Pojedynek – Marie Rutkoski

Date
sty, 04, 2016

niezwyciezona-tom-1-pojedynek-b-iext30352850„Pojedynek” to pierwszy tom serii „Niezwyciężona”, w którym Marie Rutkoski stosuje klasyczną, podpartą historią i mitologią fabułę. Czyni to jednak w niezwykły, porywający i pełen nowych elementów sposób. 

Kestrel jest córką generała, obywatelką Imperium, które podbiło i zniewoliło półwysep Herreński. Nie spełnia jednak oczekiwań swojego ojca. Nie dość, że nie potrafi zbyt dobrze walczyć, to jeszcze darzy sympatią podbity naród. Jest za to doskonałym strategiem i nienawidzi przegrywać. Pewnego dnia przypadkiem trafia na targ niewolników, gdzie za niewyobrażalną sumę kupuje Kowala. Nie zainteresowały jej jednak jego umiejętności, a fakt, że powiedział „nie” i upór, który pojawił się w jego oczach. Od tej pory zaczyna łączyć ich coraz trudniejsza do zrozumienia i opanowania więź. Przychodzą uczucia, które nigdy nie powinny były się pojawić, zwłaszcza, że najlepszy przyjaciel Kowala jest również przywódcą herrańskiego buntu.

Powieść zaczęłam czytać wieczorem, skończyłam koło piątej rano wraz z ostatnią stroną książki. Myślę, że to powinno wytłumaczyć, dlaczego uważam, że jest genialna. Nie ma w niej specjalnie oryginalnych pomysłów, czy rzeczy, których nie znalibyśmy już z innych tytułów. Historię wyróżnia jednak sposób w jaki została napisana i wiele drobnych szczegółów, na których skupiła się Autorka. Słowami namalowała półwysep i jego mieszkańców, w taki sposób, że wszystko żywe pojawia się przed oczami czytelnika.

Kestrel to silna, odważna bohaterka, która ma swoją dumę i swoje zdanie, a jednocześnie nie jest głupia i rozumie, kiedy należy się poddać. Dziewczyna jest pełna niespodzianek i nie sposób jej nie polubić. Arin jest rozdarty i butny. Będzie walczył do ostatniej kropli krwi w obronie tego co kocha, ale tym co pokochał okazała się córka największego wroga. Ich przyjaźń nie rodzi się nagle, miłość nie jest od pierwszego wejrzenia. Miesiącami dopracowują wzajemne relacje, dzięki czemu bez trudu można uwierzyć w opowiedzianą przez pisarkę historię.

Zakochałam się w „Pojedynku” i jestem zachwycona faktem, że wydawnictwo Feeria zapowiedziało już kolejny tom. Nie mogę doczekać się kiedy będę miała możliwość go przeczytać. Powieść spod pióra Marie Rutkoski jest porywająca i pięknie napisana. Nie sposób się od niej oderwać. Posiada wszystko to, co powinna mieć dobra książka akcji – bitwy, intrygi, barwnych bohaterów i szczyptę romantyzmu. Lekturę polecam, bo naprawdę warto!

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Feeria

569cf2cec9_wydawnictwo-feeria-podroze

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  Polski Portal

  10 lutego 2022

  Bardzo ciekawy blog, rzeczowy i wyważony. Od dzisiaj zaglądam regularnie. Pozdrowienia 🙂

 2. Odpowiedz

  Rose

  10 marca 2016

  Niedługo druga część, nie mogę się doczekać przeczytania!

 3. Odpowiedz

  Wiktoria

  18 stycznia 2016

  Nie mogę się doczekać aż sięgnę po te książkę tyle juz o niej słyszałam 😀 pozdrawiam

 4. Odpowiedz

  Irena (Bujaczek) Bujak

  7 stycznia 2016

  Widzę, że i ciebie oczarował Pojedynek. 🙂 Dobrze, że niedługo będzie wydana Zbrodnia, bo nie wiem jak bym przetrwała długie oczekiwanie. Zwłaszcza po takim finale.

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły