Zostań, jeśli kochasz

Date
kwi, 02, 2015

7634187.3„Zostań, jeśli kochasz” to wzruszający film zrealizowany na podstawie powieści spod pióra Gayle Forman „Jeśli zostanę”. W rolach głównych występują Chloë Grace Moretz oraz Jamie Blackley, znakomicie oddając postacie, w które się wcielają. 

Mia Hall to miła i nieśmiała, bardzo utalentowana muzycznie licealistka. Ma kochającą, choć nieco dziwną rodzinę (jej tata jest byłą gwiazdą rocka) i wiedzie spokojne, szczęśliwe żyje. Pewnego dnia jej talent zauważa szkolna gwiazda zespołu, Adam. Chłopak zakochuje się w Mii bez pamięci i chociaż żyją w dwóch różnych światach, wszystko między nimi układa się perfekcyjnie, do czasu aż Mia nie postanowi złożyć podania na mieszczący się w innym stanie uniwersytet. Pewnego dnia dziewczyna wyrusza z rodzicami i młodszym bratem na nieplanowaną wycieczkę. Mają poważny wypadek samochodowy, Mia znajduje się poza swoim ciałem, obserwując wszystko i ma szansę by przypomnieć sobie zarówno te szczęśliwe jak i nieco bardziej ponure chwile z nastoletniego życia.

Film to słodko-gorzka historia opowiadająca o kruchości życia oraz jego najważniejszych wartościach. Pojawia się w niej zarówno radość jak i smutek. Aktorzy idealnie wpasowali się w odgrywane przez siebie role, zwłaszcza Chloë Grace Moretz była perfekcyjna w roli cichej, utalentowanej dziewczyny, która jednak wiedziała czego chce od życia.

Odnoszę wrażenie, że retrospekcje są ostatnio w modzie. To już kolejny film, który obok aktualnych wydarzeń pokazuje przeszłość bohaterów. Osobiście za nimi nie przepadam – wolę jak akcja dzieje się na bieżąco, z pewnością jednak tutaj nie można im niczego zarzucić. Fragmenty pokazywały poszczególne, posegregowane zdarzenia, które powoli, krok po kroku, odsłaniały przed widzami całą historię. Dodatkowo zostały dobrze nakręcone, choć mniej podobała mi się sama wizja wypadku, którą Mia obserwuje jako duch, a później do niej powraca, by zauważyć pewne pominięte wcześniej elementy.

„Zostań, jeśli kochasz” to idealny film dla wszystkich osób lubiących dramaty. Pojawia się w nim nieco fantastyki, w większości jednak to po prostu opowieść o życiu. Jest przejmująca i porusza wiele czułych strun. Mimo wypadku, który odegrał tu znaczącą rolę, nie jest to film akcji, a spokojna, melancholijna historia, w której najważniejsze są uczucia. „Zostań, jeśli kochasz” opowiada o miłości, która niekiedy potrafi przezwyciężyć nawet śmierć.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Monolith Studio

monolith

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Koralina

  6 maja 2021

  ostatnio bardzo lubię dramaty, chyba do nich dorosłam, więc na pewno obejrzę i ten 🙂

 2. Odpowiedz

  Fenko

  2 kwietnia 2015

  Oglądałam film i bardzo chciałam przeczytać książkę,ale nie wiem, jak to będzie, jeszcze mi się wyda nudna przez to, że oglądałam film 😀

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »