Wesoła Farma

Date
sie, 26, 2015

wesolafarmaokladkaCzy widziałeś kiedyś, żeby zwierzęta rosły wzdłuż? Jeśli nie, koniecznie zajrzyj na Wesołą Farmę. Nakarm swoich podopiecznych i przekonaj się co z nich wyrośnie. Kto wie, może zapragniesz zostać prawdziwym farmerem?

Wiek: 8+
Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: ok. 30 minut

Cel i fabuła gry

Gracze wcielają się w role farmerów, którzy kupują nasiona, obsiewają pola a wyhodowane rośliny sprzedają na targowisku lub karmią nimi zwierzęta. Wygrywa osoba, której menażeria będzie najlepiej odżywiona – za czym idzie, przyniesie swojemu właścicielowi największą liczbę punktów zwycięstwa.

farma1

Strona wizualna

Grafika gry stworzona została w dość zabawnym klimacie. Nakarmione zwierzątka wydłużają się do rozmiarów gąsienicy. Całość jest porządnie wykonana – jedynym co mogłoby się w jakikolwiek sposób pognieść są karty nasion. Grę chowa się do solidnego, niezbyt dużego pudełka. Instrukcja jest napisana w bardzo przystępny sposób, a dodatkowo jeszcze wszystko zwizualizowane zostało na pomocniczych obrazkach. Myślę, że z kolorowej szaty graficznej zadowolone będzie każde dziecko.

farma2

Przygotowanie gry

Każdy gracz otrzymuje swoją farmę oraz po dwa kawałki każdego rodzaju zwierzątek. W chwili obecnej są one smutne – szczęśliwsze stają się dopiero po nakarmieniu i wówczas można odwrócić ich obrazki na drugą stronę. Poza tym rozdawane są monety, za które podczas rozgrywki można dokonywać zakupów na targu oraz dwie losowe karty nasion. Na środku stołu tworzy się rząd pięciu kart karmienia, a obok nich układa zakryty stosik z pozostałymi (ich liczba zależna jest od liczby graczy). Po drugiej stronie miejsca rozgrywki umieszcza się targ (po każdym zakupie należy uzupełnić sprzedane nasiona).

farma3

Przebieg rozgrywki

Każda tura składa się z trzech faz – są to: dobranie karty, wzrost posadzonych roślin, wykonanie dwóch z sześciu dostępnych akcji (możliwości są opisane na kartach pomocniczych, rozdawanych każdemu z graczy). Rozgrywka toczy się dopóki nie skończą się karty karmienia – ostatnia tura ogłaszana jest w momencie gdy zostaną na stole 4 karty.

farma4

Podsumowanie

„Wesoła Farma” to łatwa, szybka i zabawna gra nie tylko dla najmłodszych. Została stworzona kolorowo i z humorem. Posiada proste, dobrze wytłumaczone zasady, a zarazem ma na tyle złożoną mechanikę, że dostarcza przyjemnej, nieco intelektualnej rozrywki. Myślę, że stanowi świetny start dla wydawnictwa 2Pionki. Polecam – zwłaszcza rodzinom z dziećmi w zróżnicowanym wieku.

farma5

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu 2 Pionki

top_2pionki1-1024x179

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »