W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Date
kwi, 17, 2024
W krainie legend

W krainie legend

Gra na spostrzegawczość 

„W krainie legend” to sympatyczna gra planszowa na spostrzegawczość, która zabiera graczy w podróż przez świat polskich legend i baśni. Gra skierowana jest przede wszystkim do dzieci i stanowi swojego rodzaju odzwierciedlenie popularnych książeczek „Gdzie jest Wally?”. Oferuje nie tylko rozrywkę, ale i edukacyjne wartości. Natomiast podczas rozgrywki towarzyszą nam świetne ilustracje Nikoli Kucharskiej.

W krainie legend

O grze słów kilka

„W krainie legend” to gra, w której gracze, korzystając z różnych plansz, starają się odnaleźć ukryte przedmioty związane z polskimi legendami. Każda plansza reprezentuje inną legendę i jest bogato ilustrowana, co stanowi o unikalnym charakterze gry. Przedmioty do odnalezienia są różnorodne, od trąbki po plecak, a ich barwy dodają grze dynamiki. Gra oferuje kilka trybów rozgrywki, od solowej po grupową, umożliwiając zabawę nawet osiemnastu osobom jednocześnie.

W krainie legend

Moja opinia i przemyślenia 

Sądzę, że gra „W krainie legend” zasługuje na uwagę z kilku powodów. Przede wszystkim, piękne ilustracje Nikoli Kucharskiej przenoszą graczy w magiczny świat polskich legend, czyniąc każdą rozgrywkę wizualnie atrakcyjną. Gra jest bardzo angażująca dzięki różnorodności trybów rozgrywki, co pozwala na dostosowanie zabawy do wieku i preferencji graczy. Dodatkowo, gra posiada walory edukacyjne, pomagając młodszym uczestnikom nauczyć się polskich legend i mitów w interaktywny sposób. Myślę, że doskonale sprawdziłaby się w zerówkach i wczesnych klasach szkoły podstawowej. Muszę jednak przyznać, że jest trochę zbyt łata. Mój pięcioletni synek był bardzo zadowolony, że samodzielnie potrafi odnaleźć przedmioty z kart, ale szło mu to naprawdę bardzo szybko – nawet powiedziałabym, że odrobinę zbyt szybko, by mogło stać się wyzwaniem. 

W krainie legend

Podsumowanie

„W krainie legend” to gra, która z powodzeniem łączy edukację z zabawą. Dzięki szerokiej gamie trybów rozgrywki oraz estetycznemu wykonaniu, zyskuje na wartości zarówno jako edukacyjne narzędzie, jak i atrakcja na rodzinne wieczory czy spotkania dzieci z przyjaciółmi. Gra jest odpowiednia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i może być świetnym prezentem, pomocnym w poznawaniu polskiej kultury i legend. Warto mieć tę grę w swojej kolekcji, aby cieszyć się czasem spędzonym razem, rozwijając przy tym spostrzegawczość i wiedzę o kulturze.

Egzemplarz recenzencki otrzymałam od wydawcy.

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

  1. Odpowiedz

    Irena

    24 kwietnia 2024

    Wizualnie gra robi ogromne wrażenie. Super, że można się przy niej dobrze bawić i uczyć.

  2. Odpowiedz

    zaczytanamarzycielka8

    18 kwietnia 2024

    Jak byłam mała to uwielbiałam “Gdzie jest Wally?”. Koniecznie muszę kupić tę grę ! 🙂

  3. Odpowiedz

    Wędrówki po kuchni

    18 kwietnia 2024

    Takie wartościowe gry dla najmłodszych bardzo sobie cenię. To świetny prezent, a dzień dziecka już niebawem

  4. Odpowiedz

    Paula

    17 kwietnia 2024

    Cudownie, że ta gra tak świetnie łączy edukację z zabawą.

  5. Odpowiedz

    Pojedztam

    17 kwietnia 2024

    Myślę, że jest to też gra, która spodoba się naszym harcerzom.

  6. Odpowiedz

    Anna

    17 kwietnia 2024

    Bardzo oryginalny pomysł na grę edukacyjną. Na pewno warto przyjrzeć się jej pod kątem rozrywki i prezentu.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Podmesze: Ilustrowany bestiariusz fantastycznych stworzeń

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły