Terapia – Klaudia Muniak

Po to właśnie tu jestem. Aby zabić.

Terapia

Thrillery psychologiczne to gatunek, po który najchętniej sięgam jesienią, gdy pogoda nie dopisuje i tworzy się odpowiedni klimat. Wówczas wywołują na mnie największe wrażenie. W „Terapii” pisarka dodatkowo serwuje nam ogrom podpartej naukowymi dowodami wiedzy medycznej. Z takiej wybuchowej mieszanki po prostu musiało wyjść coś dobrego. 

Zarys fabuły

Luiza mimo dobrej pracy i perspektyw na przyszłość nie potrafi odnaleźć się swoim własnym życiu. Nie chce też pogodzić się z pełną przemocy przeszłością. Gdy zdesperowana ostatecznie jednak decyduje się na konfrontację, okazuje się, że wcale nie był to dobry pomysł. Powoli, krok po kroku zaciera się granica między rzeczywistością a wytworami wyobraźni bohaterki. Czy kiedykolwiek uda jej się wyjść na prostą i uciec od koszmarów?

„Żal ściska mi serce, kiedy po raz kolejny nie znajduję rozwiązania. Najpewniej nigdy już go nie znajdę. Ludzki mózg jest zbyt skomplikowany, a my wciąż za mało o nim wiemy.”

Moja opinia i przemyślenia

W książce wiele się dzieje. Czytelnik z zapartym tchem śledzi kolejne wydarzenia. Pisarka z wprawą tka nici fabuły i zmusza do rozmyślań nad kolejnymi elementami opowieści. W tej historii nic nie jest oczywiste, a Klaudia Muniak świetnie gra na emocjach nie tylko bohaterów, ale również i czytelników. Dodatkowo całość napisana jest przystępnym, łatwym w odbiorze językiem, ale jednocześnie takim, który wystrzega się banałów, zbyt krótkich fraz i nadmiernego slangu. Wbrew pozorom to rzadkość w dzisiejszej polskiej prozie. Wielu pisarzy stara się iść na skróty, zapominając, że książka to przede wszystkim słowa i to takie, które powinny działać na wyobraźnię czytelnika. Ku mojej radości Klaudia Muniak o tym nie zapomniała. Nie tylko fabuła, ale i zakończenie książki wywarło na mnie ogromne wrażenie. Uczucie niepokoju pozostaje z czytelnikiem jeszcze na długo po lekturze. 

Podsumowanie

„Terapia” to thriller psychologiczny z prawdziwego zdarzenia. Jest pełen mroku i szaleństwa. Podczas lektury nie ma co liczyć na promienie słońca. Powieść ma świetnie poprowadzoną fabułę i zawiera opisy, które bez trudu oddziaływają na wyobraźnię czytelnika. Zwroty akcji niejednokrotnie zaskakują, a historia wciąga od pierwszych do ostatnich stron. To tytuł, po który zdecydowanie warto sięgnąć, szczególnie w ponury, jesienny dzień, kiedy nasza własna wyobraźnia nada dodatkowego smaku świetnej lekturze. 

Dziękuję!

Powieść Terapia kupisz na stronie księgarni Taniaksiazka.pl w dziale nowości!

 

Przeczytaj również:

Samotna – Lisa Gardner

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS