Zlot pingwinów

Date
gru, 03, 2015

75921158_zlot-pingwinow_361x500_FFFFFF_sclZnacie i kochacie grę Yenga? „Zlot pingwinów. Urlop na lodowej górze.” to jej wersja dla najmłodszych – kolorowa i niezwykle urozmaicona. Małe i duże pingwinki zapraszają dzieci do lodowej zabawy.

Liczba graczy: 1-5 osób

Wiek: 5+

Czas rozgrywki: ok. 15 minut

Cel i fabuła

Pingwiny wraz z dziećmi pojechały na urlop, by poopalać się na lodowcu. Wybrały sobie jednak dość chwiejne miejsce, z którego łatwo wpaść do wody. Zadaniem graczy jest do tego nie dopuścić. Celem gry jest zdobycie jak najmniejszej liczby kart, a każdy zgarnia te, które niechcący strąci do wody.

12312374_1065994390112230_1981525463_n

Strona wizualna

Zacznę od tego, że mam ogromną ochotę napisać „wow!”. Takie małe pudełko, a cieszy. Jest w nim wszystko – od szklanych kulek począwszy, poprzez rybki-spinacze, ślicznie ilustrowane karty, tekturowe mewy, aż na trójwymiarowym modelu lodowca skończywszy. Elementy zostały wykonane starannie i z dbałością o szczegóły. Również instrukcja jest krótka i przejrzysta. Gra została wydana na medal.

12319253_1066001973444805_1419547147_n

Przygotowanie

Przyszykowanie gry jest niezwykle proste. Budujemy lodowiec. Ustawiamy go na ramce z kulkami. Układamy przy nim rybki i mewy. Stawiamy jedną kartę dużego pingwina. Resztę kart rozdajemy (po równo). …i to by było na tyle. Nadszedł czas na zabawę!

12319558_1066005506777785_1673145109_n

Przebieg rozgrywki

Rozpoczyna osoba o najchłodniejszych dłoniach. Odkrywa wierzchnią kartę ze swojego stosu i wykonuje akcję przypisaną do obrazka (są one starannie i szczegółowo opisane w instrukcji). Następnie swoją turę wykonuje osoba siedząca po lewej stronie. Wszystkie akcje należy wykonywać przy użyciu tylko jednej ręki. Gdy nie da się wykonać żadnej, kartę należy umieścić na spodzie stosu i wyciągnąć nową. Gdy na stół spadnie jakiś umieszczony na lodowcu element gracz zabiera odpowiadającą mu kartę i rozgrywka toczy się dalej.

12346635_1065996580112011_2004469448_n

Wrażenia

W pierwszy momencie dziecko uznało, że skrzydła mew to nietoperze i zaczęło się zastanawiać co one robią na lodowcu. Chwilę potem zakochało się w przypinanych rybkach. Ja sama zastanawiałam się na początku czemu karty w talii są takie sztywne (utrudnia to tasowanie i rozdawanie), szybko jednak się wyjaśniło – znacznie łatwiej układać na nich chybotliwe konstrukcje stojące na lodowcu. Kulki w ramce jako podstawa budowli to również świetny pomysł, należy tylko pamiętać by nie grać na dywanie – potrzebna będzie jakaś płaska, twarda powierzchnia (podłoga, stół).

Podsumowanie

„Zlot pingwinów” to niewielkich rozmiarów, szybka, pomysłowa i ładnie wydana gra zręcznościowa. Bierki przy niej mogą się schować. Kolorowe elementy i urokliwe obrazki dodają smaku mroźnej rozgrywce. Gra będzie idealnym prezentem na Mikołaja, pod choinkę, czy po prostu do zagrania w długie, zimowe wieczory w gronie rówieśników lub rodziny. Polecam!

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Egmont

Egm_polska_logo_bw_pos_RGB300

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Sylwia Węgielewska

  3 grudnia 2015

  Świetna 😀 Pograłabym z córką 😀

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »