Więcej niż my – Jay McLean

Date
gru, 06, 2018

Uwielbiam czytać literaturę new adult, a w szczególności książki, które ukazują się nakładem Wydawnictwa Kobiecego. Osoba, która decyduje o tym, co ukaże się na polskim rynku, musi mieć bardzo zbliżony gust do mojego. Ich tytuły prawie nigdy mnie nie zawodzą. Czy tak stało się również w przypadku powieści „Więcej niż my”? 

W dzień balu na zakończenie szkoły życie Mikayli przewraca się do góry nogami. Najpierw przyłapuje swojego chłopaka, jak zdradza ją z najlepszą przyjaciółką, a później jest już tylko gorzej. Chociaż we wszystkich nieszczęściach, które przytrafiają się dziewczynie, pojawia się również iskierka radości. Jest nią nowo poznany chłopak, Jake, który staje się jej przyjacielem i okazuje się być drugą połówką. Czy jednak Mikayla będzie potrafiła pokonać lęk przed kolejną stratą?  

Książka pisana jest lekkim piórem. Czyta się ją szybko i z ciekawością. Każda kolejna strona to nowa niespodzianka, a naprawdę nieczęsto można to powiedzieć o powieściach z gatunku new adult. „Więcej niż my” to pierwszy tom serii „Więcej”. Myślę jednak, że następna część będzie o Loganie, najlepszym przyjacielu Jake’a. Na to przynajmniej wskazywałaby końcówka książki. Szczerze przyznam jednak, że wszystkie postacie w książce są ciekawe i posiadają swój indywidualizm. Nikt nie rozmył się z tłem. 

Pomimo tragicznych okoliczności powieść jest niezwykle ciepła i pełna nie tylko negatywnych, ale też pozytywnych emocji. W doskonały sposób opowiada o przyjaźni i przyjaciołach, których można tylko pozazdrościć (nawet jeżeli nie chciałabym się znaleźć w dramatycznej sytuacji głównej bohaterki). Mimo że napisana w prosty sposób i oprócz wstępu nie ma w niej żadnych wydumanych elementów, to jednak właśnie ta książka ma w sobie „to coś”. Taką ulotną i nieuchwytną rzecz, która sprawia, że lekturę pochłaniamy, zamiast spokojnie czytać. Z tytułem „Więcej niż my” po prostu nie da się rozstać.  

Powieść niezwykle przypadła mi do gustu i z pewnością sięgnę po kolejny tom. Na pewno ktoś mógłby dostrzec w niej jakieś negatywy, bo przecież nie ma dzieł perfekcyjnych, ale ja w ogóle nie zwróciłam na nie uwagi. Moim zdaniem jest po prostu świetna. Serdecznie polecam wszystkim tym, którzy szukają lekkiej i przyjemnej, ale nie oklepanej lektury. Z książką „Więcej niż my” z pewnością warto się zapoznać. 

Dziękuję!

Książkę kupisz na stronie księgarni internetowej taniaksiazka.pl  w dziale bestsellery

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

8 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  11 grudnia 2018

  Sympatycznie, kiedy książki spełniają nasze oczekiwania. 🙂

 2. Odpowiedz

  Kinga

  10 grudnia 2018

  Też uwielbiam new adult. Chętnie sięgnę po te lekture 🙂 dziękuję i Pozdrawiam 🙂

 3. Odpowiedz

  Anna

  10 grudnia 2018

  Słyszałam o tej książce, jednak nie miałam jeszcze czasu aby ją przeczytać 😉

 4. Odpowiedz

  Martyna

  9 grudnia 2018

  Już dawno zainteresowała mnie ta książka i już mam ją na półce. Muszę w końcu po nią sięgnąć 🙂

 5. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  8 grudnia 2018

  Pomysł przygody czytelniczej chętnie podsunę mojej młodzieży pod rozwagę, tytuł powinien ją zainteresować. 🙂

 6. Odpowiedz

  Malwina

  7 grudnia 2018

  Zainteresowałaś mnie tą książką. Lubię takie lekkie lektury przez, które się leci, że nie można się odebrać. Wydawnictwo Kobiece ma super pozycje, mają tego nosa. 😘

  Pozdrawiam Serdecznie 😀

 7. Odpowiedz

  Drusilla

  7 grudnia 2018

  NA już mi się lekko przejadło, może polecisz jakiś romans fantasy? 🙂

 8. Odpowiedz

  Agnieszka

  7 grudnia 2018

  Książka ta zainteresowała mnie już w momencie zapowiedzi, a skoro potwierdzasz, że że warto przeczytać, na pewno po nią sięgnę. 😊
  Pozdrawiam cieplutko. 😊

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Asystentka złoczyńcy – Hannah Nicole Maehrer

Gra planszowa Gejsze 2 Herbaciarnie

Nawet jeśli rozetniesz mi usta tom #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły