Przebudzenie Arkadii – Kai Meyer

Date
kwi, 16, 2014

przebudzeniearkadiiPełna uroku szata graficzna, ciekawy opis z tyłu okładki i nazwisko poczytnego – choć niezbyt dobrze znanego w Polsce – pisarza. Czy potrzeba czegoś więcej by książka przyciągnęła do siebie gorliwego czytelnika?

Sycylia, słoneczka, pełna uroku. Zwłaszcza dla kogoś, kto wcześniej mieszkał w Nowym Jorku. Wiąże się z nią również wiele intrygujących legend. Rosa ucieka od swojej przeszłości. Decyduje się na powrót do miejsca, w którym się urodziła. Na Sycylię. Od jakiegoś czasu, pod opieką ciotki Florindy, mieszka tam już jej starsza siostra – Zoe. Ciotka dziewczyny nie jest zwyczajną osobą. Jest głową wpływowej, mafijnej rodziny Alcantara. Mimo że Rose zdaje sobie z tego sprawę, to nie ma jednak pojęcia, że fantastyczne legendy potrafią ożywać.

Media Rodzina to wydawnictwo starannie dobierające swoje publikacje. Gdy bierzesz wydaną przez nich książkę do ręki, może Ci się fabularnie nie spodobać, ale masz pewność, że będzie dobrze napisana. Przyznam szczerze, że ja sama jeszcze nigdy nie byłam ich powieścią rozczarowana. Od strony edytorskiej wydania również są bez zarzutów – zarówno pod względem estetycznym jak i korekty czy tłumaczenia tekstu. Także bez obawy sięgam po coraz to kolejne tytuły. Tym razem było to “Przebudzenie Arkadii”.

Najczęściej tego typu powieści tworzone są przez kobiety, tu jednak spotyka nas niespodzianka. Kai Meyer jest mężczyzną, który na dodatek doskonale radzi sobie z wybraną tematyką. Pisarz urodził się w 1969 roku w Lubece. Jest wszechstronnie uzdolniony. Studiował w Bochum filmoznawstwo oraz teatrologię, a następnie germanistykę i filozofię. Po studiach przez kilka lat pracował jako dziennikarz, jednak po światowym sukcesie powieści “Die Geisterseher” całkowicie poświęcił się pisarstwu. Od tamtej pory spod jego pióra wyszło około pięćdziesięciu książek – powieści historycznych, science fiction oraz książek dla dzieci, które rozeszły się na całym świecie w milionach egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 27 języków.

“Przebudzenie Arkadii” to jedna z tych nielicznych książek, które wciągają już od pierwszych stron. Fabuła niesie ze sobą setki tajemnic, a akcja toczy sie wartko. Nie ma mowy, by podczas czytania ktokolwiek się nudził! Wojna mafii, legenda, tajemnica i miłość – ale nie taka płytka i banalna, od pierwszego wejrzenia. To prawdziwe, narastające uczucie, przed którym bohaterowie nie są się w stanie obronić – nawet mimo usilnych prób. Powieść to również swoista, nowoczesna interpretacja “Romea i Julii”.

Rosa jest bohaterką nietuzinkową, taką, która żyje własnym życiem i na długi czas zapada w pamięć. Ma swój niepowtarzalny charakter, a los już zdążył dziewczynę mocno doświadczyć. Alessandro jest bezczelny, arogancki, tajemniczy i irytujący. Z pewnością nie jest to typ, w którym chciałaby się zakochać główna bohaterka. Za to niezaprzeczalnie, bezwarunkowo, pokocha go niejedna czytelniczka.

Styl pisarza jest przecudowny. Lekki, przyjemny, niemęczący. Fabuła powieści została gruntownie przemyślana, a sam wątek fantastyczny stworzony w niezwykły, intrygujący sposób. Mam nadzieję, że na naszym rynku wydawniczym będzie się pojawiało więcej takich pozycji, ponieważ “Przebudzenie Arkadii” jestem gotowa z czystym sumieniem polecić naprawdę każdemu. Sama z niecierpliwością czekam na możliwość przeczytania kolejnego tomu, który nosi tytuł “Arkadia płonie”, a swoją premierę miał właśnie dziś.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Media Rodzina

Logo-Media-Rodzina

 

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

0 Comments

 1. Odpowiedz

  Sheti

  16 kwietnia 2014

  Ta książka interesuje mnie już od jakiegoś czasu, ale obiecałam sobie, że nie kupię nic nowego dopóki nie przeczytam tyhc ponad 100 książek co czekają na półkach 🙂 Ale okłądka cudna!

 2. Odpowiedz

  Aga

  16 kwietnia 2014

  Brzmi zachęcająco 😉 I trzeba przyznać, że okładka naprawdę przyciąga wzrok

 3. Odpowiedz

  BrokenVision

  17 kwietnia 2014

  Brzmi wielce ciekawie, mnie także zaintrygowała okładka. Przyciąga wzrok.

 4. Odpowiedz

  Ajka

  17 kwietnia 2014

  Książka już na półce. A mam na nią jeszcze większą ochotę, po przeczytaniu recenzji:)

 5. Odpowiedz

  Danae

  18 kwietnia 2014

  Masz unikalny styl i dobrze, że tak często coś dodajesz. Oby tak dalej!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »