Powołanie Trójki – Stephen King

Date
sie, 17, 2015

d_3403„Powołanie Trójki” to druga część ośmioczęściowego cyklu, spod pióra Stephena Kinga, noszącego tytuł „Mroczna Wieża”. Seria ponownie została wydana nakładem wydawnictwa Albatros – tym razem jednak w pięknym, nowym wydaniu o twardej okładce i niezwykle ciekawej grafice.

Po konfrontacji z Człowiekiem w Czerni Roland budzi się na brzegu Morza Zachodniego. Dopiero tutaj zaczyna się prawdziwa akcja. Pierwszy tom uznać można by było po prostu za długi prolog. Rewolwerowiec natrafia na troje drzwi prowadzących do równoległych światów. Za nimi natomiast czekają jego przyszli, dość nietypowi towarzysze – narkoman, niepełnosprawna schizofreniczka oraz morderca. Wspólnie przyjdzie im kontynuować poszukiwania Mrocznej Wieży.

Co ciekawe aż 23 kolejne książki Stephena Kinga mają jakieś powiązania z cyklem „Mrocznej Wieży”. Sam natomiast pisarz uważa serię za ukoronowanie jego twórczości. Prawdziwa przygoda, wciągająca fabuła i niezwykła, zawikłana oraz dramatyczna akcja rozpoczynają się dopiero od drugiego tomu – właśnie „Powołania Trójki”. Jest to powieść, która niesamowicie działa na wyobraźnię, przenosząc czytelnika do zupełnie innego świata.

Stojące przed Rolandem zadanie nie jest ani trochę łatwe, a ludzie w powieści – nawet Ci żyjący na marginesie – no cóż… są po prostu ludzcy. Podróże w czasie i między światami, nierealna, a jednak bardzo realistyczna, fantastyczna wizja, skomplikowana, wielowątkowa fabuła i niezwykle dopasowane tempo akcji to tylko kilka zalet „Powołania Trójki”. Mimo że nie jesteśmy ani trochę bliżej rozwiązania zagadki i odnalezienia legendarnej, Mrocznej Wieży, to zaczynamy wierzyć w potrzebę jej odszukania. Z niecierpliwością czekamy na kolejny tom, by tak właśnie się stało. Lektura z pewnością jest pasjonująca i niezapomniana.

Powieść czyta się niezwykle szybko, a każda, kolejna strona wciąga coraz bardziej. Przedstawiony w „Rolandzie” świat jakby odżył i nabrał nowych barw. Wykreowana rzeczywistość przestała być jałowa, zyskała specyficzny, niezwykły, fantastyczny klimat i sama z siebie zaczęła oddychać pełną piersią. Widać tu wyraźną różnicę pomiędzy narodzinami debiutującego pisarza, a dopracowanym dziełem literackiego mistrza.

Wznowienie „Mrocznej Wieży” to nie lada gratka – nie tylko dla nowych czytelników, ale także dla wielbicieli cyklu. Twarda oprawa, świetna edycja tekstu i tłumaczenie. To jeden z tych cykli, które warto mieć na swojej półce, a w takiej oprawie dodatkowo naprawdę świetnie się prezentuje. Lekturę „Powołania Trójki” jak najbardziej wszystkim polecam – szczególnie tym, którzy nieco zawiedli się „Rolandem”

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Albatros

albators

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »