Szkło w domu – zalety i wady

Date
gru, 01, 2022
Obraz na szkle

Szkło w domu – zalety i wady

Szkło w dzisiejszych czasach ma wiele różnych zastosowań, jednak tak samo, jak i inne materiały, ma swoje zalety i wady. Wbrew pozorom jedną z wad nie jest jego delikatność, ponieważ po poddaniu odpowiedniej obróbce termicznej (zwanej hartowaniem) znacznie wzrasta jego odporność na rozbicie. Z pewnością należy też do jednych z najbardziej ekologicznych materiałów na Ziemi, ponieważ mimo że nie jest biodegradowalne, to można przetwarzać je dosłownie w nieskończoność. Jakie są więc jego wady i co warto mieć w domu szklanego?

Szkło w kuchni

Uważam, że szkło w gastronomii jest na wagę złota, ponieważ na szklanych naczyniach nie pozostają żadne zapachy, czego nie można powiedzieć ani o plastiku, ani o drewnie. Dlatego sądzę, że warto zainwestować w szklane pojemniki do przechowywania żywności, dzbanki na napoje i rzecz, której w kuchni używamy bardzo często, czyli szklaną deskę do krojenia. Takie deski mają gładką powierzchnię, dzięki której wygodnie się kroi, nawet wówczas, gdy trzeba coś drobno posiekać. W przeciwieństwie do innych materiałów, szkło bardzo łatwo wymyć, a zwykły płyn do naczyń wystarczy, by pozbyć się nawet bardzo silnego zapachu. Przyjemnym dodatkiem jest również możliwość wybrania pasującego nam wzoru. Bogatą ofertę desek na szkle można znaleźć na stronie https://tulup.pl/deski-na-szkle — warto tam zajrzeć. 

Obraz na płótnie vs obraz drukowany na szkle 

Przyznam szczerze, że przez wiele lat nie wyobrażałam sobie, żeby w moim domu wisiał obraz drukowany na szkle. Zawsze byłam raczej fanką tradycyjnego płótna. Tak było jednak do czasu, gdy nie znalazłam mojego ulubionego wzoru z czerwonym parasolem na tle czarno białej wieży Eiffla. Z przyjemnością wymieniłam zniszczony już plakat na piękny, duży obraz na szkle. Jest on jednak dość ciężki, a ja wciąż mam obawy, że kiedyś spadnie, choć mam nadzieję, że są one niezasadne. Za to z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że zdecydowaną zaletą takich obrazów jest po pierwsze efekt wow, jaki wywołują, a po drugie łatwość wycierania kurzu, którego z obrazów na płótnie czasami nie sposób się pozbyć. Jeżeli masz ochotę przejrzeć dostępne wzory to zapraszam do odwiedzenia sklepu https://tulup.pl/obrazy-na-szkle — jest w czym wybierać. 

Na zakończenie

Czy wiesz, że głównym składnikiem w produkcji szkła jest piasek? Powstaje ono poprzez połączenie piasku kwarcowego, węglanu wapnia i węglanu sodu. Przy wysokiej temperaturze zachodzi między nimi reakcja chemiczna, tworząc tak przydatną nam rzecz. Myślę, że szklanych produktów nie może zabraknąć w żadnym domu, a szkło warto mieć nie tylko w oknach.  

Wpis powstał we współpracy z tulup.pl

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

5 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  1 stycznia 2022

  Obraz prezentuje się elegancko! Również lubię ten motyw.

 2. Odpowiedz

  czerwonafilizanka

  1 stycznia 2022

  Szkło hartowane w kuchni to praktyczne rozwiązanie, a poza tym wygląda dobrze z nowoczesnymi meblami.

 3. Odpowiedz

  Drusilla

  1 grudnia 2022

  Moim zdaniem ogromnym plusem jest to, że szklane rzeczy nie zbierają kurzu, a jak już to łatwo je wyczyścić.

 4. Odpowiedz

  NaturalnieAndzia

  1 grudnia 2022

  Bardzo lubię mieć w domu szklane rzeczy, szczególnie w kuchni się sprawdzają.

 5. Odpowiedz

  AguwSieci

  4 grudnia 2022

  Zgadza się, jeżeli panele szklane w kuchni to obowiązkowo w wersji 3D, kiedy to mamy pewność co do oryginalnego wykończenia. zawsze to coś innego niż standardowe płytki.

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Wiedzmy-Kijowa
 • lonely-heart
 • nastepca-tronu

Ostatnie Recenzje

 • Ogromne okno