania i przyjął w spadku rodzinną posiadłość. Jednak ani rodzinie ani mieszkańcom wsi nie podobają się podejmowane przez niego działania, a on w pewnej chwili po prostu ma dość. Jedyne czego pragnie to powrót do dawnego życia i nawet Kate, która wciąż powtarza mu, że go kocha, przestała mieć dla niego jakiekolwiek znaczenie. Czy ta śliczna baśń ostatecznie będzie miała takie smutne zakończenie?

Powieść „Daringham Hall” to nie tylko historia Kate i Bena, a nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że przestali oni mieć wyłączność na bycie głównymi bohaterami. Poznajemy lepiej uczucia Dawida, dowiadujemy się o jego nowej relacji z dopiero co odnalezionym ojcem. Stajemy się świadkami rozmów i podejmowania ogromnej wagi decyzji w życiu Tilly oraz Petera. Dowiadujemy się jak ogromne znaczenie, nie tylko dla rodziny, ale także dla mieszkańców wioski ma zabytkowy dwór. Historia dojrzała, stała się pełna i wielowątkowa, a jej fabuła pomalowana została pełną gamą pastelowych barw.

Trylogia jest baśniowa i momentami mało realistyczna, ale ma w sobie nieodparty urok. Fabuła przedstawiona została na cudownym tle niemalże magicznej, angielskiej wsi i zabytkowej posiadłości. W powieści pojawiają się takie momenty, że tego co wydarzy się dalej wyczekuje się z zapartym tchem. Mnie osobiście najbardziej wzruszały sceny z udziałem Tilly i Petera. Ta para jest przecudowna!

trylogiadaringham

fot. wydawnictwo Otwarte

Pierwszy tom cyklu był typowym romansem, drugi nabrał nieco fabularnych barw, trzeci to już zupełnie inna historia, w której ujawnione zostają wszelkie tajemnice i rozwikłane rodzinne oraz sąsiedzkie waśnie. Trylogia jednak przez cały czas pisana jest w tym samym lekkim, ciepłym i przyjemnym stylu. To powieść baśniowa, delikatna i łagodna. Taka pozycja w sam raz żeby przy niej odpocząć lub poprawić sobie nienajlepszy humor.

Wydawnictwo Otwarte miało świetny pomysł, żeby „Zostawić Daringham Hall” ukazało się podczas ciepłych, leniwych dni. Trylogia idealnie nadaje się by zabrać ją na przykład na plażę i czytać, wygrzewając się na słońcu. To taka lekka, pogodna i niewymagająca lektura, w sam raz na lato. Skończyłam ostatni tom i już teraz wiem, że to jedna z tych książek, których będzie mi okropnie brakowało, a myślami niejednokrotnie jeszcze powrócę do mieszkańców pięknego Daringham Hall.

Dziękuję!

otwartelogo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

3 komentarze

 1. Odpowiedz

  Magia Słowa

  3 czerwca 2016

  Zazdroszczę, skusiłabym się na trzeci tom z ciekawości, czy by mi się spodobało, czy też nie.

 2. Odpowiedz

  Dannae Ammel

  2 czerwca 2016

  Wygląda cudnie!

 3. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  2 czerwca 2016

  Dobra, to już coś znaczy jeśli przeczytałaś prędzej niż ja. 😀
  Bardzo lubię dwa pierwsze tomy i liczę, że i ten mnie nie zawiedzie. 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły