Wołanie o pomoc – zbiórka na ratowanie mamy i jej źrebaka

Date
cze, 02, 2021

Zbiórka na ratowanie mamy i jej źrebaka

Wiele osób traktuje zwierzęta jak przedmioty. Rzeczy, na których można sobie trochę zarobić. Tak własnie rozpoczynają się tragedie, cierpienie, ból i samotność. Na szczęście jednak istnieją na świecie dobrzy ludzie i organizacje, które skupiają się na tym, by pomóc w każdej, nawet najgorszej sytuacji. W dzisiejszym wpisie chciałam opowiedzieć Wam historię dwóch niewielkich koników. Morelki, mamy, która ma problemy z poruszaniem się i jej od urodzenia skazanego na śmierć źrebaka, Marcelka. 

Morelka i Marcelek

Koniki, zamiast czerpać radość z życia, stoją samotne, na niewielkiej przestrzeni, czekając na sprzedaż do rzeźnika. Ich obecny właściciel kupił je, bo były tanie i uznał, że będzie mógł coś na nich zarobić. Zwierzaki, mimo że śliczne, sprawiają sobą w obecnym stanie opłakany widok. Dzięki staraniom fundacji przynajmniej stoją obok siebie, a nie każde w osobnym boksie. Co czeka je dalej? To zależy tylko i wyłącznie od tego, czy zdecydujesz się je wesprzeć.   

Co zrobić, by pomóc?

To niezwykle proste. Na wykup koni tym razem potrzebna jest niewielka kwota, zaledwie 3400 złotych. Na taką kwotę wycenione zostało ich życie. Termin, do którego trzeba ją zdobyć, mija 10 czerwca. By pomóc, wystarczy dokonać wpłaty na konto fundacji. 

Dokonaj darowizny z imieniem

MORELKA I MARCELEK
na PKO BP 

15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Fundacja Centaurus

ul. Wałbrzyska 6-8, 52-314 Wrocław

Link do zbiórki: https://centaurus.org.pl/morelka-i-marcelek

O fundacji Centaurus słów kilka 

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest międzynarodową organizacją non profit, która koncentruje swoje działania i projekty wkoło dobroczynności wobec zwierząt w wielu aspektach. Skupia się głównie na ratowaniu koni, ale prowadzi także ośrodek rehabilitacyjny i adopcyjny dla psów. Działalność realizowana jest wyłącznie dzięki wsparciu i darowiznom od osób prywatnych, firm i instytucji. Liczne projekty tematyczne przynoszą dochód, który w całości przeznaczony jest na realizację celów statutowych oraz utrzymanie zwierząt na Folwarku, a także regularne wsparcie dla innych organizacji pro zwierzęcych.

Jeżeli nie możecie wpłacić darowizny, to proszę, podzielcie się chociaż informacją na temat zbiórki! 

*wykorzystane we wpisie zdjęcia są własnością Fundacji Centaurus

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

15 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  2 czerwca 2021

  Staram się wspierać różne zbiórki na zwierzęta i ludzi, ale jest ich ogrom.

  • Odpowiedz

   Vicky

   4 czerwca 2021

   Niestety taka prawda. Dlatego ja wybieram te, które stają się najbliższe mojemu sercu. No i oczywiście takie, nad którymi pieczę przejęła jakaś fundacja, sprawdzająca wiarygodność danej sprawy.

 2. Odpowiedz

  Margaret

  2 czerwca 2021

  Cierpienie, ból , głód, choroba każdego boli. Zwierzęta nie są tu żadnym wyjątkiem a to my ludzie często im to przysparzamy. Ile i jak mogę pomagam i tego od urodzenia uczę dzieci. Dlatego mamy zawsze prócz swoich zwierząt, jakieś dochodzące najczęściej koty. Nigdy żadnemu nie odmówiłam jedzenia i wody. Widzę ich łagodne i piękne oczy, czuję ich ciepło i przywiązanie. To mi wystarczy💚

 3. Odpowiedz

  Angela

  2 czerwca 2021

  Najgorsze co może być, czyli złe traktowanie zwierząt, z chęcią dorzucę się do zbiórki. Sama dzięki takiej zbiórce posiadam mojego czworonoga.

  • Odpowiedz

   Vicky

   4 czerwca 2021

   Z tego co mi wiadomo Fundacja Centarus również umożliwia adopcję uratowanych podopiecznych.

 4. Odpowiedz

  Lilianna

  3 czerwca 2021

  Mam nadzieję że konie zostaną uratowane. Trzymam kciuki że uda się zebrać pieniądze

 5. Odpowiedz

  Justyna

  3 czerwca 2021

  Bardzo ciekawa akcja, myślę że powinno się głośno mówić o pomocy w opiece nad zwierzętami

  • Odpowiedz

   Vicky

   4 czerwca 2021

   Zdecydowanie! Dobrze, że jest tyle organizacji, które chcą się wypowiadać w ich imieniu.

 6. Odpowiedz

  Koralina

  4 czerwca 2021

  znam tę fundację, robią kawał dobrej roboty, warto wspomagac ich działania

 7. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  5 czerwca 2021

  Bardzo bym chciała pomóc wszystkim zwierzakom, ale nie jestem w stanie, dlatego koncentruję się na tych, które już adoptowałam, a naprawdę mam co przy nich robić.

 8. Odpowiedz

  Katarzyna Krasoń Pasieka Kulturalna

  5 czerwca 2021

  Bardzo ważne jest ogłaszanie takich zbiórek. Jak to mówią – grosz do grosza a będzie kokosza. Ja staram się zawsze wesprzeć jakieś zbiórki.

 9. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  7 czerwca 2021

  Jak ludzie mogą być takimi bestiami i krzywdzić innych? Dla mnie to niepojęte i przerażające.

 10. Odpowiedz

  Irena Bujak

  13 czerwca 2021

  I wesprę i podzielę się informacją u siebie. Serce mi krwawi, gdy czytam o takich przypadkach. 🙁

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »