Podaruj mi miłość – 12 świątecznych opowiadań

Date
sty, 13, 2016

podaruj-mi-milosc-12-swiatecznych-opowiadan-b-iext30529111Czego spodziewamy się na Święta i długie zimowe wieczory? Wydaje mi się, że szukamy książek obszernych i przyjemnych, takich z którymi nie rozstaniemy się przez dłuższą chwilę i które nas od środka rozgrzeją. „Podaruj mi miłość” na zewnątrz prezentuje się cudownie, jaką jednak mieści w sobie zawartość?

„Podaruj mi miłość” to cudowna, pełna magii antologia. Teksty zostały świetnie wybrane. Wszystkie, co do jednego, są doskonale napisane i czyta się je z prawdziwą przyjemnością. Mimo że w tomie znajdują się opowiadania doskonale znanych, młodzieżowych pisarzy, to wcale nie one okazały się według mnie najlepsze.

Mags i Noel zostali przyjaciółmi podczas Sylwestra. Od tej pory każdego roku spotykają się w tym samym miejscu. Dlaczego jednak on zawsze o północy całuje inną dziewczynę? Czy nie widzi, że Mags czeka na ten jeden, jedyny specjalny pocałunek? Miłość może zacząć się również od awarii prysznica, zaistnieć pomiędzy połamanymi skrzydłami aniołów, dopaść uciekającą Gwiazdkę. Zima to magiczna pora roku podczas której wszystko może się zdarzyć.

Opowiadania są ciepłe i urokliwe. Właśnie takie, jakich ludzie życzą sobie na święta. Pojawiają się zarówno historie zwyczajne, obyczajowe, pełne humoru jak i fantastyczne – na przykład ostatni tekst spod pióra Laini Taylor (autorki genialnej trylogii „Córka dymu i kości”) „Dziewczyna, która obudziła Śniącego”. Z pewnością nie będzie osoby której wszystkie historie spodobały by się tak samo, myślę jednak, że zróżnicowany wybór opowiadań był w tym wypadku strzałem w dziesiątkę. W zbiorze 12 różnych opowieści każdy ma szansę znaleźć coś idealnego dla siebie.

Każdy tekst jest inny nie tylko pod względem fabuły, ale również stylu i narracji. Każdy pisarz miał swój własny, oryginalny pomysł. Momentami ogromnie żałowałam, że niektóre z tytułów to tylko taka krótka forma. Do niektórych przywiązałam się tak bardzo, że najchętniej przeczytałabym całą powieść.

Czytanie zbioru „Podaruj mi miłość” wprawa w cudowny, niemalże magiczny nastrój. To idealna antologia dla wielbicieli ciepłych, romantycznych historii. Lektura jest lekka i przyjemna, to jedna z tych książek które wywołują uśmiechy na twarzach czytelników. Piękne opakowanie okazało się mieć cudowną zawartość. Jestem przekonana, że do opowiadań wrócę w przyszłym roku, a antologię polecam wszystkim spragnionym miłości duszyczkom.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Otwarte

otwartelogo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Magia Słowa

  13 stycznia 2016

  Słyszałam o książce i choć nie lubię opowiadań, to na to się raczej skuszę jak tylko ujrzę w bibliotece 😉

 2. Odpowiedz

  Wiktoria

  18 stycznia 2016

  Bardzo ciekawy blog na pewno często będę tu wpadać 🙂 książkę zostawie sobie chyba na następne święta 🙂 pozdrawiam

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Ten pierwszy ostatni dzień – Adam Silvera

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »