Odjechane jednorożce 

Date
cze, 13, 2023

Odjechane jednorożce 

Stwórz armię jednorożców. Zdradź przyjaciół. Od dziś jednorożce są Twoimi przyjaciółmi.

Odjechane Jednorożce to strategiczna gra karciana, która wprowadza graczy w szalony i kolorowy fantastyczny świat jednorożców. Ta nietypowa i absurdalna przygoda zapewnia doskonałą zabawę i całą masę śmiechu. Gdy tylko poznałam jej zamysł, po prostu musiałam w nią zagrać. 

 

~ ♠ ~ ♠ ~ ♠ ~

Liczba graczy: 2 – 8 osób

Wiek: od 14 lat

Czas gry: 30 – 45 minut

~ ♠ ~ ♠ ~ ♠ ~

 

O grze słów kilka

Gra składa się z 114 kart z czarnymi rewersami, 13 kart jednorożków i 8 kart ze wskazówkami. Jej mechanika jest prosta i łatwa do zrozumienia. Celem jest zniszczeni stajni przeciwnika, jednocześnie samemu pomnażając liczbę mieszkających u ciebie jednorożców. Mityczne stworzenia mogą skakać, latać, grać na puzonie, a nawet strzelać tęczowymi wiązkami z oczu – to tylko kilka przykładów szalonych umiejętności, które pojawiają się w grze. Na kartach występują między innymi takie indywidua, jak: lamorożec, jednorożec totalnej destrukcji, narwal, syrenkorożec. Oczywiście interakcje między graczami są tutaj najistotniejszym elementem gry. Można wzajemnie przeszkadzać sobie, używać specjalnych kart, aby zakłócić plany przeciwników i utrudnić im zdobywanie punktów, co tworzy atmosferę rywalizacji i dodaje zawodnikom zapału do gry. Dobrze jest mieć trochę szczęścia, ale i tak liczy się przede wszystkim odpowiednio dobrana strategia.

Moja opinia i przemyślenia 

Uważam, że jedną z największych zalet gry jest jej unikalny styl wizualny. Jasna, kolorowa, pełna fantazji szata graficzna oraz przesycone urokiem i szalonymi dodatkami postacie jednorożców w znacznym stopniu umilają rozgrywkę. Dodatkowo przyciąga uwagę graczy i tworzy wyjątkowy nastrój podczas rozgrywki.

Grze nie brakuje poczucia humoru. Twórcy zdecydowanie nie bali się być szaleni i absurdalni, co prowadzi do niekończącej się serii śmiesznych sytuacji i niespodziewanych zwrotów akcji. To idealna gra dla osób, które szukają czegoś, co pozwoli im oderwać się od codzienności. Chociaż rozgrywka ma prostą mechanikę, to by wygrać trzeba odrobinę pomyśleć, więc nigdy nie robi się nudno. 

Podsumowanie 

Odjechane jednorożce to gra, która oferuje szaloną rozrywkę, podpierając się absurdalnymi założeniami. Jej unikalny styl wizualny, prosta mechanika i humorystyczny charakter przyciągają uwagę i sprawiają, że jest to świetna opcja na wieczory spędzone z rodziną lub przyjaciółmi. Jeśli masz ochotę oderwać się od codzienności i chcesz się świetnie bawić, to ta gra jest właśnie dla Ciebie.

Dziękuję!

Vicky

Trochę nieśmiała, zawsze odrobinę rozkojarzona i najczęściej w czymś głęboko zaczytana. Kocha fantastykę i kulturę Japonii. Z zamiłowaniem tworzy opowiadania i irytuje otaczających ją ludzi. Oprócz bloga (przez zupełny przypadek) prowadzi portale PapieroweMotyle, DuzeKa oraz Secretum. Ps. Zostaw mi swój link w komentarzu, żebym również mogła odwiedzić Twoją stronę!

13 komentarzy

 1. Odpowiedz

  Martyna K.

  17 lipca 2023

  Ta gra mogłaby mi się spodobać, więc będę miała ją na uwadze.

 2. Odpowiedz

  Bookendorfina Izabela Pycio

  17 lipca 2023

  Tej gry jeszcze nie mieliśmy okazji zaliczyć, jednak strategiczne wyzwania mocno nas kręcą, przyjemnie będzie przy niej z rodzinką spędzić czas.

 3. Odpowiedz

  Drusilla

  27 czerwca 2023

  Wygląda genialnie!

 4. Odpowiedz

  Angela

  22 czerwca 2023

  Bardzo ciekawa gra, jestem przekonana że rozgrywka jest ciekawa i zabawna.

 5. Odpowiedz

  Zuzanna

  21 czerwca 2023

  Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zamówieniem tej gry do swojego domu, ale ciągle się waham i nie wiem czy to dla mnie 🙂

 6. Odpowiedz

  Agu

  21 czerwca 2023

  Dostałam ten tytuł na urodziny, ale jeszcze nie miałam okazji w niego zagrać niestety:(

 7. Odpowiedz

  Joanna

  21 czerwca 2023

  Mamy te grę w domu i bardzo lubimy w nią grać. Świetna zabawa i mnóstwo emocji gwarantowane.

 8. Odpowiedz

  Martyna K.

  20 czerwca 2023

  Myślę, że już teraz zacznę rekomendować tę grę dalej. Na pewno nie zaszkodzi mieć jej na uwadze.

 9. Odpowiedz

  Agaman

  15 czerwca 2023

  Mam tą grę, jest super. Chciałam wersję beż cenzury, bo wydawała mi się zabawniejsza,ale zostało przy wersji standardowej, by I młodsi gracze mogli brac udział:)

 10. Odpowiedz

  Adriana

  15 czerwca 2023

  Bardzo spodobała mi się ta gra. Bedzie idealna dla mojego chrześniaka ❤️

 11. Odpowiedz

  Recenzje Kiti

  14 czerwca 2023

  Myślę, że jest to jedna z tych gier, które mogłyby mi się spodobać.

 12. Odpowiedz

  Malwina

  13 czerwca 2023

  Polecę ją mojej kuzynce, jej dziewczynki uwielbiają jednorożce, więc myślę, że im się spodoba ta gierka 🙂

Leave a comment

Ostatnie Recenzje

Anne ze Złotych Iskier – Lucy Maud Montgomery

Rykowisko – gra karciana od Muduko

Horimiya ♥ TOMY #07 – #10

Moje szczęśliwe małżeństwo

Najpopularniejsze Artykuły