P.S. I like you – Kasie West

Date
sty, 12, 2017

psilikeu

Wydawnictwo Feeria twórczość Kasie West postanowiło promować przede wszystkim przez blogerów. Sądzę jednak, że pomysł ten nie przyszedł im do głowy ot tak sobie, a wziął się dlatego, że pierwsza książka pisarki tak bardzo przypadła do gustu blogującym dziewczynom. Muszę przyznać, że ja sama z ogromną przyjemnością sięgam po każdy kolejny tytuł spod jej pióra.

Lily uważa się za nieśmiałą outsiderkę, ale w szkole mają o niej nieco inne zdanie. Jej rówieśnicy sądzą, że jest trochę dziwną, ale ładną i niezwykle pewną siebie dziewczyną. Ona jednak, mimo że ma wspaniałą najlepszą przyjaciółkę czuje, że brakuje jej bratniej duszy. Kiedy pewnego dnia nauczyciel chemii zabrania jej bazgrania w zeszycie na swoich lekcjach i pozwala mieć tylko jedną kartkę, którą po zajęciach planuje dokładnie sprawdzać, Lily z braku lepszego rozwiązania zaczyna pisać po ławce. Ku jej ogromnemu zdumieniu na następnej lekcji okazuje się, że ktoś jej odpisał. To cudowne, że jeszcze ktoś w tej szkole zna teksty jej ulubionych piosenek niszowych zespołów, których z taką pasją słucha. W ten oto sposób rozpoczyna się nietypowa korespondencja, która może doprowadzić do zupełnie niespodziewanych wydarzeń.

„P.S. I like you” to powieść dość zwyczajna, nie zaskakująca niesamowitymi zwrotami akcji, nie kryjąca w sobie setek zawiłych tajemnic. To po prostu historia dwójki nastolatków, którzy borykają się z problemami dnia codziennego. Ich rodziny nie są perfekcyjne, szkoła czasami daje w kość, a życie towarzyskie jest niezwykle ważną częścią ich egzystencji. Potrafią gonić za marzeniami, ale równie łatwo potrafią się poddawać i potrzebują wsparcia najbliższych osób.

Jak wielki konflikt i nienawiść może wywołać zwykłe nieporozumienie? „P.S. I like you”, to książka, która uczy nas jak ważne są słowa. Pisanie listów to naprawdę doskonały sposób, nie tylko na nową znajomość, ale również na to by z kimś porozmawiać na trudne tematy, o rzeczach, tajemnicach i problemach, których boimy się wyznać komuś, patrząc mu prosto w oczy. Co ciekawe, często dobrzy psychologowie polecają właśnie taką metodę rozwiązywania konfliktów.

Powieść jest lekka i niewymuszona, momentami zabawna, kiedy indziej niezwykle ciepła i wzruszająca. Została również świetnie napisana. To już moje trzecie spotkanie z twórczością Kasie West i po raz kolejny się na niej nie zawiodłam. Zdecydowanie stała się jedną z moich ulubionych, młodzieżowych pisarek. Jej książki nadawałyby się doskonale na scenariusze dla kolejnych filmów Disneya. Lekturę serdecznie wszystkim polecam! Naprawdę warto ją poznać!

Dziękuję!

569cf2cec9_wydawnictwo-feeria-podroze

12 stycznia 2017
12 stycznia 2017

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Nie zapomnij zostawić swojego linka w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

4 komentarze

 1. Odpowiedz

  Irena Bujak (Bujaczek)

  12 stycznia 2017

  Uwielbiam ten tytuł. 🙂

 2. Odpowiedz

  Katrina

  12 stycznia 2017

  Cóz, to nie dla mnie, tak po prostu 😀 Zwłaszcza, że i negatywne opinie widziałam. Całość wydaje się zbyt zwyczajna XD

  • Odpowiedz

   Vicky

   12 stycznia 2017

   Na tym właśnie polega urok tej pisarki – w cudowny sposób potrafi pisać o zwyczajnych sprawach, a to nieczęsta umiejętność.

 3. Odpowiedz

  Mariusz Kędzior

  12 stycznia 2017

  Szukam ciekawej pozycji na prezent imieninowy dla córki. Zakupię, mam nadzieję, że będzie zadowolona. Dziękuję.

Leave a comment

Najnowsze Patronaty


 • Wiedźmy Kijowa

Ostatnie RecenzjeNajpopularniejsze Opowiadania


 • Black & White

  Black & White

  Nastały ciężkie czasy. Z powodu globalnego ochłodzenia, które rozpoczęło się około 2030 roku ludzie zaczęli głodować. Na Ziemi wyczerpało się większość źródeł energii. W 2045 …Czytaj dalej »
 • Jak w Bajce

  Jak w Bajce

  Stałam przed budynkiem mojej nowej szkoły. Był środek marca, a ja dopiero teraz miałam zacząć drugi semestr. Liceum imienia świętego Franciszka samo w sobie nie …Czytaj dalej »
 • Pieśń Księżyca

  Pieśń Księżyca

  Na niebie jasno świeciło słońce. Nie zasnuwały go żadne chmury, dzięki czemu widać było aż pięć z siedmiu księżyców Dareshi. Niewielu śmiałków zapuszczało się tak …Czytaj dalej »
 • Deja Vu

  Deja Vu

  Rozdział I Czuł jej strach. Wiedział, że to jego się bała. Dobrze. Tak właśnie powinno być. Siedziała na otomanie, w białej, sięgającej ziemi, koszuli nocnej. …Czytaj dalej »
 • Akademia

  Akademia

  Nie miałam ochoty tu być. Nigdy nie chciałam znaleźć się w tej szkole, ale mój ojciec miał na ten temat inne zdanie. Akademia wojskowa, według …Czytaj dalej »
 • Córka Demona

  Córka Demona

  Gabriela nie bawiła się dobrze. Wieczór okazał się kompletną porażką. Jarek z którym tutaj przyszła pewnie teraz wymiotował gdzieś w kącie. Czemu właściwie się z …Czytaj dalej »
 • Muzyka Duszy

  Muzyka Duszy

  Królestwo Hanaji Dannae wtuliła twarz w dłonie cicho łkając. Złote włosy, które sięgały jej niemal bioder, falistą kaskadą opadały teraz na skuloną postać, niczym kurtyna …Czytaj dalej »