Play – Javier Ruescas

Date
cze, 14, 2014

play-b-iext24255127Który nastolatek nie marzyłby o sławie – by świat legł u jego stóp? Czasami marzenia się spełniają, ale rzeczywistość wcale nie musi być taka piękna jak to, czego tak bardzo pragnęliśmy.

Aaron i Leo są braćmi, ale niewiele ich ze sobą łączy. Mają diametralnie różne charaktery i wydawałoby się, że nie potrafią żyć ze sobą w zgodzie. Pewnego dnia Leo odkrywa, że jego młodszy brat potrafi komponować naprawdę niezłe piosenki. Ponieważ marzy mu się sława, wpada na genialny pomysł. Chce nagrać teledysk, którego twarzą będzie on sam, natomiast głosem – Aaron. Co w rezultacie z tego wyniknie?

Twórcą powieści jest młody Hiszpan, który do pisania książki młodzieżowej podszedł nieco inaczej niż to zazwyczaj bywa. Choć w powieści można znaleźć wątek romantyczny nie jest on nachalny i nie przyćmiewa innych wydarzeń. Fabuła widziana jest naprzemiennie oczami obydwu braci. Ich spojrzenia na świat natomiast diametralnie się różnią. Na dodatek bracia muszą ciężko na swoją karierę pracować i na tym właśnie skupił się autor tej historii. Ich życie nie jest usłane różami – nawet gdy już staną się sławni.

Książka jest bardzo realistyczna, a szczegóły historii przemyślane. Napisana jest w lekki, wciągającym stylu. Mimo tego, że jest naprawdę obszerna, to nie sposób się przy niej nudzić. Przed każdym rozdziałem Javier Ruescas umieszcza swoją propozycję piosenki, wraz z krótkim z niej cytatem. Również utwory ” Play Serafin” dostępne są w Internecie.

Bohaterowie zostali skonstruowani w barwny i kreatywny sposób. Mają swoje (czasami bardzo irytujące) charaktery, własne cele i pragnienia, które podczas trwania historii bez trudu potrafią ulec zmianie. Wydają się być niezwykle żywi i aż trudno uwierzyć, że znajdują się jedynie na kartkach papieru.

Zastanawia mnie czemu wydawnictwo Jaguar zdecydowało się na czerwoną okładkę, skoro oryginalna była zielonkawa. Nie mam jednak pojęcia kogo mogę o to zapytać. Cieszy mnie natomiast, że w żaden sposób nie został przetłumaczony tytuł książki. “Play” oraz późniejsze “Show” i “Live” są krótkie i chwytliwe. Zachęcają by poznać zawartość.

Mimo drobnych niedociągnięć powieść bardzo mi sie spodobała. Uważam, że to naprawdę dobra książka dla młodzieży. Z przyjemnością zagłębię się również w drugi tom zwyczajnych, ale jednocześnie jakże niezwykłych przygód. Mam nadzieję, że kolejna historia będzie równie dobra jak ta przedstawiona w “Play”.

Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję portalowi Nastek

logo

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  Sheti

  15 czerwca 2014

  To chyba jednak nie dla mnie 🙂

 2. Odpowiedz

  Matilda

  15 czerwca 2014

  Czytam te młodzieżówki z Jaguara i czytam, a oni wciąż je wydają i wydają, już nie nadążam 🙂

 3. Odpowiedz

  Lila

  15 czerwca 2014

  Chyba wiesz o czym mówisz, trzeba będzie kiedyś wypróbować tą książkę 🙂

 4. Odpowiedz

  lobuzio

  15 czerwca 2014

  Może CIę to zdziwi, ale też marzyłem o sławie 😉

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Siedem razy eks – Lucy Vine

Wsiąść do Pociągu: Europa

Re: Zero ♥ TOMY #01 – #02

Not Cinderella’s Type

Najpopularniejsze Opowiadania


 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »
 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Kropla Łez

  Kropla Łez

  Siedziałam skulona na podłodze, w rogu pokoju. Plecami opierałam się o zimną ścianę. Czułam się tak cholernie samotna, jak nigdy dotąd. Przez całe swoje życie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Broken Visions

  Broken Visions

  Zbliżała się wiosna, czas kwitnących wiśni, ale w tym roku było wyjątkowo chłodno i deszczowo. Sayuri odnosiła wrażenie, że to najgorszy dzień jej życia. Właściwie, …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »