Swing

Date
cze, 05, 2015

swing„Swing” to jedna z odważniejszych gier na polskim rynku – tytuł, który przełamuje wszelkie tabu. Karcianka jedynie dla bezpruderyjnych, odważnych osób, które nie boją się wyzwań i tematów związanych z seksem.

Wiek: 18+
Liczba graczy: 3-8
Czas rozgrywki: ok. 30 minut

Cel i fabuła gry

Fabuła gry „Swing” oscyluje wokół seksu i związanych z nim sytuacji. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów przyjemności. Nie chodzi w niej jednak po prostu o wygraną, a raczej o niezręczne, prowadzące do wybuchów śmiechu lub/i zażenowania sytuacje.

Strona wizualna

Gra niespecjalnie zachwyca pod względem graficznym – rysunki na kartach są proste i większość rzeczy pozostawiają wyobraźni graczy. Została natomiast bardzo starannie i porządnie wykonana. Pod tym względem niczego nie można jej zarzucić. W pudełku znaleźć można instrukcję, planszę z punktami, żetony oraz dwie talie kart.

Przygotowanie gry

Na początek każdy z graczy otrzymuje kartę postaci i po pięć kart pozycji seksualnych. Karty postaci odwracane są tak, by mogli widzieć je wszyscy – sugerują one kto jest najkorzystniejszym partnerem. Karty postaci podczas rozgrywki mogą się wielokrotnie zmieniać. Karty pozycji seksualnych można wykorzystać na dwa sposoby – by zdobyć punkty za seks lub używając ich specjalnych zdolności.

Przebieg rozgrywki

Osoba, której kolej następuje może wykonać podczas swojej tury jedną z trzech czynności – użyć specjalnej zdolności pomarańczowej karty, zaproponować komuś seks, albo iść na randkę w ciemno. Jeśli gracz zdobył jakieś punkty, zaznacza je na planszy. Po wykonaniu ruchu dobiera się karty tak, by zawsze mieć ich pięć. Seks można proponować tylko wówczas gdy posiada się dwie takie same karty, a osoba, której go proponujemy, może odmówić – wówczas odrzuca się karty. Również inni gracze mają możliwość przeszkodzić w stosunku, używając niebieskich kart. Przy wyborze opcji randka w ciemno gracz wykłada kartę zakrytą na stół, po chwili ją odkrywa, a pozostali gracze muszą wykazać się refleksem i jeżeli mają taką samą kartę na ręce wykładają ją na stół na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Po udanym stosunku zarówno gracz którego była tura jak i jego partner otrzymują punkty – z użytej karty oraz bonusowe z karty postaci. Gra kończy się gdy któryś z graczy przekroczy pole trzydziestu punktów. Dopuszczalny jest także remis.

Podsumowanie

„Swing” to gra dla odważnych. Jest prosta pod względem konstrukcji, ale jednocześnie ciekawa i przemyślana. Idealnie nadaje się na zakrapianą imprezę, na której łatwo znaleźć osoby, które nie będą się krygować. Nie jest to jednak tytuł na co dzień, a humory graczom muszą dopisywać. Jeżeli seks nie jest dla Ciebie tematem tabu i posiadasz rozluźnione grono przyjaciół, to grę „Swing” jak najbardziej polecam.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Let’s Play

letsplay

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Do trzech razy śmierć – Jenny Blackhurst

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły