Seria Denazen – Jus Accardo

Date
lis, 04, 2015

Denazen to korporacja, która gromadzi ludzi o nadprzyrodzonych zdolnościach – interesują ją przede wszystkim tacy, którzy władają śmiercionośnym talentem. Jedni uczestnicy programu uważają, że pomaga im dostosować się do świata, inni jednak stają się po prostu bezlitośnie wykorzystywanymi więźniami.

dotyk-b-iext20852580Dotyk

Nastoletnia Denzee Cross zrobi wszystko by jak najbardziej dopiec ojcu. Gdy więc spotyka w lesie uciekającego przed kimś nieznajomego chłopaka, pierwszym co przychodzi jej do głowy jest zaproszenie go do domu. Okazuje się jednak, że jej ojciec go zna, a nawet więcej – chłopak uciekł z zarządzanej przez niego organizacji o nazwie Denazen, która okazuje się wcale nie być firmą prawniczą jak zawsze myślała Denzee.

Toksynatoksyna-b-iext23552944

Denzee bez wahania postanowiła zapłacić tajemniczą cenę za życie Kale’a. Nawet jednak w najgorszych koszmarach nie spodziewała się, że będzie to utrata odporności na jego dotyk. Teraz jest dla niej bolesny, a niedługo prawdopodobnie stanie się zabójczy. Wtedy właśnie pojawia się Jade, której mocą jest tłumienie talentów innych szóstek. Dziewczyna obiecuje nauczyć Kale’a kontroli nad własnym darem, problem jednak polega na tym, że po drodze ma zamiar odsunąć go od Denzee i sama zdobyć jego miłość.

drzenie-b-iext30257599Drżenie

Kale ponownie trafił do organizacji Denazen, poświęcając się w zamian za antidotum dla Denzee. Tym razem jednak Cross nie zamierza popełnić tego samego błędu i sprawia, że Kale zupełnie traci pamięć. Już nie jest miłością życia Denzee. Teraz stanowi jedynie śmiercionośną broń. Czy dziewczynie mimo wszystko uda się go ocalić?

***

Do tej pory z serii „Denazen” w Polsce ukazały się trzy książki, anglojęzycznych tytułów jest już jednak nieco więcej. Liczę na to, że wydawnictwo Dreams nieco przyspieszy ich tłumaczenie. Seria jest ciekawa i wciągająca. Ma pomysłową fabułę, a akcja powieści toczy się wartko. Świat wykreowany na potrzeby książki jest nieco hermetyczny, ale można się do niego przyzwyczaić. Całość napisana została w lekkim, ujmującym stylu. To cykl od którego nie sposób się oderwać.

Kale jest bohaterem nietypowym i pełnym uroku. Jus Accardo w cudowny sposób udało się wyrazić jego niewinność i nieświadomość, jednocześnie jednak uświadamiają czytelnika, że chłopak przez całe swoje życie służył korporacji Denazen jako śmiercionośna broń. Deznee bardzo polubiłam w pierwszym tomie, w drugim jednak zaczęła mnie nieco irytować wahaniem się i brakiem szczerości tak nietypowym dla silnej postaci, która została wcześniej wykreowana. W „Drżeniu” jednak już znowu wszystko powoli wraca na swoje miejsce.

Z lektury książek jestem niezwykle zadowolona. To seria lekka, oryginalna i pomysłowa. Bez trudu można się od niej uzależnić i niecierpliwie wyczekiwać kolejnych tomów. Losy Kale’a i Denzee śledziłam z prawdziwą przyjemnością i mam nadzieję, że już wkrótce poznam ich kolejną przygodę.

Za egzemplarze recenzenckie serdecznie dziękuję wydawnictwu Dreams

logo dreams_0

1 listopada 2015

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  Fenko

  7 listopada 2015

  Po tę serię nie planowałam sięgać i raczej się to nie zmieni 🙂 mało ufam temu gatunkowi

  P.S. Organizuję u siebie wymiankę świąteczną z akcentem książkowym. Będzie mi bardzo miło, jeśli dołączysz do zabawy. W tamtym roku było super! 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »