Poczekajka – Katarzyna Michalak

Date
sty, 09, 2011

Opis z tyłu okładki:

“Poczekajka” to powieść wysnuta z marzeń i snów, spleciona z miłości i nienawiści, okraszona garścią humoru i doprawiona szczyptą magii. Znajdziesz w niej zarówno radość życia, jak odrobinę łez, które nadają mu smak. Jej lektura da Ci wiarę, że nie wolno tracić nadziei. Ani marzeń. Przenigdy.

“Poczekajka” to książka dla samotnych, dla szczęśliwie i nieszczęśliwie zakochanych. Dla każdej z nas!
Jeśli podobały Ci się “Ania z Zielonego Wzgórza” i “Wszystkie stworzenia małe i duże” to na pewno pokochasz Patrycję z Chatki Wiedźmy!

Moja recenzja:

Czy myśleliście kiedyś co zrobić, żeby spełniły się wasze marzenia? Pragnęliście czegoś tak mocno, że to aż bolało? “Poczekajka” to książka o strasznym, ale i pięknym śnie, którego tytuł brzmi – rzeczywistość.

Powieścią debiutującej Polskiej autorki byłam po prostu zachwycona i nie potrafię być w stosunku do niej obiektywna czy sceptyczna. Przeczytałam ją w ciągu zaledwie jednej, jakże krótkiej nocy. Z pewnością fabuła ma wiele wad,  momentami jest lekko naciągana, ale wszystko w niej tak cudownie do siebie pasuje, że zwyczajnie nie sposób się czepiać.

Główna bohaterka, Patrycja Marynowska, jest dziewczyną lekkomyślną i naiwną, ale jednocześnie tak ufną i uroczą, że nie sposób jej nie polubić. Konkretnie wie czego chce i dąży do tego za wszelką cenę, mimo, że nikt jej w tym nie pomaga – a wręcz przeciwnie, wiele osób stara jej się kłaść kłody pod nogi. Główna bohaterka dzielnie i wytrwale spełnia swoje marzenia.

Czytając książkę można wyraźnie wyczuć, że autorce przyjemność sprawiło napisanie każdego, pojedynczego słowa. Jej styl jest przejrzysty i przyjemny w odbiorze. Kiedy trzyma się w dłoniach “Poczekajkę” nabiera się pewności, że spełnią się również nasze marzenia. Mimo swej prostoty, fabuła zawiera ciekawe i zaskakujące zwroty akcji, natomiast na rzeczy, których w tekście można się spodziewać, czeka się z zapartym tchem.

Bardzo spodobała mi się magia, która była, ale jednocześnie jakby jej nie było. Miłość do ludzi i zwierząt, cudowne, zawierające własne doświadczenia historie z ZOO. Romans, intryga, niespodzianki, lekkość pisania – to wszystko łączy się w naprawdę cudowną, wartą poświęcenia tej jednej wolnej chwili, lekturę.

Vicky

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Flirtation or Faceoff – Leah Brunner

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Losy innego świata zależą od korposzczura #01

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły