Zostań, jeśli kochasz

Date
kwi, 02, 2015

7634187.3„Zostań, jeśli kochasz” to wzruszający film zrealizowany na podstawie powieści spod pióra Gayle Forman „Jeśli zostanę”. W rolach głównych występują Chloë Grace Moretz oraz Jamie Blackley, znakomicie oddając postacie, w które się wcielają. 

Mia Hall to miła i nieśmiała, bardzo utalentowana muzycznie licealistka. Ma kochającą, choć nieco dziwną rodzinę (jej tata jest byłą gwiazdą rocka) i wiedzie spokojne, szczęśliwe żyje. Pewnego dnia jej talent zauważa szkolna gwiazda zespołu, Adam. Chłopak zakochuje się w Mii bez pamięci i chociaż żyją w dwóch różnych światach, wszystko między nimi układa się perfekcyjnie, do czasu aż Mia nie postanowi złożyć podania na mieszczący się w innym stanie uniwersytet. Pewnego dnia dziewczyna wyrusza z rodzicami i młodszym bratem na nieplanowaną wycieczkę. Mają poważny wypadek samochodowy, Mia znajduje się poza swoim ciałem, obserwując wszystko i ma szansę by przypomnieć sobie zarówno te szczęśliwe jak i nieco bardziej ponure chwile z nastoletniego życia.

Film to słodko-gorzka historia opowiadająca o kruchości życia oraz jego najważniejszych wartościach. Pojawia się w niej zarówno radość jak i smutek. Aktorzy idealnie wpasowali się w odgrywane przez siebie role, zwłaszcza Chloë Grace Moretz była perfekcyjna w roli cichej, utalentowanej dziewczyny, która jednak wiedziała czego chce od życia.

Odnoszę wrażenie, że retrospekcje są ostatnio w modzie. To już kolejny film, który obok aktualnych wydarzeń pokazuje przeszłość bohaterów. Osobiście za nimi nie przepadam – wolę jak akcja dzieje się na bieżąco, z pewnością jednak tutaj nie można im niczego zarzucić. Fragmenty pokazywały poszczególne, posegregowane zdarzenia, które powoli, krok po kroku, odsłaniały przed widzami całą historię. Dodatkowo zostały dobrze nakręcone, choć mniej podobała mi się sama wizja wypadku, którą Mia obserwuje jako duch, a później do niej powraca, by zauważyć pewne pominięte wcześniej elementy.

„Zostań, jeśli kochasz” to idealny film dla wszystkich osób lubiących dramaty. Pojawia się w nim nieco fantastyki, w większości jednak to po prostu opowieść o życiu. Jest przejmująca i porusza wiele czułych strun. Mimo wypadku, który odegrał tu znaczącą rolę, nie jest to film akcji, a spokojna, melancholijna historia, w której najważniejsze są uczucia. „Zostań, jeśli kochasz” opowiada o miłości, która niekiedy potrafi przezwyciężyć nawet śmierć.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Monolith Studio

monolith

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Koralina

  6 maja 2021

  ostatnio bardzo lubię dramaty, chyba do nich dorosłam, więc na pewno obejrzę i ten 🙂

 2. Odpowiedz

  Fenko

  2 kwietnia 2015

  Oglądałam film i bardzo chciałam przeczytać książkę,ale nie wiem, jak to będzie, jeszcze mi się wyda nudna przez to, że oglądałam film 😀

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bądź tak po prostu – Ewelina Dobosz

Everdell 

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły