Remedium – Suzanne Young

Date
kwi, 24, 2016

remedium„Remedium” to książka poprzedzająca cykl noszący tytuł „Program”, który opowiada o pladze samobójstw wśród młodzieży. Pisarka prezentuje nam jak wyglądało życie gdy ukazały się pierwsze objawy epidemii.

Ponieważ Amerykanie mają już wszystko… 

Quinlan McKee pracuje jako osoba pomagająca rodzinom przeżyć ich żałobę. Czyni to jednak w dość nietypowy sposób – wciela się w role niedawno zmarłych nastoletnich córek, sióstr, przyjaciółek. Jest profesjonalistką i doskonale potrafi odgrywać swoje role. Tym razem jednak coś jest inaczej, coś się zmienia. Gdy dziewczyna wciela się w rolę Cataliny zaczyna żyć jej życiem. Musi się znacznie bardziej niż kiedykolwiek dotąd pilnować, by nie przekroczyć tej jakże cienkiej i kruchej granicy.

Przyznam, że ukazanie się „Remedium” było dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Suzanne Young pisze w świetnym stylu, a do tego w swoich powieściach tworzy niesamowite, intrygujące fabuły. Taka fantastyka bez fantastyki (nie wiem jak inaczej mogłabym to ująć). Mimo że akcja powieści dzieje się w tej samej rzeczywistości to jednak prequel jest zupełnie inny niż to co zostało ukazane w „Programie”.

Bohaterowie powieści zostali namalowani setkami barw. Mają swoje osobowości, zachcianki, silne strony, słabości i oczywiście masę tajemnic. Ukrywają nie tylko przed sobą nawzajem, ale przede wszystkim przed czytelnikami całe morze niespodzianek. Wiele elementów powieści jest szokujących, ale gdy się nad nimi głębiej zastanowić to są jak najbardziej prawdopodobne i doskonale wpasowują się w całą fabułę.

Mimo wszystkich zalet powieści najbardziej w „Remedium” podobał mi się fakt, że nie jest to książka oderwana od reszty cyklu. Wręcz przeciwnie! Stanowi genialne wręcz wprowadzenie. Pisarka zadbała o to by prequel napisany został w takim samym stylu jak reszta serii. Jedne wydarzenia logicznie wynikają z drugim i są doskonałą zapowiedzią tego jak nieco później wyglądał będzie świat.

„Remedium” to powieść, która porusza trudne tematy. Jeżeli masz odwagę by się z nimi zmierzyć to jest to książka jak najbardziej dla ciebie. Pisarka nie wymaga by osoba sięgająca po „Remedium” znała tomy, które zawiera „Program” – a nawet na odwrót, tytuł ten jak najbardziej można przeczytać jako pierwszy w kolejności (ostatecznie został określony jako tom 0 lub 0,5 – jak komu wygodniej).

Powieść oczywiście serdecznie wszystkim polecam. Jest świetna – zarówno pod względem stylu jak i fabuły. Suzanne Young stworzyła historię, która w zdecydowany sposób wpływa na nasze postrzeganie rzeczywistości i pozostawia po sobie całą burzę kotłujących się myśli.

Dziękuję!

569cf2cec9_wydawnictwo-feeria-podroze

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Drusilla

  24 kwietnia 2016

  Świetna seria!

 2. Odpowiedz

  Broken

  24 kwietnia 2016

  Mi też się przyjemnie czytało. Polecam

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »