Ogień, który ich spala – Brittainy C. Cherry

Date
lut, 18, 2017

Brittainy C. Cherry była zakochana w słowach od dnia, w którym wzięła swój pierwszy oddech, a ja zakochałam się w jej słowach w dniu, kiedy skończyłam czytać pierwszą powieść spod jej pióra – „Kochając pana Danielsa”. Od tego czasu sięgam po każdą, kolejną książkę pisarki i w każdej równie głęboko potrafię zatonąć. Nigdy jeszcze nie byłam jej twórczością zawiedziona.

[stextbox id=”custom” caption=”Szczegółowe informacje” bwidth=”2″ color=”745D75″ ccolor=”3F3045″ bcolor=”714A7D” bgcolor=”FDDBFF” cbgcolor=”F0C2EE” bgcolorto=”F6BFFF” cbgcolorto=”DBA4D4″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]

autor: Brittainy C. Cherry 
tytuł oryginału: The Fire Between High & Lo
data wydania: 25 stycznia 2017
wydawnictwo: Filia
ISBN: 9788380751927
liczba stron: 450

[/stextbox]

Przyjaźń Alyssy i Logana rozpoczęła się w sklepie spożywczym. Mimo że stanowili kompletne przeciwieństwa przez kolejne lata nie tylko przetrwała, ale rozwinęła się i pogłębiła, przemieniając się w miłość. Życie niesie ze sobą jednak nie tylko radość, a również naprawdę wiele smutku. Kiedy już wszystko wydaje się być stracone, czy uda im się odnaleźć promyk nadziei i zrozumieć jak ważni i potrzebni są sobie nawzajem? Jak trudno jest odnaleźć swoją bratnią duszę. Jak łatwo jest ją utracić.

„Ogień, który ich spala” to piękna, smutna, niezwykle wzruszająca historia, która jest pełna żalu, bólu i gniewu, ale jednak posiada (prawie) szczęśliwe zakończenie. Takie właśnie powieści kocham najbardziej. Gdy przez mrok przebijają się promienie słońca. Kiedy czytałam „Kochając pana Danielsa” fabuła wydawała mi się lekka i w ogóle nie skomplikowana. Z serią „Elements” jest zupełnie inaczej. Tu bohaterowie mają znacznie bardziej złożone problemy i poplątane, potargane profile psychologiczne. Do tego różne wydarzenia i kpiny losu wcale nie sprawiają, że jest im łatwiej. Świat bywa naprawdę okrutnym miejscem, a droga do szczęścia biegnie pod górę, jest kręta i bardzo wyboista.

Powieść czyta się niezwykle szybko mimo że porusza trudne, bolesne tematy. Uwielbiam sposób pisania Brittainy C. Cherry i to jak wiele emocji potrafi wywołać w czytelniku. Posługuje się prostym językiem, nie skąpi dialogów, a jednak potrafi przyprawić czytelnika o drżenie serca. Tworzone przez nią historie i występujący w nich bohaterowie na długo zapadają w pamięć, a ich uczucia przeżywa się wspólnie z nimi. Jej książki są po prostu niesamowite, a musicie mi wierzyć, niezbyt często używam tego słowa.

W tym samym momencie, w którym skończyłam czytać „Ogień, który ich spala” zaczęłam niecierpliwie wyczekiwać kolejnej powieści spod pióra Brittainy C. Cherry. Uwielbiam sposób w jaki tworzy pisarka. Kocham jej historie i kreowanych przez nią bohaterów. Od bardzo długiego czasu nikt nie wywarł na mnie aż tak piorunującego wrażenia.

Dziękuję!

[stextbox id=”custom” caption=”O Autorce słów kilka” “bwidth=”2″ color=”745D75″ ccolor=”3F3045″ bcolor=”714A7D” bgcolor=”FDDBFF” cbgcolor=”F0C2EE” bgcolorto=”F6BFFF” cbgcolorto=”DBA4D4″ mleft=”10″ mright=”10″ mtop=”10″ mbottom=”10″ image=”null”]Brittainy C. Cherry to amerykańska pisarka, autorka poczytnych książek z gatunku romans. “Brittainy Cherry była zakochana w słowach od dnia, w którym wzięła swój pierwszy oddech. Ukończyła Carroll University Degree Bechelors na kierunku Sztuka Teatralna oraz kurs kreatywnego pisania m.in. scenariuszy. Uwielbia aktorstwo, taniec, kawę, herbatę chai i wino. Brittainy mieszka w Milwaukee, Wisconsin ze swoją rodziną. Kiedy nie pisze, opiekuje się i bawi ze swoimi zwierzętami.[/stextbox]

Ogień, który ich spala – Brittainy C. Cherry

[buybox-widget category=”book” ean=”9788380751927″]

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

11 komentarzy

 1. Odpowiedz

  papierowya

  19 stycznia 2017

  Nie słyszałam o tej książce, może kiedyś zdecyduję się przeczytać 🙂

 2. Odpowiedz

  Patrycja Janicka

  25 stycznia 1970

  Nie słyszałam o tej pozycji, ale zapowiada się ciekawie:)

 3. Odpowiedz

  Dawid P

  25 stycznia 1970

  Niektóre historie miłosne potrafią być bardzo ciekawe, ale ta jest chyba przedstawiona typowo kobiecym okiem 🙂

  • Odpowiedz

   Miye

   25 stycznia 1970

   Większość tego typu literatury jest pisana z myślą o kobietach 🙂

 4. Odpowiedz

  Dominika B

  25 stycznia 1970

  pierwsze słyszę! 😀 ale ciekawy opis ! 🙂 http://czynnikipierwsze.com/

 5. Odpowiedz

  Iwona Gogulska

  25 stycznia 1970

  Jeszcze nie czytałam, ale przekonałaś mnie, żeby to zrobić 🙂

 6. Odpowiedz

  Skryta Książka

  25 stycznia 1970

  Ależ mnie intryguje twórczość tej autorki. Muszę w końcu przeczytać jej książki 🙂

  • Odpowiedz

   Miye

   25 stycznia 1970

   Kiedy otrzymałam możliwość zamówienia sobie dowolnych egzemplarzy recenzenckich z księgarni dwie z jej książek znalazły się na szczycie mojej listy 🙂

 7. Odpowiedz

  myfairybookworld.blogspot.com

  25 stycznia 1970

  Mnie w tej książce czegoś zabrakło, tego porywu emocji, czegoś nieprzewidywalnego 🙁

  • Odpowiedz

   Miye

   25 stycznia 1970

   Mnie się bardzo podobała, ale w dwóch pierwszych byłam zakochana… także jest porównanie 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Mara Dyer: Przemiana – Hodkin Michelle

W krainie legend – gra na spostrzegawczość

Marriage Toxin ♥ TOMY #01 – #02

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły