Przebudzenie – Arwen Elys Dayton

Date
lut, 13, 2015

przebudzenie-b-iext25138470Arwen Elys Dayton jest autorką scenariuszy i powieści dla młodzieży, którym poświęca wiele czasu i serca, starając się je dopracować w jak najdrobniejszych szczegółach. Pisarka spędziła wiele miesięcy zbierając materiały do swoich historii. Zwiedziła nawet Wielką Piramidę w Gizie (z latarką, tak jak jej bohaterowie). Obecnie mieszka w Kalifornii wraz z mężem i trójką dzieci.

Rasie Kinlai, cywilizacji z obcej planety, udało się stworzyć statek, który potrafił przekroczyć prędkość światła. Wiedza jednak o tym postępie technologicznym zaginęła wraz z grupą badawczą gdzieś w Starożytnym Egipcie, na odległej planecie o nazwie Ziemia. W tym czasie planeta Kinlai została zaatakowana, a jej jedyną szansą na ratunek jest odzyskanie tej niezwykle cennej wiedzy. Tylko czy komuś uda się tego dokonać?

Powieść jest wciągająca i posiada solidne podstawy. Widać jak bardzo autorka przyłożyła się do jej stworzenia. Miesiące zdobywania wiedzy nie poszły na marne i cała kreacja wydaje się być niezwykle realistyczna. Nie tylko wątek Science Fiction został w ciekawy sposób przedstawiony w książce, ale również sama tajemnica i magia Starożytnego Egiptu. Wydaje mi się, że to właśnie one grają w powieści pierwsze skrzypce. Arwen Elys Dayton udało się w niecodzienny sposób podejść do wybranego przez siebie tematu.

Zarówno sama fabuła jak i świat przedstawiony zostały dokładnie i starannie wykreowane. Sylwetki bohaterów nie pozostawiają wiele do życzenia. Postacie mają rozbudowane osobowości oraz indywidualne charaktery. Pisarka nadała im cechy, które sprawiają, że tli się w nich życie, a to naprawdę nie lada sztuka. Dodatkowo Arwen Elys Dayton posiadła tę cudowną umiejętność skupiania uwagi czytelnika (która niestety jest wielu autorom zupełnie obca).

Właściwie chyba jedyną wadą “Przebudzenia” (o ile w ogóle można uznać to za wadę) jest brak innowacyjności – w głowie pisarki nie powstał żaden rewelacyjny, nowatorki pomysł, który powaliłby czytelników na kolana. Powieść jednak została napisana dobrze i przede wszystkim ciekawie. Wraz z bohaterami możemy wyruszyć w podróż i zwiedzić nie tylko kosmos, ale również odkryć tajemnice Egiptu. Ciekawym pomysłem było również dodanie na końcu tomu “słownika postaci”.

Lekturę “Przebudzenia” jak najbardziej polecam – nie tylko miłośnikom Science Fiction. To dobrze napisana, wciągająca książką, którą niezwykle szybko się czyta. Arwen Elys Dayton udało się uniknąć zarówno śmieszności, jak i powielania w kółko tych samych schematów. Dzięki temu powstała całkiem zgrabna powieść, którą warto przeczytać. Myślę, że nikogo nie zawiedzie.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal

foksal

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »