Powietrze, którym oddycha – Brittainy C. Cherry

Date
sie, 08, 2016

480569-352x500Jak poradzić sobie z utratą najbliższych osób? Czy w ogóle jest to możliwe? Jak można dalej żyć, kiedy ich już przy nas nie ma? Co zrobić, kiedy kończy się świat?

„W okamgnieniu, w jednej sekundzie, zmieniło się całe moje życie.”

Rodzina Tristana ginie w wypadku, a on nie potrafi sobie z tym poradzić. Staje się zupełnie innym człowiekiem – chamskim, nieprzyjaznym facetem. Kiedy w nieprzyjemnych okolicznościach poznaje swoją nową sąsiadkę, nie szczędzi jej ostrych słów. Tylko, że również jej życie nie jest idealne i spotkała ją podobna tragedia. Być może, mimo że każde z nich żałobę przeżywa na swój własny sposób, bohaterowie potrafili będą zrozumieć się nawzajem i ułatwić sobie dalsze życie (choć oczywiście najpierw zdecydowanie bardzo je sobie utrudnią).

Po raz pierwszy książka spod pióra Brittainy C. Cherry otrzymała okładkę, która nie przypadła mi do gustu. Również po raz pierwszy czytam powieść pisarki o dorosłych ludziach, a nie nastolatkach dopiero rozpoczynających własne życie. Na szczęście – tym razem nie po raz pierwszym – powieść jest tak samo cudowna jak poprzednie, stworzone przez Brittainy C. Cherry historie.

Pisarka porusza swój ulubiony temat – śmierć bliskich osób. Powieść przepełniają negatywne emocje – ból, żal, gniew. Istnieje jednak również inne, znacznie bardziej pozytywne uczucie, które potrafi wpłynąć na nasze życie i jest nim oczywiście miłość. Chociaż niekiedy trudna czy niewygodna, to jednak zawsze posiada moc uzdrawiania, niekiedy tylko trzeba dać jej szansę.

Elizabeth jest empatyczna i uparta, a dzięki tym cechom udało jej się dotrzeć do zamkniętego w sobie, zagubionego w żalu Tristana. Bohaterowie powieści zostali wykreowani w niesamowity sposób. Ich powierzchowność nie ma w książce najmniejszego znaczenia – ważne są ich dusze. To jeden z tych elementów, które tak bardzo pokochałam w twórczości Brittainy C. Cherry.

Droga, którą muszą przemierzyć bohaterowie jest jednocześnie piękna, jak i niezwykle trudna i bolesna. Ich historia nie jest baśniowa, a życie niczego im nie ułatwia. Sami muszą podejmować decyzje i ponosić ich konsekwencje. Muszą radzić sobie z własnymi problemami. Czytelnik może im jedynie towarzyszyć, walcząc ze skrajnymi emocjami i licząc na to, że ostatecznie dobrną do szczęśliwego zakończenia, którego życzę nie tylko bohaterom, ale również i każdemu z nas. Nasze drogi bywają równie trudne i my również zasługujemy na własne szczęście.

Dziękuję!

logodk

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

1 Comment

 1. Odpowiedz

  dominikabr

  8 sierpnia 2016

  Jeszcze nie miałam okazji (niestety) zapoznać się z twórczością tej Autorki, ale z pewnością to nadrobię, jak tylko nadarzy się okazja.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »