SPY X FAMILY ♥ tom #11

Date
lis, 08, 2023

SPY X FAMILY 

Czasami, bardzo rzadko, zdarza się, że w morzu takich samych, wciąż od nowa powielanych tytułów trafi się jeden unikalny, zupełnie wyjątkowy. Takim właśnie tytułem jest mangowa seria „Spy x Family”, której głównymi bohaterami są członkowie bardzo nietypowej, patchworkowej rodziny. 

Zarys fabuły

Anya konkuruje z mamą, która przez przypadek zbliżyła się do Meliny Desmond, mamy Damiana. To ona chce być planem A, w związku z czym kontynuuje swoje wysiłki w nagabywaniu kolegi, żeby zaprosił ją i jej rodziców do domu. Jednak podczas feralnej wycieczki do muzeum ich szkolny autobus zostaje porwany przez tajemniczą, rebeliancką organizację. Czy ktoś wyruszy dzieciakom z Akademii Eden na pomoc i co w tym czasie robi Zmierzch?   

Moja opinia i przemyślenia

„Spy x Family” to popularna manga autorstwa Tatsuyi Endo, która szybko zdobyła międzynarodową sławę. Oczywiście nie stało się to bez powodu. To zabawna, ujmująca i świetnie pomyślana historia familijna, o małej dziewczynce, która czyta w myślach, szpiegu, którego celem jest zapewnienie pokoju między Wschodem, a Zachodem, płatnej morderczyni i psie, który przewiduje przyszłość. Wspólnie tworzą fantastyczną mieszankę gatunkową i historię, która wciąga czytelnika już od pierwszych stron. 

Kreska w „Spy x Family” jest przemyślana, konsekwentna i przyciągająca uwagę. Świetnie łączy elementy humorystyczne i dynamiczne akcje. Projekt postaci jest zarówno szczegółowy, jak i wyrafinowany. Główni bohaterowie są łatwo rozpoznawalni i ich wygląd odzwierciedla ich osobowości. Loid Forger, na przykład, jako szpieg, ma ostry i zdecydowany wygląd, który pasuje do jego profesjonalizmu i skrytości, podczas gdy Anya, z jej wielkimi, wyrazistymi oczami, oddaje niewinność i ciekawość dziecka. Tło i otoczenie są rysowane z odpowiednią ilością detali, co dodaje głębi i realizmu scenom, zarówno w codziennych ujęciach, jak i w tych bardziej ekscytujących, pełnych akcji momentach. Przyznam, że mangą jestem zachwycona zarówno od strony fabularnej, jak i graficznej. 

Podsumowanie 

Manga „Spy x Family” to nie tylko kolejny kawałek popkultury, ale rzadki przykład literatury graficznej, która łączy w sobie humor, akcję, emocje i głębokie przemyślenia. Polecam ją z całego serca wszystkim, którzy szukają czegoś więcej niż tylko rozrywki – szukają historii, która zostanie z nimi na dłużej, inspirując i dostarczając niezapomnianych wrażeń. 

Przeczytaj również:

Spy X Family ♥ TOMY #01 – #03

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

12 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Irena

  12 listopada 2023

  To już jest jedenaście tomów? Rany, muszę się ogarnąć i sprawdzić chociaż pierwszy tom, bo wersją filmową jestem zachwycona.

 2. Odpowiedz

  Anna

  12 listopada 2023

  Zapisuje tytul, moj syn uwielbia mangi! Dziekuje za polecenie!

 3. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  10 listopada 2023

  Lubię, gdy mogę zapoznać się z niebanalnymi tytułami.

 4. Odpowiedz

  Sisters92

  10 listopada 2023

  Lubię, gdy dana historia zostaje ze mną na dłużej.

 5. Odpowiedz

  Zuzanna

  9 listopada 2023

  Nie są to moje klimaty, ale trochę mnie zaciekawiłaś i mogłabym spróbować przełamać się i poczytać.

 6. Odpowiedz

  Joanna

  9 listopada 2023

  Fabuła naprawdę ciekawa i choć manga nie jest gatunkiem, po który sięgam, to tę książkę mam ogromna ochotę poznać.

 7. Odpowiedz

  dyedblonde

  9 listopada 2023

  podoba mi się że w tej mandze przewija się humor, sporo emocji, a przy tym glębokie przemyślenia, choć przyznam że po okładce bym się tego nie spodziewała

 8. Odpowiedz

  Martyna K.

  8 listopada 2023

  Następnym razem muszę sprawdzić w bibliotece, czy w ogóle mamy coś z tego gatunku.

 9. Odpowiedz

  MonimePL

  8 listopada 2023

  Jestem na początku przygody z manga i po pierwszym sezonie anime. Bardzo fajna i ciepła komedia.

  • Odpowiedz

   Vicky

   8 listopada 2023

   Myślę, że to była właśnie ta odmiana, której wszyscy potrzebowali 🙂

 10. Odpowiedz

  Brokenvision

  8 listopada 2023

  Japońska propaganda do walki ze spadającym przyrostem naturalnym. :p Wielce skuteczna zważywszy jak popularna się stała. I zasłużenie też jestem fanem

  • Odpowiedz

   Vicky

   8 listopada 2023

   To świetna seria o dość nieoczekiwanej tematyce 🙂 Uwielbiam ją!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły