Swing

Date
cze, 05, 2015

swing„Swing” to jedna z odważniejszych gier na polskim rynku – tytuł, który przełamuje wszelkie tabu. Karcianka jedynie dla bezpruderyjnych, odważnych osób, które nie boją się wyzwań i tematów związanych z seksem.

Wiek: 18+
Liczba graczy: 3-8
Czas rozgrywki: ok. 30 minut

Cel i fabuła gry

Fabuła gry „Swing” oscyluje wokół seksu i związanych z nim sytuacji. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów przyjemności. Nie chodzi w niej jednak po prostu o wygraną, a raczej o niezręczne, prowadzące do wybuchów śmiechu lub/i zażenowania sytuacje.

Strona wizualna

Gra niespecjalnie zachwyca pod względem graficznym – rysunki na kartach są proste i większość rzeczy pozostawiają wyobraźni graczy. Została natomiast bardzo starannie i porządnie wykonana. Pod tym względem niczego nie można jej zarzucić. W pudełku znaleźć można instrukcję, planszę z punktami, żetony oraz dwie talie kart.

Przygotowanie gry

Na początek każdy z graczy otrzymuje kartę postaci i po pięć kart pozycji seksualnych. Karty postaci odwracane są tak, by mogli widzieć je wszyscy – sugerują one kto jest najkorzystniejszym partnerem. Karty postaci podczas rozgrywki mogą się wielokrotnie zmieniać. Karty pozycji seksualnych można wykorzystać na dwa sposoby – by zdobyć punkty za seks lub używając ich specjalnych zdolności.

Przebieg rozgrywki

Osoba, której kolej następuje może wykonać podczas swojej tury jedną z trzech czynności – użyć specjalnej zdolności pomarańczowej karty, zaproponować komuś seks, albo iść na randkę w ciemno. Jeśli gracz zdobył jakieś punkty, zaznacza je na planszy. Po wykonaniu ruchu dobiera się karty tak, by zawsze mieć ich pięć. Seks można proponować tylko wówczas gdy posiada się dwie takie same karty, a osoba, której go proponujemy, może odmówić – wówczas odrzuca się karty. Również inni gracze mają możliwość przeszkodzić w stosunku, używając niebieskich kart. Przy wyborze opcji randka w ciemno gracz wykłada kartę zakrytą na stół, po chwili ją odkrywa, a pozostali gracze muszą wykazać się refleksem i jeżeli mają taką samą kartę na ręce wykładają ją na stół na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Po udanym stosunku zarówno gracz którego była tura jak i jego partner otrzymują punkty – z użytej karty oraz bonusowe z karty postaci. Gra kończy się gdy któryś z graczy przekroczy pole trzydziestu punktów. Dopuszczalny jest także remis.

Podsumowanie

„Swing” to gra dla odważnych. Jest prosta pod względem konstrukcji, ale jednocześnie ciekawa i przemyślana. Idealnie nadaje się na zakrapianą imprezę, na której łatwo znaleźć osoby, które nie będą się krygować. Nie jest to jednak tytuł na co dzień, a humory graczom muszą dopisywać. Jeżeli seks nie jest dla Ciebie tematem tabu i posiadasz rozluźnione grono przyjaciół, to grę „Swing” jak najbardziej polecam.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Let’s Play

letsplay

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »