Terapia – Klaudia Muniak

Date
paź, 10, 2021

Terapia

Thrillery psychologiczne to gatunek, po który najchętniej sięgam jesienią, gdy pogoda nie dopisuje i tworzy się odpowiedni klimat. Wówczas wywołują na mnie największe wrażenie. W „Terapii” pisarka dodatkowo serwuje nam ogrom podpartej naukowymi dowodami wiedzy medycznej. Z takiej wybuchowej mieszanki po prostu musiało wyjść coś dobrego. 

Zarys fabuły

Luiza mimo dobrej pracy i perspektyw na przyszłość nie potrafi odnaleźć się swoim własnym życiu. Nie chce też pogodzić się z pełną przemocy przeszłością. Gdy zdesperowana ostatecznie jednak decyduje się na konfrontację, okazuje się, że wcale nie był to dobry pomysł. Powoli, krok po kroku zaciera się granica między rzeczywistością a wytworami wyobraźni bohaterki. Czy kiedykolwiek uda jej się wyjść na prostą i uciec od koszmarów?

„Żal ściska mi serce, kiedy po raz kolejny nie znajduję rozwiązania. Najpewniej nigdy już go nie znajdę. Ludzki mózg jest zbyt skomplikowany, a my wciąż za mało o nim wiemy.”

Moja opinia i przemyślenia

W książce wiele się dzieje. Czytelnik z zapartym tchem śledzi kolejne wydarzenia. Pisarka z wprawą tka nici fabuły i zmusza do rozmyślań nad kolejnymi elementami opowieści. W tej historii nic nie jest oczywiste, a Klaudia Muniak świetnie gra na emocjach nie tylko bohaterów, ale również i czytelników. Dodatkowo całość napisana jest przystępnym, łatwym w odbiorze językiem, ale jednocześnie takim, który wystrzega się banałów, zbyt krótkich fraz i nadmiernego slangu. Wbrew pozorom to rzadkość w dzisiejszej polskiej prozie. Wielu pisarzy stara się iść na skróty, zapominając, że książka to przede wszystkim słowa i to takie, które powinny działać na wyobraźnię czytelnika. Ku mojej radości Klaudia Muniak o tym nie zapomniała. Nie tylko fabuła, ale i zakończenie książki wywarło na mnie ogromne wrażenie. Uczucie niepokoju pozostaje z czytelnikiem jeszcze na długo po lekturze. 

Podsumowanie

„Terapia” to thriller psychologiczny z prawdziwego zdarzenia. Jest pełen mroku i szaleństwa. Podczas lektury nie ma co liczyć na promienie słońca. Powieść ma świetnie poprowadzoną fabułę i zawiera opisy, które bez trudu oddziaływają na wyobraźnię czytelnika. Zwroty akcji niejednokrotnie zaskakują, a historia wciąga od pierwszych do ostatnich stron. To tytuł, po który zdecydowanie warto sięgnąć, szczególnie w ponury, jesienny dzień, kiedy nasza własna wyobraźnia nada dodatkowego smaku świetnej lekturze. 

Dziękuję!

Powieść Terapia kupisz na stronie księgarni Taniaksiazka.pl w dziale nowości!

 

Przeczytaj również:

Samotna – Lisa Gardner

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »