Wszystkimi zmysłami – Rebecca Yarros

Date
cze, 23, 2016

674wszystkimi-zmyslami_1Czy istnieje jakiś sposób na to by radzić sobie z utratą najbliższych? W momencie gdy ich życie się kończy, a nasze trwa nadal, czujemy się jakby przestał istnieć cały świat. Czy cokolwiek może złagodzić ten ból?

Ojciec Ember ginie w Afganistanie, ale dziewczyna nie może popaść w rozpacz – musi być silna dla mamy i młodszego rodzeństwa. Najlepszym wsparciem dla niej okazuje się Josh, przystojny łamacz damskich serc i gwiazda hokeja. Tylko czy jeżeli Ember pozwoli sobie na to by się w nim zakochać, to on nie roztrzaska na kawałki również jej serca i to z zupełnie niespodziewanych powodów?

Rebecca Yarros napisała niezwykłą historię o ludziach, którzy nauczyli się, że miłość nie musi przeszkadzać w realizacji marzeń. Wręcz przeciwnie – gdy kogoś kochasz, powinieneś być dla niego wsparciem, czego dowiedli bohaterowie powieści “Wszystkimi zmysłami”. Ich kreacje natomiast w cudowny sposób odbiegają od utartych, schematycznych wzorców gatunku new adult, a mimo to nie zabrakło im barw. Są niezwykle realistyczni a ich historia jest nie tylko intrygująca, ale również pełna ciepła. Pokusiłabym się o stwierdzenie, że kiedy pada deszcz, Ember, zamiast się schować, szuka na niebie tęczy.

Książka napisana została w lekkim, przyjemnym stylu. Wyraźnie widać, że pisarka miała pomysł na fabułę, który dodatkowo bezbłędnie udało jej się zrealizować. Opowiada nie tyle historię romantyczną, co raczej obyczajową, poruszając w swojej powieści wiele ważnych i aktualnych tematów. Szczerze przyznam, że na stronach książki podziewałam się emocji, ale z pewnością nie oczekiwałam po niej jakiejkolwiek głębi. Jestem naprawdę przyjemnie zaskoczona.

Bardzo lubię serię wydawnictwa Amber, w której ukazują się powieści o miłości wchodzących w dorosłe życie młodych ludzi. Książek pojawiło się już kilkadziesiąt, a każdą z nich przyjemnie i szybko się czyta. „Wszystkimi zmysłami”  Rebeccy Yarros to jednak coś więcej. Ta książka posiada swoją głębię i znaczące przesłanie. Jej fabuła została przemyślana, a bohaterowie wykreowani w taki sposób, że sprawiają wrażenie niezwykle realistycznych – to nie książę i księżniczka z disney’owskiej baśni, to prawdziwi, żywi ludzie – osoby, z którymi mogą utożsamiać się czytelnicy.

„Wszystkimi zmysłami” to powieść którą serdecznie i z czystym sumieniem mogę polecić i to nie tylko wielbicielkom gatunku new adult, ale każdemu, kto ma ochotę przeczytać historię o prawdziwym, słodko-gorzkim życiu.

Dziękuję!

zlotblogerĘw

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Miłka Kołakowska

  28 czerwca 2016

  Z tymi bohaterami z pewnością bym się polubiła. Przeczytam z dużą przyjemnością. Pozdrawiam! 🙂

 2. Odpowiedz

  czarno_bialaem

  24 czerwca 2016

  Męczą mnie schematyczni bohaterowie, ale ty przedstawiłaś ich z innej perspektywy 🙂 chciałabym poznać bohaterów naturalnych, pełnych ciepła 🙂 pozdrawiam:)

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Flirtation or Faceoff – Leah Brunner

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły