Potęga miłości – Elizabeth Chandler

Date
kwi, 06, 2012

Czy wierzycie w anioły? Może osoby, które kochały nas za życia, po śmierci nas obserwują i opiekują się nami? Autorka „Potęgi miłości” stworzyła właśnie taki, pełen nadziei obraz ponadzmysłowego świata.

Po śmierci Tristana nastoletnia Ivy przestaje wierzyć w anioły, ale on, a raczej jego duch – ponieważ do postaci, którą przyjął chłopak, takie określenie właśnie najbardziej pasuje – stara się nad nią czuwać i przekazać jej, że ciągle ją kocha. Z dnia na dzień staje się silniejszy ucząc się coraz to nowych umiejętności. Jego mentorką jest zmarła aktorka, która życie po śmierci – taki stan zawieszenia – traktuje jak dobrą zabawę. Przekonuje go by pogodził się z tym, że nie żyje i tłumaczy, że Ivy powinna „iść naprzód”. Jednak nie tylko to jest problemem. Dziewczynie grozi niebezpieczeństwo. Z jakiegoś powodu ktoś pragnie jej śmierci, tak jak wypadek, w którym zginął Tristan nie był przypadkiem. Chłopak za wszelką cenę stara się ją uratować, wykorzystując do tego celu między innymi zakochanego w niej Willa. Problem stanowi również przyrodni brat Ivy – Gregory. Wygląda na to, że pała do siostry zbyt ciepłymi uczuciami, a ponieważ nie należy ani do dobrych, ani do serdecznych osób, Tristan jest tym bardzo zaniepokojony. Nie wierzy w miłość Gregorego, podejrzewając, że chłopak knuje jakieś nieprzyjemny, podstępny plan.

Ivy jest zdecydowanie bohaterką pozytywną. Ma wielu przyjaciół, troszczy się i martwi o wszystkich naokoło, a w szczególności o młodszego brata Philipa. Miała jednak pecha pojawić się w złym miejscu o złym czasie, przez co wplątała się w aferę kryminalną, w wypadku zginął jej chłopak, a matka wżeniła się w dość podejrzaną rodzinę. Czytając naprawdę zaczynamy lubić tę dziewczynę, nawet jeżeli momentami postępuje głupio – w końcu to tylko nastolatka. Dzięki tej sympatii wydarzenia naprawdę grają na uczuciach czytelnika, a cała akcja otrzymuje nowy smak. Autorka wymyśliła intrygującą fabułę i tajemnicę, którą odsłania przed czytelnikiem małymi kroczkami. Dzięki temu książka jest naprawdę bardzo dobra. Stanowi połączenie powieści paranormalnej, z sensacją i romansem. Wyszła z tego niezwykle udana mieszanka.

Mała rzecz a cieszy. Książeczka jest naprawdę krótka, liczy sobie raptem 214 stron, ale radości z czytania dostarcza naprawdę wiele. Czyta się ją niezwykle szybko. Fabuła jest ciekawie pomyślana. Polskie wydanie zostało stworzone naprawdę ślicznie – trzy niewielkie, niebieskie książeczki, z miękką, broszurową okładką ze skrzydełkami i wszelkimi niezbędnymi informacjami na temat pozostałych tomów. Swoją drogą już nie mogę doczekać się trzeciego, bo ten – nie wiem czy to z winy autorki czy też podziału, jaki narzuciło wydawnictwo – kończy się w naprawdę pełnym napięcia momencie, stawiając czytelnika w nieprzyjemnej sytuacji oczekiwania z dreszczykiem na kolejny tom.

Powieść, a właściwie cała trylogia, bo nie sądzę, żeby trzecia część miała okazać się gorsza, bardzo przypadła mi do gustu. Nie jest może jakaś specjalnie odkrywcza, ale niezwykle przyjemnie się ją czyta, porusza poważne tematy, a jednocześnie przenosi czytelnika do przepełnionego nadzieją i wiarą w miłość świata. Na każdej stronie lekkim humorem otoczone są poważne sprawy. Jest to rzecz, po którą warto sięgnąć, a zakończenie przyjmiemy z prawdziwym żalem, ponieważ chciałoby się więcej. Trylogia Elizabeth Chandler to również idealny przykład na dobro, prawdę i piękno w literaturze. Przedstawiony przez autorkę świat sprawia wrażenie prawdziwego, a zachwyt czytelnika wywołany lekturą będzie naprawdę szczery.

O autorce słów kilka

Elizabeth Chandler to literacki pseudonim Mary-Claire Helldorfer. Napisała kilka książek dla dzieci i młodzieży. Obecnie mieszka w Baltimore, Maryland. W Polsce do tej pory ukazały się dwa pierwsze tomy trylogii – „Pocałunek anioła” oraz „Potęga miłości”. Książki zostały wydana nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Niebawem spodziewać się możemy trzeciej części, noszącej tytuł „Bratnie dusze”.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję grupie wydawniczej Publicat.

Vicky

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Dom w Riverton – Kate Morton

Odjechane jednorożce 

SPY X FAMILY ♥ TOMY #07 – #10

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »