Promyczek – Kim Holden

Date
lip, 10, 2016

promyczek-b-iext36402265‚Promyczek” to książka promowana jako pozycja obowiązkowa dla fanów Johna Greena, Colleen Hoover i Rainbow Rowell. Oprócz samego chwytliwego tytułu i pozytywnych opinii Internautów, muszę przyznać, że do sięgnięcia po nią przekonało mnie właśnie porównanie do twórczości jednej z moich ulubionych pisarek.

Promyczek to przezwisko, które Kate Sedgwick otrzymała od przyjaciela, gdyż w idealny sposób odzwierciedlało jej charakter. Mimo pogodnego usposobienia i romantycznej duszy, dziewczyna nie wierzy w prawdziwą miłość. Będzie jednak musiała zmienić zdanie, gdy na swej drodze spotka Kellera Banksa, którego pokocha całym swoim sercem. Tylko czy tak naprawdę mogliby kiedykolwiek być razem szczęśliwi, skoro każde z nich skrywa w swym życiu okropnie trudne do zniesienia tajemnice?

Katie, główna bohaterka powieści, stała się jedną z moich ulubionych książkowych postaci. To niezwykle dzielna, pogodna i empatyczna osoba. Jest naprawdę wyjątkowa. Została wykreowana w taki sposób, że potrafi nie tylko docenić w życiu najważniejsze wartości, ale również wskazać je czytelnikom.

Mogłabym powiedzieć, że sposób pisania Kim Holden jest dobry, ale z pewnością nie wyraziłabym tymi słowami ani tego co dokładnie mam na myśli, ani moich uczuć. Bliższe rzeczywistości będzie stwierdzenie, że Kim Holden to pisarka, która tworzy naturalnie. Jej słowa są proste, lekkie i trafiają bezpośrednio do serca i umysłu czytelnika, a ich przesłanie głęboko porusza.

Książka jest bardzo gruba – liczy sobie niemalże sześćset stron – przez co odrobinę niewygodnie się ją czyta. Jestem zdziwiona, że wydawnictwo nie zdecydowało się podzielić jej przynajmniej na dwa tomy, ostatecznie to teraz niezwykle popularna koncepcja. Do torebki bym jej nie schowała (chociaż jestem przekonana, że wiele osób, które zaczęły czytać „Promyczka” tak właśnie postąpiło). Jednak poza tym drobnym mankamentem wydana została bardzo starannie, a na to wydanie składa się wiele drobnych elementów: świetne tłumaczenie, dobra edycja tekstu, ciekawy projekt okładki.

Szczerze żałuję, że przeczytałam tą książkę. Nie, nie dlatego, że była kiepska. Jest naprawdę świetna, genialna, doskonała! To właśnie jednak stanowi największy problem. „Promyczek” wywołuje zbyt wiele emocji i pozostawia po sobie niezatarty ślad oraz myśli, z którymi nie potrafię sobie poradzić. Po lekturze powieści zwyczajnie nie mogę się pozbierać. Książka jest niezwykle smutna, ale również wzruszająca i piękna.

Dziękuję!

BookMaster.com.pl

11 lipca 2016

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  #SadisticWriter

  10 lipca 2016

  Jak na razie widzę same dobre opinie na temat tej powieści 🙂 mnie osobiście zraziła właśnie jej wielkość , ale skoro książka taka dobra – może sama ją nabędę? Lubię pozytywnych bohaterów!

 2. Odpowiedz

  awiola

  10 lipca 2016

  Książka jest już u mnie i czuję, że wywoła we mnie wiele, wiele emocji…

 3. Odpowiedz

  Krystian Ka

  10 lipca 2016

  Ciekawie się zapowiada. Teraz pozostaje tylko przeczytać książkę.

 4. Odpowiedz

  Anka

  11 lipca 2016

  “Tę książkę” nie tą książkę w ostatnim akapicie. Mnie również bardzo poruszyła. Piękna i mocna. Obawiam się, że mogą po nią sięgnąć osoby zbyt młode, czy udźwigną?…

 5. Odpowiedz

  Review Junkie

  11 lipca 2016

  Kocham, kocham, kocham. Jest to jedna z tych książek, które się pamięta i zostaje z czytelnikiem na dłużej. Czytam teraz Gusa (tz. poczytuje, za dużo emocji), ale jednak styl pisania Holden ma coś w sobie. Pomimo, że historyjka była prosta, to połamało mi serce strasznie, potarmosiło mną i ogólnie padam n a kolana i chce więcej. Dlatego czytam Gusa, ale mam nadzieję, że bardzo szybko poza Gusem, wyjdzie książka So Much More, która też jest wspaniała 🙂

 6. Odpowiedz

  Beti

  11 lipca 2016

  Och ten Promyczek!:) Mam go na półce i cieszę się, że jest w jednym tomie, lubię takie grubaśne książki:)

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • nevermore
 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie Recenzje

Największy blef to jedna z najbardziej udanych książek o pokerze

Dobble

Yuri to moja praca! ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »