Wielka misja Małej Sondy

Date
mar, 18, 2022

Wielka misja Małej Sondy

Uważam, że to niezwykłe jak krok po kroku odkrywamy tajemnice kosmosu. Wciąż jednak wiemy o nim zbyt mało. Dlatego tak ważne jest, by wzbudzić zainteresowanie nim już w najmłodszych czytelnikach. Kto wie, może to właśnie Twoja pociecha dokona w przyszłości jakiegoś niezwykle ważnego odkrycia?

O czym jest książka?

Sonda Kosmiczna New Horizons jest naprawdę niewielkim statkiem kosmicznym, waży i mierzy zaledwie tyle, co fortepian. Została wysłana, by dokładnie sfotografować Pluton, było to, jednak zanim rozpoczął się spór o to, czy jest on planetą, czy jednak nie. Po zbadaniu Plutona sonda wyrusza dalej, tym samym stając się pierwszym obiektem ziemskim, który wyruszył w aż tak daleką podróż. W książce spersonifikowane przygody Małej Sondy przeplatają się z naukowymi faktami i ciekawostkami na temat Układu Słonecznego. 

Misja Sonda Kosmicznej New Horizons potrwa co najmniej do 2022 roku. Niestety my żegnamy się z nią w 2019 roku, tuż po zbliżeniu się do jednego z obiektów tworzących Pas Kuipera, czyli Arrokoth 2014 MU69.  

 

Moja opinia i przemyślenia 

„Wielka misja Małej Sondy” jest kolejną książką duetu Lapin-Ceccarelli, znanych z fantastycznej publikacji edukacyjno-przygodowej o Srebrnym Globie „Kosmiczne urodziny. Lecimy na Księżyc!”. Obydwa tytuły są bardzo udane i mają sporą wartość merytoryczną. Ilustracje Simony Ceccarelli są ciekawe i wyraziste, widać na nich wiele szczegółów. Sama książeczka wydana została w twardej oprawie i na doskonałej jakości papierze. Niestety podczas sprawdzania treści korekta chyba zasnęła, bo udało się jej przepuścić naprawdę rażące błędy ortograficzne. To nie powinno się zdarzyć, szczególnie w przypadku książeczki dla dzieci! Do tej pory w seriach ukazujących się w ramach Akademii Mądrego Dziecka jeszcze nigdy tego nie zauważyłam. Mam też nadzieję, że tym razem jest to po prostu jednorazowa wpadka. 

Podsumowanie

„Wielka misja Małej Sondy” to ciekawa, dobrze zredagowana książeczka, która przybliża nam kosmiczne odkrycia ostatnich lat. Nadaje się raczej dla nieco starszych dzieci, myślę, że idealny wiek to 3 lub 4 klasa szkoły podstawowej. Z pewnością warto się z nią zapoznać, nie tylko z powodu samej tytułowej bohaterki, którą jest Mała Sonda, ale także dlatego, że Autor doskonale nakreśla nam mapę nieba, pokazując, że Układ Słoneczny to nie tylko Pluton i osiem doskonale znanych nam planet. 

Dziękuję!

 

Przeczytaj również:

Historia naturalna wróżek – Emily Hawkins i Jessica Roux

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

10 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Wiktoria

  6 kwietnia 2022

  Jejku jak ta książka została pięknie wydana! Może kiedyś się na nią skuszę.

 2. Odpowiedz

  Kaśka - Poligon Domowy

  6 kwietnia 2022

  Ja po prostu uwielbiam tę serię. I na szczęście moje dzieci także.

 3. Odpowiedz

  Olka

  29 marca 2022

  Dla fanów astrologii i kosmicznych klimatów jak znalazł 🙂

 4. Odpowiedz

  Aleksandra NS

  28 marca 2022

  Świetna książka. Dużo się z niej dowiedziałam o naszym Układzie Słonecznym. Z przyjemnością przeczytam inne książki z tej serii.

 5. Odpowiedz

  Zuzka

  21 marca 2022

  Uwielbiam takie książki i, mimo że są dla dzieci i młodzieży, to sama lubię takie czytać. Mam w domu sporo podobnych egzemplarzy. Nigdy mi się nie nudzą.

 6. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  21 marca 2022

  Po książkę koniecznie muszę sięgnąć z moją młodą czytelniczką, jestem bardzo ciekawa zawartych w niej informacji, będę miała na uwadze. 🙂

 7. Odpowiedz

  Adrianna

  20 marca 2022

  Mamy tą książkę i oprócz pięknych ilustracji zaskakuje dużą ilością ciekawostek, które potrafią zainteresować nawet dorosłych.

 8. Odpowiedz

  Karolina Kosek

  20 marca 2022

  bardzo lubimy tę tematykę, więc sądzę, że moje dzieciaki byłby zainteresowane tą książką 🙂

 9. Odpowiedz

  Irena Bujak

  20 marca 2022

  Ostatnio często natykam się na ten tytuł i jestem go coraz bardziej ciekawa. Prezentuje się naprawdę ciekawie. 😉

 10. Odpowiedz

  Martyna K.

  20 marca 2022

  Sama miło spędziłam z nią czas. Bardzo podoba mi się ta propozycja.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Słodkich snów – Andres Roslund

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »