Od złej do przeklętej – Katie Alender

Date
cze, 29, 2016

odzlejKatie Alender, amerykańska pisarka, w wolnym czasie tworzy, czyta, pracuje w ogrodzie, szyje, gotuje, gra w gry planszowe. Lubi przebywać w gronie rodziny. Nie lubi jednak oglądać horrorów ani czytać strasznych książek. Co ciekawe jednak, sama właśnie takie tworzy. „Od złej do przeklętej” to druga część cyklu „Złe dziewczyny nie umierają”, powieść jednak opowiada już zupełnie inną historię.

Kasey po zakończeniu terapii wraca do domu. Wygląda na to, że jakoś sobie radzi, znajduje nowych znajomych, wstępuje do klubu o radosnej nazwie „Promyczek”. Nie wszystko jednak wygląda tak jak powinno. Kto mógłby przypuszczać, że za zwykłym klubem może kryć się jakaś złowroga tajemnica? I tym razem Alexis nie zostawi siostry na pastwę losu tylko czy wstąpienie do „Promyczka” to naprawdę najlepszy, możliwy pomysł?

Fabuła powieści jest zaskakująco ciekawa, chociaż zabrakło w niej tego cudownego napięcia i dreszczyku, który pojawiał się w pierwszej części. „Od złej do przeklętej” to typowa powieść dla młodzieży z elementami fantastyki. Muszę przyznać jednak, że Katie Alender nie zabrakło wyobraźni i swojej historii nadała niezwykłych barw.

Bardzo podoba mi się sposób w jaki pisarka naszkicowała przemianę Alexis, która przestała chować się w kącie niczym myszka. Teraz dziewczyna prowadzi zupełnie nowe życie i z innej perspektywy patrzy na różne sprawy. Zmieniły się także jej priorytety i niekoniecznie jest to pozytywna przemiana. Nie przypadł mi do gustu natomiast brak więzi między siostrami, które moim zdaniem powinny się wytworzyć po przeżyciach z pierwszego tomu. To zupełnie tak jakbyśmy wracali do początku lub jakby obydwu książek nie łączyła wspólna historia.

„Od zlej do przeklętej” jest naprawdę dobrym, wciągającym tytułem. Tylko, że niestety książka jest gorsza od swojej poprzedniczki i wyraźnie można to odczuć. Sposób pisania Katie Alender właściwie się nie zmienił, ale wydaje mi się za to, że cała fabuła została spłycona. Pisarka samej sobie postawiła wysoko poprzeczkę i niestety tym razem nie udało jej się pobić własnego rekordu. Gdybym przygodę z jej twórczością zaczęła od drugiej części, to myślę, że spodobałaby mi się znacznie bardziej. Teraz jednak patrzę na nią poprzez pryzmat tytułu „Złe dziewczyny nie umierają” i czuję się lekko zawiedziona.

Książkę czyta się rewelacyjnie szybko i z przyjemnością. Cieszę się, że miałam okazję poznać stworzoną przez Katie Alender historię i mam nadzieję, że już niedługo pojawią się na polskim rynku wydawniczym również inne książki spod pióra pisarki. Serię „Złe dziewczyny nie umierają” serdecznie wszystkim polecam!

Dziękuję!

569cf2cec9_wydawnictwo-feeria-podroze

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Caroline Livre

  30 czerwca 2016

  Nie miałam okazji przeczytać poprzedniej części, więc nie mogę ich ze sobą porównać. Ale tak czy tak, sama seria wydaje mi się być godną uwagi, więc w wolnej chwili rozejrzę się za nią 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »