Sklepik z Niespodzianką: Adela – Katarzyna Michalak

Date
lis, 11, 2012

Katarzyna Michalak to, w ostatnich czasach, jedna z bardziej znanych (i uznawanych) polskich pisarek literatury kobiecej. Jej pierwsza powieść w takich klimatach – „Poczekajka” – to książka pełna marzeń. Czyta się ją jednym tchem, a ślad po niej na długo pozostaje w pamięci. Autorka po tak oszałamiającym sukcesie, zaczęła publikować w kilku różnych wydawnictwach i tak Wydawnictwo Literackie ma swoją „Owocową serię”, w Albatrosie ukazywał się „Cykl Słoneczny”, a Nasza Księgarnia co kilka miesięcy, wydaje nowy „Sklepik z niespodzianką”.

Akcja książki ponownie rozgrywa się w miejscowości Pogodna – niewielkim miasteczku między Koszalinem, a Kołobrzegiem. Już na samym początku pojawia się Anna Potocka, dawno zaginiona żona jednego z bohaterów – Wiktoria, by uświadomić Bogusię, że ciągle jest jego żoną. Kobieta musi poradzić sobie z jej powrotem i wszystkim co ta nowa sytuacja ze sobą niesie. Na dodatek relacje między przyjaciółkami zostają wystawione na ciężką próbę. Natomiast mieszkańcy Pogodnej skrywają znacznie więcej tajemnic niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Bohaterki książek Katarzyny Michalak zawsze mają ze sobą wiele wspólnych cech. Są wrażliwe, uczuciowe i rodzinne, ale także zaradne, pełne marzeń i potrafiące zawalczyć o swoje. Nade wszystko pragną zakosztować ciepła domowego ogniska. I tutaj, Adela, tytułowa bohaterka tomu, również właśnie taka jest. To przede wszystkim o niej jest ta książka i tym razem poznajemy właśnie jej skrywane uczucia, pragnienia i tajemnice. Pisarka tworzy pełen czaru świat, w którym każda kobieta zasługuje na miłość, a marzenia się spełniają (choć często szczęście różni się od naszych wyobrażeń o nim).

„Sklepik z Niespodzianką” to przede wszystkim opowieść o przyjaźni. Takiej na całe życie. Choćby się paliło, waliło, ona przetrwa wszystko. Mimo tajemnic i niedomówień, kobiety zawsze gotowe są pomóc sobie wzajemnie. Wspierają się w trudnych chwilach, są dla siebie pocieszeniem i oparciem. Sklepik z Niespodzianką to w dalszym ciągu nieśmiertelne miejsce ich spotkań – przy kubku gorącej czekolady i smakowitych ptysiach.

Seria „Sklepików” jest zupełnie inna od wszystkich pozostałych, a jednocześnie znajdziemy w niej to samo – to znaczy intrygującą, pełną emocji historię, od której nie sposób się oderwać. Ciekawą, dobrze przemyślana fabułę, zaskakujące zwroty akcji i przede wszystkim ten styl autorki, który przyciąga niczym magnes i sprawia, że od książki nie można się oderwać. Dodatkowo uwielbiam oprawy graficzne książek Katarzyny Michalak (nie podoba mi się tylko ta „Gry o Ferrin”). Okładki są czarujące, wydania dobre jakościowo – taką powieść nie tylko przyjemnie się czyta, ale równie miło jest ją później odstawić na półkę, by po prostu mieć i zawsze móc do lektury powrócić.

Co tu dużo mówić – książki Katarzyny Michalak jak najbardziej polecam. Są pełne ciepła, przyjaźni i miłości, a jednocześnie nie nudne i nie sztampowe. Każdy w nich znajdzie coś dla siebie i mimo że jedne tomy wydawały mi się lepsze, inne nieco gorsze, to i tak od żadnego nie mogłam się oderwać i wszystkie czytałam od pierwszych, do ostatnich kartek. Do zapoznania się z twórczością pisarki zachęcam również dlatego, że ona sama, tak jak jej bohaterki, spełniła w życiu swoje marzenia. Może też każdej z nas się to uda, gdy tylko w to całym sercem uwierzymy…

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Nasza Księgarnia

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Antyśka

  11 listopada 2012

  Mam w planach tę książkę, jestem oczarowana pierwszą częścią. 😉 Interesująco napisałaś o Adelci, miło się czytało.

 2. Odpowiedz

  Cahir Aep Ceallach

  11 listopada 2012

  Katarzyna Michalak to najważniejsza osoba w moim życiu <3

 3. Odpowiedz

  Irena (Bujaczek)

  11 listopada 2012

  Uwielbiam jej książki, dla nich potrafię zarwać noc nawet 🙂 Już nie mogę doczekać się Lidki. Słyszałam, że mają być jeszcze dwie części 😉

  • Odpowiedz

   Miłośniczka Książek

   11 listopada 2012

   Uwielbiam autorkę i wszystkie jej książki. Jeszcze nie zdarzyło się, aby któraś mi nie podeszła. A wierz mi, mam już trochę jej książek na swoim koncie 🙂 “Adelę” rzecz jasna czytałam i teraz z wytęsknieniem wyczekuję “Lidki” 🙂

 4. Odpowiedz

  Tala

  11 listopada 2012

  Uwielbiam wszystkie książki Pani Kasi i gorąco je polecam 😀

 5. Odpowiedz

  inka144

  12 listopada 2012

  Świetna pisarka. Jej książki są wciągającą lekturą. Moja ulubiona to “Lato w Jagódce” i “Poczekajka” 🙂 A ze sklepiku czytałam na razie tylko pierwszą część 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Ten pierwszy ostatni dzień – Adam Silvera

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »