Szeregowy pingwin

Date
lip, 05, 2016

szeregowyCzy kiedykolwiek marzyłeś, żeby podbić świat? Przygotuj swój oddział pingwinów by wyruszyć po zwycięstwo! W tej grze wszystkie chwyty są dozwolone, a pingwinie armie podbić mogą nawet kosmos.

Wiek: 10+

Czas gry: ok. 20 minut

Liczba graczy: 2-5 osób

Cel i fabuła 

Wizja ocieplenia globalnego przeraża, dlatego właśnie pingwiny postanowiły wyruszyć na podbój świata, by znaleźć dla siebie nowy dom. Planują przejąć władzę wszędzie gdzie tylko się da – nawet na Księżycu. Który oddział zdobędzie najwięcej punktów przewagi i zwycięży?

ping1

Strona wizualna

Gra składa się z porządnego, wyłożonego materiałem, blaszanego pudełeczka, instrukcji oraz pingwinkowej talii kart. Tak, to naprawdę już wszystko, ale okazuje się, że taka niewielka zawartość w zupełności wystarczy. Grafika kart jest zabawna i pełna uroku. Również instrukcja jest kolorowa i przejrzysta. Do strony wizualnej gry nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

ping2

Przygotowanie

Należy potasować karty i rozdać każdemu z graczy po 18, a resztę odłożyć do pudełka. Każdy swoją talię kładzie przed sobą, grzbietem do góry i dociąga z niej dwie karty. Istnieje również dwuosobowy wariant gry, w którym trzeba stworzyć dwóch dodatkowych wirtualnych graczy.

ping3

Przebieg rozgrywki

Rozgrywka podzielona została na trzy fazy: rekrutację, infiltrację sabotażystów oraz zejście na ląd. Podczas rekrutacji gracze dobierają po dwie karty ze swojej talii posiłków. Następnie oddaje się po jednej, dowolnie wybranej karcie sąsiadom z prawej i lewej strony, a do ręki bierze się karty otrzymane od nich. Na sam koniec wszyscy wybierają po jednej karcie z ręki i kładą ją zakrytą przed sobą na stole. Następnie odkrywają je i rozpatrują ich efekty specjalne by na koniec dołożyć je do swojej armii. Gra toczy się do momentu aż skończą się karty. Na sam koniec podliczane są punkty przewagi, od których zależy kto opanował dane terytorium.

ping4

Wrażenia

Byłam zaskoczona jak bardzo spodobała mi się gra. Jest prosta, niewielkich rozmiarów i śliczna pod względem graficznym. Wymaga nieco sprytu i taktycznego myślenia. Sama rozgrywka jest dość szybka i nie ma w niej miejsca na nudę.

Podsumowanie

Gra „Szeregowy pingwin” to świetna rozrywka opakowana w małe pudełko. Dzięki tym kompaktowym gabarytom i niewielkiej powierzchni jaka jest potrzebna do grania, można ją bez trudu zabrać ze sobą w jakąkolwiek podróż. Jednak również w domu z pewnością nie będzie leżała na półce i się kurzyła. Jest na to po prostu zbyt fajna.

Dziękuję!

logo_rebel_www_wydawnictwa

6 lipca 2016

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Ola

  6 lipca 2016

  Świetne 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Ten pierwszy ostatni dzień – Adam Silvera

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »