Poczekajka – Katarzyna Michalak

Date
sty, 09, 2011

Opis z tyłu okładki:

“Poczekajka” to powieść wysnuta z marzeń i snów, spleciona z miłości i nienawiści, okraszona garścią humoru i doprawiona szczyptą magii. Znajdziesz w niej zarówno radość życia, jak odrobinę łez, które nadają mu smak. Jej lektura da Ci wiarę, że nie wolno tracić nadziei. Ani marzeń. Przenigdy.

“Poczekajka” to książka dla samotnych, dla szczęśliwie i nieszczęśliwie zakochanych. Dla każdej z nas!
Jeśli podobały Ci się “Ania z Zielonego Wzgórza” i “Wszystkie stworzenia małe i duże” to na pewno pokochasz Patrycję z Chatki Wiedźmy!

Moja recenzja:

Czy myśleliście kiedyś co zrobić, żeby spełniły się wasze marzenia? Pragnęliście czegoś tak mocno, że to aż bolało? “Poczekajka” to książka o strasznym, ale i pięknym śnie, którego tytuł brzmi – rzeczywistość.

Powieścią debiutującej Polskiej autorki byłam po prostu zachwycona i nie potrafię być w stosunku do niej obiektywna czy sceptyczna. Przeczytałam ją w ciągu zaledwie jednej, jakże krótkiej nocy. Z pewnością fabuła ma wiele wad,  momentami jest lekko naciągana, ale wszystko w niej tak cudownie do siebie pasuje, że zwyczajnie nie sposób się czepiać.

Główna bohaterka, Patrycja Marynowska, jest dziewczyną lekkomyślną i naiwną, ale jednocześnie tak ufną i uroczą, że nie sposób jej nie polubić. Konkretnie wie czego chce i dąży do tego za wszelką cenę, mimo, że nikt jej w tym nie pomaga – a wręcz przeciwnie, wiele osób stara jej się kłaść kłody pod nogi. Główna bohaterka dzielnie i wytrwale spełnia swoje marzenia.

Czytając książkę można wyraźnie wyczuć, że autorce przyjemność sprawiło napisanie każdego, pojedynczego słowa. Jej styl jest przejrzysty i przyjemny w odbiorze. Kiedy trzyma się w dłoniach “Poczekajkę” nabiera się pewności, że spełnią się również nasze marzenia. Mimo swej prostoty, fabuła zawiera ciekawe i zaskakujące zwroty akcji, natomiast na rzeczy, których w tekście można się spodziewać, czeka się z zapartym tchem.

Bardzo spodobała mi się magia, która była, ale jednocześnie jakby jej nie było. Miłość do ludzi i zwierząt, cudowne, zawierające własne doświadczenia historie z ZOO. Romans, intryga, niespodzianki, lekkość pisania – to wszystko łączy się w naprawdę cudowną, wartą poświęcenia tej jednej wolnej chwili, lekturę.

Vicky

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Bałtyk, przewodnik dla dużych i małych

Dobble

Kasane ♥ TOMY #05 – #07

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »