Terapia – Klaudia Muniak

Po to właśnie tu jestem. Aby zabić.

Terapia

Thrillery psychologiczne to gatunek, po który najchętniej sięgam jesienią, gdy pogoda nie dopisuje i tworzy się odpowiedni klimat. Wówczas wywołują na mnie największe wrażenie. W „Terapii” pisarka dodatkowo serwuje nam ogrom podpartej naukowymi dowodami wiedzy medycznej. Z takiej wybuchowej mieszanki po prostu musiało wyjść coś dobrego. 

Zarys fabuły

Luiza mimo dobrej pracy i perspektyw na przyszłość nie potrafi odnaleźć się swoim własnym życiu. Nie chce też pogodzić się z pełną przemocy przeszłością. Gdy zdesperowana ostatecznie jednak decyduje się na konfrontację, okazuje się, że wcale nie był to dobry pomysł. Powoli, krok po kroku zaciera się granica między rzeczywistością a wytworami wyobraźni bohaterki. Czy kiedykolwiek uda jej się wyjść na prostą i uciec od koszmarów?

„Żal ściska mi serce, kiedy po raz kolejny nie znajduję rozwiązania. Najpewniej nigdy już go nie znajdę. Ludzki mózg jest zbyt skomplikowany, a my wciąż za mało o nim wiemy.”

Moja opinia i przemyślenia

W książce wiele się dzieje. Czytelnik z zapartym tchem śledzi kolejne wydarzenia. Pisarka z wprawą tka nici fabuły i zmusza do rozmyślań nad kolejnymi elementami opowieści. W tej historii nic nie jest oczywiste, a Klaudia Muniak świetnie gra na emocjach nie tylko bohaterów, ale również i czytelników. Dodatkowo całość napisana jest przystępnym, łatwym w odbiorze językiem, ale jednocześnie takim, który wystrzega się banałów, zbyt krótkich fraz i nadmiernego slangu. Wbrew pozorom to rzadkość w dzisiejszej polskiej prozie. Wielu pisarzy stara się iść na skróty, zapominając, że książka to przede wszystkim słowa i to takie, które powinny działać na wyobraźnię czytelnika. Ku mojej radości Klaudia Muniak o tym nie zapomniała. Nie tylko fabuła, ale i zakończenie książki wywarło na mnie ogromne wrażenie. Uczucie niepokoju pozostaje z czytelnikiem jeszcze na długo po lekturze. 

Podsumowanie

„Terapia” to thriller psychologiczny z prawdziwego zdarzenia. Jest pełen mroku i szaleństwa. Podczas lektury nie ma co liczyć na promienie słońca. Powieść ma świetnie poprowadzoną fabułę i zawiera opisy, które bez trudu oddziaływają na wyobraźnię czytelnika. Zwroty akcji niejednokrotnie zaskakują, a historia wciąga od pierwszych do ostatnich stron. To tytuł, po który zdecydowanie warto sięgnąć, szczególnie w ponury, jesienny dzień, kiedy nasza własna wyobraźnia nada dodatkowego smaku świetnej lekturze. 

Dziękuję!

Powieść Terapia kupisz na stronie księgarni Taniaksiazka.pl w dziale nowości!

 

Przeczytaj również:

Samotna – Lisa Gardner

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

13 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  20 września 2021

  W takie psychologiczne klimaty z więcej niż szczyptą dreszczyku bardzo chętnie wchodzę, tytuł będę miała na uwadze. 🙂

 2. Odpowiedz

  Agnieszka

  20 września 2021

  Uwielbiam thrillery psychologiczne i sięgam po nie cały rok, chociaż zgodzę się, że jesień jakoś dobrze z nimi współgra. Autorkę kojarzę, ale jeszcze nie miałam okazji czytać jej powieści. Niemniej mam nadzieję, że to się zmieni, mam ochotę poznać jej styl.

 3. Odpowiedz

  toksyczna kosmetyczka

  20 września 2021

  To coś zdecydowanie dla mnie. Oczywiście zapisałam na liście i zamierzam przeczytać tę książkę 😉

 4. Odpowiedz

  Pojedztam.pl

  20 września 2021

  Skoro to taka dobra lektura na pewno nie przejdę obojętnie obok tej książki.

 5. Odpowiedz

  Martyna K.

  20 września 2021

  Thrillery psychologiczne to na pewno gwarancja jakości. Chętnie zwrócę uwagę na tę lekturę.

 6. Odpowiedz

  Malwina

  20 września 2021

  Thrillery psychologiczne trzeba lubić i nie są one dla każdego. Ja nie za bardzo za nimi przepadam ale czasami się skuszę jak chcę rozbudzić mocno moje komórki mózgowe.

 7. Odpowiedz

  Paulina Kwiatkowska

  20 września 2021

  Siostra lubi thrillery, więc polecę jej twórczość tej autorki.

 8. Odpowiedz

  Zuzanna Dudko

  21 września 2021

  Brzmi naprawdę interesująco jak dla mnie. Chętnie zapiszę sobie na później, bo teraz raczej nie przebrnę przez en gatunek.

 9. Odpowiedz

  Lilianna

  21 września 2021

  Sądzę że i to będzie ksiazka dla mnie. Bardzo mnie zaciekawilas tą pozycję.

 10. Odpowiedz

  Paulina

  21 września 2021

  Myślę, że ta pozycja może przypaść do gustu siostrze, polecę jej twórczość tej autorki.

 11. Odpowiedz

  Koralina

  21 września 2021

  bardzo lubię takie mroczne historie, w moim serduszku czytelniczym nie musi świecić słońce 😉

 12. Odpowiedz

  Aga

  22 września 2021

  Z twórczością tej autorki jeszcze się nie zapoznałam, ale uwielbiam thrillery psychologiczne, więc w sumie czemu nie!

 13. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  18 października 2021

  Juz sama okładka mocno podkresla psychologiczne brzmienie ksiązki. 🙂

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS