Story of Bad Boys 1 – Mathilde Aloha

Date
cze, 27, 2018

Powieści z gatunku new adult są jednymi z moich ulubionych. Romantyczna miłość, przeszkody, jakie na drodze bohaterów stawia los i indywidualność postaci. Takie książki powinno czytać się z zapartym tchem, wypiekami na twarzy i wielką nadzieją, na to, że bohaterowie wreszcie będą razem i wszystko im się ułoży. Niestety nie zawsze tak jest i wśród setek wydanych powieści trafia się zaledwie na kilka ulubionych. Jak było w wypadku „Story of Bad Boys”?

Przed Lili pierwszy rok studiów. Pech chciał jednak, że musiała przejść operację wycięcia wyrostka robaczkowego, przez którą spóźniła się na rozpoczęcie roku szkolnego. Na domiar złego na drugie imię dano jej Taylor, czym sugerując się, administracja campusu dodała ją do męskiego akademika. Gdy wreszcie trafia na uczelnię otrzymuje wybór – zamieszkać z chłopcami lub zrezygnować z wymarzonych studiów. Może nie byłoby tak źle, gdyby nie fakt, że jeden ze współlokatorów bardzo jej się podoba, ale on wyraźnie jej nie polubił.

Zastanawiam się czy książka jest tak kiepsko napisana, czy może po prostu źle przetłumaczona? A może jedno i drugie? Już na pierwszej stronie wkradł się błąd. Dialogi są sztuczne, bohaterowie bez przerwy powtarzają swoje imiona. Autorka najwyraźniej postanowiła przekazać czytelnikom każdą minutę z życia Lili, przez co zanudza nas zupełnie nieistotnymi dla fabuły czynnościami.

Na szczęście sama fabuła jest ciekawa i wciągająca (chociaż nieco grubymi nićmi szyta). To przyjemnie ułożona historia. Problem powieści jest taki, że idealnie nadawałaby się na Wattpada, niestety przenosząc ją do wersji drukowanej, najwyraźniej nikt nad nią jakoś szczególnie nie popracował, a szkoda. Po solidnej redakcji byłoby to całkiem niezłe, trzymające poziom, new adult. Na Wattpadzie dostałaby ode mnie 5 na 5, w formie drukowanej niestety jest to 5 na 10, bo to naprawdę zupełnie odmienne kryteria oceny.

Jestem ogromnie ciekawa czy w drugim tomie coś się zmieni. Mam nadzieję, że Mathilde Aloha otrzymała kilka redakcyjnych uwag i w dalszej części się do nich dostosuje. Nad warsztatem trzeba niestety pracować. Uważam, że mimo wyraźnych braków, ta autorka nie jest jeszcze stracona. Jej postępy widać już w pierwszym tomie, gdzie powieść powoli, ale jednak się rozwija. Kto wie, może kolejna część będzie wyglądała znacznie lepiej? Ja w każdym razie z pewnością dam jej szansę.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Drusilla

  28 czerwca 2018

  Mnie również niespecjalnie się podobało :/

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Ten pierwszy ostatni dzień – Adam Silvera

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »