Rysiek i Królik: Pasztet z trocin

Date
lis, 27, 2016

okladka-450„Rysiek i Królik” to humorystyczna seria kolorowych komiksów o domowych i szkolnych perypetiach dwójki przyjaciół. „Pasztet z trocin’” jest bezpośrednią kontynuacją, nagrodzonego w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”, „Rysiek i Królik w szkicach”.

Co takiego wydarzy się w nowych przygodach Ryśka i Królika? Rysiel jak zawsze nie radzi sobie z nauką, ale tym razem sprawa jest poważniejsza – jeżeli dalej będzie dostawał jedynki z matematyki, to nauczyciel nie przepuści go do następnej klasy. Jego rodzice postanawiają rozwiązać sprawę zatrudniając uroczą panią korepetytorkę. Królik natomiast ociera się o sławę, dzięki temu, że brat niechcący zgarnął z własnymi notatkami jego wiersz. Popularny akademicki zespół chce przerobić go na tekst piosenki. Jak z nowymi wyzwaniami poradzi sobie dwójka przyjaciół?

Komiks w realistyczny sposób przedstawia szkolne życie i problemy młodszych nastolatków, jest zabawny i dobrze narysowany. Przygody Ryśka oraz Królika wciągają i to nie tylko tych najmłodszych czytelników. Bardzo cieszę się, że ukazała się druga część zwariowanych, kolorowych historyjek.

Opowieść graficzna, oprócz walorów rozrywkowych, posiada także swój morał i porusza parę istotnych spraw, na przykład takich jak anonimowość w Internecie. Jej bohaterowie są tak odmienni, że bez trudu można wśród nich odnaleźć swoich realnych znajomych i odrobinę pośmiać się ze standardowych, nieco wyolbrzymionych zachowań. Trójka autorów odpowiedzialnych za stworzenie „Ryśka i Królika” miewa naprawdę świetne pomysły.

Lubię przyjazne, kolorowe ilustracje, ale tym razem podoba mi się nie tylko kreska, ale także sam układ komiksu. Jest przejrzysty i łatwy do czytania. Również jakość wydania stoi na wysokim poziomie. Kredowy papier, dobry wydruk. Cieszy mnie nawet miękka okładka, ponieważ niekiedy przez te twarde, lakierowane cieżko się czyta.

Tytuł „Rysiek i Królik: Pasztet z trocin” serdecznie wszystkim polecam. To taka komiksowa bajka, która ma szansę nie tylko dostarczyć rozrywki, ale również zachęcić dzieci do jakiegokolwiek czytania. Z przygodami Ryśka i Królika zdecydowanie warto się zapoznać – są ciekawe, sympatyczne i po prostu fajne.

Dziękuję!

Egm_polska_logo_bw_pos_RGB300

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Córka z Grecji – Soraya Lane

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Odrodzona jako czarny charakter w grze Otome ♥ TOMY #08 – #09

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły