Wesoła Farma

Date
sie, 26, 2015

wesolafarmaokladkaCzy widziałeś kiedyś, żeby zwierzęta rosły wzdłuż? Jeśli nie, koniecznie zajrzyj na Wesołą Farmę. Nakarm swoich podopiecznych i przekonaj się co z nich wyrośnie. Kto wie, może zapragniesz zostać prawdziwym farmerem?

Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: ok. 30 minut

Cel i fabuła gry

Gracze wcielają się w role farmerów, którzy kupują nasiona, obsiewają pola a wyhodowane rośliny sprzedają na targowisku lub karmią nimi zwierzęta. Wygrywa osoba, której menażeria będzie najlepiej odżywiona – za czym idzie, przyniesie swojemu właścicielowi największą liczbę punktów zwycięstwa.

farma1

Strona wizualna

Grafika gry stworzona została w dość zabawnym klimacie. Nakarmione zwierzątka wydłużają się do rozmiarów gąsienicy. Całość jest porządnie wykonana – jedynym co mogłoby się w jakikolwiek sposób pognieść są karty nasion. Grę chowa się do solidnego, niezbyt dużego pudełka. Instrukcja jest napisana w bardzo przystępny sposób, a dodatkowo jeszcze wszystko zwizualizowane zostało na pomocniczych obrazkach. Myślę, że z kolorowej szaty graficznej zadowolone będzie każde dziecko.

farma2

Przygotowanie gry

Każdy gracz otrzymuje swoją farmę oraz po dwa kawałki każdego rodzaju zwierzątek. W chwili obecnej są one smutne – szczęśliwsze stają się dopiero po nakarmieniu i wówczas można odwrócić ich obrazki na drugą stronę. Poza tym rozdawane są monety, za które podczas rozgrywki można dokonywać zakupów na targu oraz dwie losowe karty nasion. Na środku stołu tworzy się rząd pięciu kart karmienia, a obok nich układa zakryty stosik z pozostałymi (ich liczba zależna jest od liczby graczy). Po drugiej stronie miejsca rozgrywki umieszcza się targ (po każdym zakupie należy uzupełnić sprzedane nasiona).

farma3

Przebieg rozgrywki

Każda tura składa się z trzech faz – są to: dobranie karty, wzrost posadzonych roślin, wykonanie dwóch z sześciu dostępnych akcji (możliwości są opisane na kartach pomocniczych, rozdawanych każdemu z graczy). Rozgrywka toczy się dopóki nie skończą się karty karmienia – ostatnia tura ogłaszana jest w momencie gdy zostaną na stole 4 karty.

farma4

Podsumowanie

„Wesoła Farma” to łatwa, szybka i zabawna gra nie tylko dla najmłodszych. Została stworzona kolorowo i z humorem. Posiada proste, dobrze wytłumaczone zasady, a zarazem ma na tyle złożoną mechanikę, że dostarcza przyjemnej, nieco intelektualnej rozrywki. Myślę, że stanowi świetny start dla wydawnictwa 2Pionki. Polecam – zwłaszcza rodzinom z dziećmi w zróżnicowanym wieku.

farma5

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu 2 Pionki

top_2pionki1-1024x179

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły