Ta dziewczyna – Coleen Hoover

Date
mar, 10, 2016

ta-dziewczyna-b-iext30638908„Ta dziewczyna” to ostatnia część trylogii spod pióra świetnej pisarki gatunku new adult Coleen Hoover. Trudno ją jednak potraktować jako oddzielną historię, gdyż poza krótkimi wstawkami z nocy poślubnej składa się przede wszystkim ze wspomnień Willa doskonale czytelnikom znanych z punktu widzenia Layken.

„Pułapka uczuć” oraz „Nieprzekraczalna granica” opowiadają historię Layken i Willa od momentu, w którym dziewczyna wprowadziła się do domu na przeciwko. Spodobali się sobie od pierwszego wejrzenia, nie mieli jednak pojęcia, że tydzień później Will ma zostać nauczycielem Layken. Obydwoje zostali doświadczeni przez los, stracili rodziców i przyszło im opiekować się młodszym rodzeństwem. Życie nie jest łatwe, ale wspólnymi siłami bez trudu sobie z nim poradzą.

Romantyczna historia Layken i Willa dobrnęła do szczęśliwego zakończenia. Po ślubie jednak młoda para zaczyna wspominać swoje perypetie. Dziewczyna koniecznie chce poznać punkt widzenia swojego świeżo poślubionego męża. Książki z gatunku new adult z męskiego punktu widzenia nie są rzadkością, a sama Coleen Hoover szczególnie lubi ten zabieg literacki i po pierwszej powieści w której narratorem jest główna bohaterka nadchodzi czas na książkę z punktu widzenia zakochanego chłopaka, który opowiada tę samą historię, tylko odrobinę inaczej, wzbogacając ją o kilka szczegółów. Tak było na przykład w przypadku „Hopeless” i „Losing Hope”.

Zakochałam się w sposobie pisania Coleen Hoover. Postrzega ona świat w swoich własnych barwach. Wątek romantyczny jest u niej zawsze pierwszoplanowy i w tym wypadku główny bohater książki, Will, dojrzewał do zrozumienia faktu, że stawia Layken na pierwszym planie i że to właśnie ona jest dla niego najważniejsza w życiu.

Jeżeli ktoś spodziewa się w książce „Ta dziewczyna” fabuły to może się srodze zawieść. Powieść jest jej kompletnie pozbawiona. Wszystko co miało się wydarzyć zdążyło już to zrobić w pierwszej i drugiej części. Tom trzeci to właściwie tylko i wyłącznie wspomnienia Willa, dzięki którym przypominamy sobie doskonale znane z poprzednich części sceny. Nowe jest tylko wspomnienie randki z inną dziewczyną, która jednak tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę, że Will wcale nie chciał na nią iść.

Spotkanie ze zwieńczeniem trylogii było dla mnie przyjemnym doświadczeniem. Dzięki temu przypomniałam sobie radość, która towarzyszyła mi podczas czytania poprzednich części. Żałuję jednak, że nie wniosło nic nowego do całej serii. Sądzę jednak, że fanom (a raczej fankom) twórczości Colleen Hoover powinno się spodobać i nikt nie będzie czuł się zawiedziony.

Dziękuję!

foksal

15 marca 2016

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  Irena (Bujaczek) Bujak

  14 marca 2016

  Nooo dobra, to wiem czego nie oczekiwać po tym tytule i czego mogę się spodziewać. Ale i tak przeczytam z największą przyjemnością. 😉

  • Odpowiedz

   Vicky

   15 marca 2016

   Tobie się spodoba jako fance pisarki (tak jak mi) 🙂

 2. Odpowiedz

  nieperfekcyjnie.pl

  11 marca 2016

  Mam za sobą “Maybe Someday” oraz “Hopeless” i “Losing Hope” – książki podobały mi się, ale jednak nie zachwyciły, bo w moim odczuciu nie wyróżniają się niczym szczególnym na tle innych tego typu podobnych. Sama nie wiem, czy sięgnę po tę serię – nieco nudzi mnie przedstawianie tej samej historii z innej perspektywy, kiedy i tak wiem, co się wydarzy.

  • Odpowiedz

   Vicky

   11 marca 2016

   Z tego właśnie powodu tak nisko oceniłam fabułę. Przyjemnie jednak było sobie przypomnieć – jakby nie patrzeć – dość dawno czytaną historię.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »