Podaruj mi miłość – 12 świątecznych opowiadań

Date
sty, 13, 2016

podaruj-mi-milosc-12-swiatecznych-opowiadan-b-iext30529111Czego spodziewamy się na Święta i długie zimowe wieczory? Wydaje mi się, że szukamy książek obszernych i przyjemnych, takich z którymi nie rozstaniemy się przez dłuższą chwilę i które nas od środka rozgrzeją. „Podaruj mi miłość” na zewnątrz prezentuje się cudownie, jaką jednak mieści w sobie zawartość?

„Podaruj mi miłość” to cudowna, pełna magii antologia. Teksty zostały świetnie wybrane. Wszystkie, co do jednego, są doskonale napisane i czyta się je z prawdziwą przyjemnością. Mimo że w tomie znajdują się opowiadania doskonale znanych, młodzieżowych pisarzy, to wcale nie one okazały się według mnie najlepsze.

Mags i Noel zostali przyjaciółmi podczas Sylwestra. Od tej pory każdego roku spotykają się w tym samym miejscu. Dlaczego jednak on zawsze o północy całuje inną dziewczynę? Czy nie widzi, że Mags czeka na ten jeden, jedyny specjalny pocałunek? Miłość może zacząć się również od awarii prysznica, zaistnieć pomiędzy połamanymi skrzydłami aniołów, dopaść uciekającą Gwiazdkę. Zima to magiczna pora roku podczas której wszystko może się zdarzyć.

Opowiadania są ciepłe i urokliwe. Właśnie takie, jakich ludzie życzą sobie na święta. Pojawiają się zarówno historie zwyczajne, obyczajowe, pełne humoru jak i fantastyczne – na przykład ostatni tekst spod pióra Laini Taylor (autorki genialnej trylogii „Córka dymu i kości”) „Dziewczyna, która obudziła Śniącego”. Z pewnością nie będzie osoby której wszystkie historie spodobały by się tak samo, myślę jednak, że zróżnicowany wybór opowiadań był w tym wypadku strzałem w dziesiątkę. W zbiorze 12 różnych opowieści każdy ma szansę znaleźć coś idealnego dla siebie.

Każdy tekst jest inny nie tylko pod względem fabuły, ale również stylu i narracji. Każdy pisarz miał swój własny, oryginalny pomysł. Momentami ogromnie żałowałam, że niektóre z tytułów to tylko taka krótka forma. Do niektórych przywiązałam się tak bardzo, że najchętniej przeczytałabym całą powieść.

Czytanie zbioru „Podaruj mi miłość” wprawa w cudowny, niemalże magiczny nastrój. To idealna antologia dla wielbicieli ciepłych, romantycznych historii. Lektura jest lekka i przyjemna, to jedna z tych książek które wywołują uśmiechy na twarzach czytelników. Piękne opakowanie okazało się mieć cudowną zawartość. Jestem przekonana, że do opowiadań wrócę w przyszłym roku, a antologię polecam wszystkim spragnionym miłości duszyczkom.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję wydawnictwu Otwarte

otwartelogo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

2 komentarze

 1. Odpowiedz

  Wiktoria

  18 stycznia 2016

  Bardzo ciekawy blog na pewno często będę tu wpadać 🙂 książkę zostawie sobie chyba na następne święta 🙂 pozdrawiam

 2. Odpowiedz

  Magia Słowa

  13 stycznia 2016

  Słyszałam o książce i choć nie lubię opowiadań, to na to się raczej skuszę jak tylko ujrzę w bibliotece 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły