W poświacie księżyca – Samantha Young

Date
cze, 07, 2016

470455-352x500Samantha Young jest szkocką autorką bestsellerowych powieści o tematyce erotycznej i romansów. W 2012 roku została nominowana do Goodreads Choice Award dla najlepszego autora, a w 2014 roku do nagrody Best Romance. „W poświacie księżyca” to siódmy, a zarazem ostatni tom cyklu „Na ulicy Dublina”.

Zarówno Grace jak i Logan uciekają od nieprzyjemnej przeszłości, nie spodziewają się tylko, że mogą nawzajem stanowić swoją przyszłość. Bo przecież Grace nie mogłaby zakochać się w wiecznie irytującym ją, mieszkającym obok playboyu, z którym zmuszona jest dzielić klatkę schodową.

Chociaż historia opowiada losy zupełnie nowych bohaterów, to jednak bezustannie spotykamy postacie z poprzednich tomów, dowiadujemy się o tym co dzieje się u nich oraz u ich rodzin. Przyznam, że nie jestem przekonana czy to dobry zabieg. Oczywiście miło jest poznać ich dalsze losy, ale ponieważ to już siódmy tom, to w tym natłoku zwyczajnie można się pogubić, zwłaszcza, że poprzedni bohaterowie nie zawsze są w książce traktowani epizodycznie.

Pisarka miała jednak również niezwykle sympatyczne pomysły. Bardzo fajną decyzją było umieszczenie epilogu z różnych punktów widzenia, który jest podsumowaniem nie tylko ostatniego tytułu, ale w ogóle całego cyklu. Samantha Young stworzyła dzięki temu niezwykle sympatyczne pożegnanie z serią.

Powieść spod pióra Samanthy Young to nie tyle erotyka i romans, co właściwie cały dramat obyczajowy. Pisarka nie skupia się jedynie na wątku miłosnym, ale także na problemach rodzinnych, patologii psychologicznej i wielu innych, przykrych, lecz nieodłącznych elementach życia.

Muszę przyznać, że nie rozumiem zamysłu wydawcy. Być może to po prostu czyjeś niedopatrzenie. Ostatnia, siódma część serii została wydana w zupełnie nie pasującej do pozostałych szacie graficznej. Wszystkie inne książki z cyklu posiadają delikatne, stonowane okładki z białą czcionką i fragmentami jakby tej samej układanki. „W poświacie księżyca” w znaczący sposób się od nich odróżnia.

Mimo że powieść nie jest zbyt oryginalna, to jednak czyta się ją niezwykle szybko i z przyjemnością. Samantha Young ma prawdziwy talent do tworzenia pełnych emocji, zmysłowych scen. „W poświacie księżyca” to idealna pozycja dla osób, które chcą odpocząć, oderwać się od rzeczywistości i akurat właśnie potrzebują dobrego, niezobowiązującego „czytadła”.

Dziękuję!

zlotblogerĘw

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Dannae Ammel

  8 czerwca 2016

  Odnoszę wrażenie, że coś jej czytałam i było takie sobie

 2. Odpowiedz

  Miłka Kołakowska

  11 czerwca 2016

  Widać, że siódma część odbiega nieco graficznie od poprzednich, a wspomniany mankament w postaci opisów życia bohaterów, którzy wcześniej traktowani byli po macoszemu, może być zbędnym zapychaczem. Mimo to, może kiedyś skuszę się na serię. Pozdrawiam 🙂

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Fragile Heart
 • Wiedźmy Kijowa

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »