Rysiek i Królik: Pasztet z trocin

Date
lis, 27, 2016

okladka-450„Rysiek i Królik” to humorystyczna seria kolorowych komiksów o domowych i szkolnych perypetiach dwójki przyjaciół. „Pasztet z trocin’” jest bezpośrednią kontynuacją, nagrodzonego w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”, „Rysiek i Królik w szkicach”.

Co takiego wydarzy się w nowych przygodach Ryśka i Królika? Rysiel jak zawsze nie radzi sobie z nauką, ale tym razem sprawa jest poważniejsza – jeżeli dalej będzie dostawał jedynki z matematyki, to nauczyciel nie przepuści go do następnej klasy. Jego rodzice postanawiają rozwiązać sprawę zatrudniając uroczą panią korepetytorkę. Królik natomiast ociera się o sławę, dzięki temu, że brat niechcący zgarnął z własnymi notatkami jego wiersz. Popularny akademicki zespół chce przerobić go na tekst piosenki. Jak z nowymi wyzwaniami poradzi sobie dwójka przyjaciół?

Komiks w realistyczny sposób przedstawia szkolne życie i problemy młodszych nastolatków, jest zabawny i dobrze narysowany. Przygody Ryśka oraz Królika wciągają i to nie tylko tych najmłodszych czytelników. Bardzo cieszę się, że ukazała się druga część zwariowanych, kolorowych historyjek.

Opowieść graficzna, oprócz walorów rozrywkowych, posiada także swój morał i porusza parę istotnych spraw, na przykład takich jak anonimowość w Internecie. Jej bohaterowie są tak odmienni, że bez trudu można wśród nich odnaleźć swoich realnych znajomych i odrobinę pośmiać się ze standardowych, nieco wyolbrzymionych zachowań. Trójka autorów odpowiedzialnych za stworzenie „Ryśka i Królika” miewa naprawdę świetne pomysły.

Lubię przyjazne, kolorowe ilustracje, ale tym razem podoba mi się nie tylko kreska, ale także sam układ komiksu. Jest przejrzysty i łatwy do czytania. Również jakość wydania stoi na wysokim poziomie. Kredowy papier, dobry wydruk. Cieszy mnie nawet miękka okładka, ponieważ niekiedy przez te twarde, lakierowane cieżko się czyta.

Tytuł „Rysiek i Królik: Pasztet z trocin” serdecznie wszystkim polecam. To taka komiksowa bajka, która ma szansę nie tylko dostarczyć rozrywki, ale również zachęcić dzieci do jakiegokolwiek czytania. Z przygodami Ryśka i Królika zdecydowanie warto się zapoznać – są ciekawe, sympatyczne i po prostu fajne.

Dziękuję!

Egm_polska_logo_bw_pos_RGB300

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Słodkich snów – Andres Roslund

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »