Promyczek – Kim Holden

Date
lip, 10, 2016

promyczek-b-iext36402265‚Promyczek” to książka promowana jako pozycja obowiązkowa dla fanów Johna Greena, Colleen Hoover i Rainbow Rowell. Oprócz samego chwytliwego tytułu i pozytywnych opinii Internautów, muszę przyznać, że do sięgnięcia po nią przekonało mnie właśnie porównanie do twórczości jednej z moich ulubionych pisarek.

Promyczek to przezwisko, które Kate Sedgwick otrzymała od przyjaciela, gdyż w idealny sposób odzwierciedlało jej charakter. Mimo pogodnego usposobienia i romantycznej duszy, dziewczyna nie wierzy w prawdziwą miłość. Będzie jednak musiała zmienić zdanie, gdy na swej drodze spotka Kellera Banksa, którego pokocha całym swoim sercem. Tylko czy tak naprawdę mogliby kiedykolwiek być razem szczęśliwi, skoro każde z nich skrywa w swym życiu okropnie trudne do zniesienia tajemnice?

Katie, główna bohaterka powieści, stała się jedną z moich ulubionych książkowych postaci. To niezwykle dzielna, pogodna i empatyczna osoba. Jest naprawdę wyjątkowa. Została wykreowana w taki sposób, że potrafi nie tylko docenić w życiu najważniejsze wartości, ale również wskazać je czytelnikom.

Mogłabym powiedzieć, że sposób pisania Kim Holden jest dobry, ale z pewnością nie wyraziłabym tymi słowami ani tego co dokładnie mam na myśli, ani moich uczuć. Bliższe rzeczywistości będzie stwierdzenie, że Kim Holden to pisarka, która tworzy naturalnie. Jej słowa są proste, lekkie i trafiają bezpośrednio do serca i umysłu czytelnika, a ich przesłanie głęboko porusza.

Książka jest bardzo gruba – liczy sobie niemalże sześćset stron – przez co odrobinę niewygodnie się ją czyta. Jestem zdziwiona, że wydawnictwo nie zdecydowało się podzielić jej przynajmniej na dwa tomy, ostatecznie to teraz niezwykle popularna koncepcja. Do torebki bym jej nie schowała (chociaż jestem przekonana, że wiele osób, które zaczęły czytać „Promyczka” tak właśnie postąpiło). Jednak poza tym drobnym mankamentem wydana została bardzo starannie, a na to wydanie składa się wiele drobnych elementów: świetne tłumaczenie, dobra edycja tekstu, ciekawy projekt okładki.

Szczerze żałuję, że przeczytałam tą książkę. Nie, nie dlatego, że była kiepska. Jest naprawdę świetna, genialna, doskonała! To właśnie jednak stanowi największy problem. „Promyczek” wywołuje zbyt wiele emocji i pozostawia po sobie niezatarty ślad oraz myśli, z którymi nie potrafię sobie poradzić. Po lekturze powieści zwyczajnie nie mogę się pozbierać. Książka jest niezwykle smutna, ale również wzruszająca i piękna.

Dziękuję!

BookMaster.com.pl

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

6 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Beti

  11 lipca 2016

  Och ten Promyczek!:) Mam go na półce i cieszę się, że jest w jednym tomie, lubię takie grubaśne książki:)

 2. Odpowiedz

  Review Junkie

  11 lipca 2016

  Kocham, kocham, kocham. Jest to jedna z tych książek, które się pamięta i zostaje z czytelnikiem na dłużej. Czytam teraz Gusa (tz. poczytuje, za dużo emocji), ale jednak styl pisania Holden ma coś w sobie. Pomimo, że historyjka była prosta, to połamało mi serce strasznie, potarmosiło mną i ogólnie padam n a kolana i chce więcej. Dlatego czytam Gusa, ale mam nadzieję, że bardzo szybko poza Gusem, wyjdzie książka So Much More, która też jest wspaniała 🙂

 3. Odpowiedz

  Anka

  11 lipca 2016

  “Tę książkę” nie tą książkę w ostatnim akapicie. Mnie również bardzo poruszyła. Piękna i mocna. Obawiam się, że mogą po nią sięgnąć osoby zbyt młode, czy udźwigną?…

 4. Odpowiedz

  Krystian Ka

  10 lipca 2016

  Ciekawie się zapowiada. Teraz pozostaje tylko przeczytać książkę.

 5. Odpowiedz

  awiola

  10 lipca 2016

  Książka jest już u mnie i czuję, że wywoła we mnie wiele, wiele emocji…

 6. Odpowiedz

  #SadisticWriter

  10 lipca 2016

  Jak na razie widzę same dobre opinie na temat tej powieści 🙂 mnie osobiście zraziła właśnie jej wielkość , ale skoro książka taka dobra – może sama ją nabędę? Lubię pozytywnych bohaterów!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Asystentka złoczyńcy – Hannah Nicole Maehrer

Gra planszowa Gejsze 2 Herbaciarnie

Nawet jeśli rozetniesz mi usta tom #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły